Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtt ki kell venni az...

Szülés előtt ki kell venni az összes tárgyévi szabadságot?

Figyelt kérdés
Nem dolgozok már a baba miatt. Az idei szabadságom már elfogyott. A főnököm (férfi, nem bízok benne hogy tényleg tisztában van a dolgokkal) azt mondta, szülés előtt ki kell vennem a jövő évi összes szabadságomat. Én úgy tudom, hogy majd akkor kell kivenni, ha mennék vissza dolgozni. Veszélyeztetett terhes vagyok, ezért vagyok táppénzen.
2021. dec. 29. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudod előre kivenni. Annyit tudsz kivenni, ami szülés előtt jár.
2021. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Csak időarányosan veheted ki. Ha például 4 hónap múlvs szülsz, akkor csak arra a 4 hónapra jár, a többi szülés után.
2021. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igen, időarányosan gondoltam a jövő évi összes szabadságot.

viszont ha táppénzen vagyok, kötelezhet rá a főnök, hogy szabadságra menjek?

2021. dec. 29. 19:22
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem kötelezhet rá.
2021. dec. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha keresőképtelen vagy (táppénz), akkor azt nem válthatja szabira.

Ha szabin vagy most, akkor igen, joga van akár az egész évit kiadni jnauárban, kivéve a hét napot, amivel te rendelkezel. (természetesen szabályoan, tehát időben bejelentve)

2021. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Júliusban szültem, szülésig 3 nap szabit vettem ki abban az évben. De több olyan embert ismerek, aki az egész éves szabiját kivette szülés előtt.

Alapvetően elküldhet a munkáltató szabadságra, mivel nem te veszed ki a szabit, hanem ő adja ki, te csak évi 7 nappal rendelkezel. De mivel táppénzen vagy, nem mondhatja azt, hogy holnaptól ne legyél két hétig veszélyeztetett, majd utána ismét.

2021. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha táppénzen vagy nem tud szabadságra küldeni, úgyhogy nem kell kivenned az égvilágon semmit.
2021. dec. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!