Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apa külföldön él és...

Ha az apa külföldön él és forintban több mint 1 milliót keres akkor mennyi lesz a gyermektartásdíj?

Figyelt kérdés

Már folyamatban van a per de az apa nem jelent meg a bíróságon és vagyoni helyzetéről sem nyilatkozott. Viszont én tudom, hogy jól keres. A bíróság ilyenkor utána nézhet a vagyoni helyzetének pl. a közösségi oldalakon posztolt tartalmak alapján vagy hivatalos úton felkeresheti a külföldi munkahelyét?

Hogyan fogja megállapítani a tartásdíjat? A gyermek szükséges és indokolt kiadása havonta 70-90ezer forint (ruházkodás+étkezés+gyógyszer+fizetős iskola+a rezsi rá eső része).



2021. dec. 30. 14:08
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Vagy abban az esetben ha az apa nem nyilatkozik arról hogy milyen a teljesítő képessége, megítélik a nevelő szülő által kért tartásdíjat?
2021. dec. 30. 14:11
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Azt veszik alapul, hogy itthon azonos munkakörben mennyit keres valaki, nem azt, hogy mennyi a kinti fizetése.
2021. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat 1-es.

Miből gondolod ezt és biztos vagy-e ebben? Én úgy tudom ezt a szabályt pár éve módosították és már az ottani fizetést veszik figyelembe.

2021. dec. 30. 14:16
 4/32 anonim ***** válasza:
10%
Nem ùgy van, ahogy a 2-es írja. A gyerek igènyeit veszik figyelembe, illetve hogy az apa fizetèse magasabb, mint itthon. Nekem kb. 9 ève 60 ezret àllapítottak meg. A fèrjemnek 150 ezret 3 gyerekre jòpàr ève. Egyik esetben sem vettèk figyelembe a magyarorszàgi fizetèst, hanem a koràbbi èletkörülmènyeket. Ha eddig 1 milliòbòl èlt a csalàd, akkor nem fognak egy 200 ezres fizetèst alapul venni, mert a gyerek èrdekei sèrülnek. Sajàt tapasztalat mindkettô.
2021. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
16%
A 70-80 ezer reàlis.
2021. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
73%

"A gyermek szükséges és indokolt kiadása havonta 70-90ezer forint"


Akkor kb 50e lesz a tartasdij

2021. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Már a terhességem alatt szakítottunk, így ő sosem gondoskodott a kislányáról aki most első osztályos. Néha elvitte és vett neki ajándékokat de anyagi segítséget nem kértem tőle mert én se kerestem rosszul és a szüleim segítettek minket. A nagyszülőkkel éltünk és volt segítségem, nyáron vettem egy ingatlant és költöztünk külön a kislányommal de most az én kiadásaim is megnőttek. Az apa mindig is jobban keresett nálam és jó anyagi körülmények között él, habár felmutatható ingatlanja nincsen mert szórja a pénzt nyaralásokra és fiatal barátnőkre, drága autóra.

Úgy gondolom, hogy a gyermek érdeke, hogy az apja támogassa anyagilag és én szeretnék félretenni majd nagyobb korára.

2021. dec. 30. 14:39
 8/32 anonim ***** válasza:
98%
És ez a gyerek 6 éves korában jutott eszedbe?
2021. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
14%
Hiàba lettem lepontozva, màr 9 ève is 60 ezret kaptam. Keress egy jò ügyvèdet.
2021. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
61%
Mind 2 szülőnek egyenlő mértékben kell hozzájárulni a gyermek miatt felmerülő költségek kiegyenlítéséhez. Ha te azt mondod, hogy 70-90 ezer/ hó, akkor annak a felét kell állnia az apjának. Nem a gyerektartásból fogsz meggazdagodni, és lakást venni a lányodnak. Ne számíts 300-400-as gyt-re.
2021. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!