Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apa külföldön él és...

Ha az apa külföldön él és forintban több mint 1 milliót keres akkor mennyi lesz a gyermektartásdíj?

Figyelt kérdés

Már folyamatban van a per de az apa nem jelent meg a bíróságon és vagyoni helyzetéről sem nyilatkozott. Viszont én tudom, hogy jól keres. A bíróság ilyenkor utána nézhet a vagyoni helyzetének pl. a közösségi oldalakon posztolt tartalmak alapján vagy hivatalos úton felkeresheti a külföldi munkahelyét?

Hogyan fogja megállapítani a tartásdíjat? A gyermek szükséges és indokolt kiadása havonta 70-90ezer forint (ruházkodás+étkezés+gyógyszer+fizetős iskola+a rezsi rá eső része).



2021. dec. 30. 14:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
66%
Neked is csak akkor lett fontos, hogy gondoskodjon az apa a gyerekről miután megtudtad, hogy nőkre meg nyaralásra költi a pénzét...
2021. dec. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
38%
Ha a költség fele-fele arányban kell, hogy menjen, akkor apka lesz szíves fele-fele arányban foglalkozni a gyermekével.
2021. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
16%

Mennyi sok előrelátó és megfontolt ember van itt! Viccek vagytok!

Mi ez a "most jutott eszedbe" szöveg? És ha most "jutott eszébe" akkor is mi közötök van hozzá?

Meg milyen "anyagias nő"?

Mert ti a saját gyereketeknek nem akarjátok a maximumot adni? Ahhoz kinek mi köze milyen iskolába jár a gyerek?

Szánalmas egy egyedülálló és magára hagyott anyának beugatni meg mit kellett volna meg mit nem, mert tiiiiii aztán biztos jobban tudnátok utána csinálni.

Mindenki imádkozzon, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe és nem ismeretlenül okoskodni egy kérdés alatt.

Röhej.

2021. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
71%

23!


Sokáig egyedülálló anya voltam. Nem a gyerekem 7 éves korában döbbentem rá, hogy még terhesen ott hagyott az apja. Bepereltem, amikor kellett. Nincs megfelelő indok arra, miért várt 7 évet

2021. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
25%

#24

Még jó, hogy nem te döntöd el, hogy mi a megfelelő indok. Oké, hogy te ilyen szuper okos vagy, tapsold meg magad.

2021. dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
27%

Oké, akkor attól még, hogy te ilyen bölcs és előrelátó vagy, sajnos nem lehet mindenki ilyen ennyire tökéletes, ezért engedtessék már meg másnak, aki nem ér fel bölcsességedhez, hogy tanácsot kérjen, ha már így alakult az élete.

Neked tuti nincs is semmi, amit már utólag máshogy csinálnál, hisz feljogosítva is érzed magad kioktatni másokat, mit KELLETT VOLNA, és bezzeg te...

Erre senki nem kíváncsi, óvodások viselkednek így. Gratulálok.

2021. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
65%

25!


Ugyan drága, csak egyet mondj, ami hihető és megfelelő arra, hogy 7 évig magasról xart az egészre.

2021. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
15%
Ez a lepontozás a legjobb, bár már rég voltam ovis, de köszi, hogy visszabozzátok ezt az érzést. :D
2021. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
26%

Rengeteg olyan van, aki olyan szinten rossz viszonyban vált el a gyereke apjától, hogy a pénze se kell. Semmit nem tudtok róluk. Most pedig előállt egy élethelyzet, hogy már kell és kész.

Ti pénzetek?

Majd még az apuka fog a szegény meghurcolt szerepben tetszelegni a végén.

Aki itt lexart valamit eddig, az a kedves apuka.

Itt sokan azért írogatnak, hogy valamit durván kompenzáljanak a saját életükből (durván kóros), más magyarázat nincs arra, hogy egy ilyen kérdés során is az okoskodás, mit kellett volna, meg a bezzeg én megy.

2021. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
74%

Lehet itt hőbörögni, az anyagi kiadásokhoz mindkét szülőnek egyenlő mértékben hozzá kell járulnia, nem csak annak, aki a Gyt-t fizeti. Senkire nem lehet ráerőszakolni egy gyereket, hogy márpedig igen is nevelje és foglalkozzon vele, viszont fizetnie kötelessége. Ha 70-90 ezer Ft-ba kerül egy hónapban a gyerek mindennemű költsége, akkor nem fognak 100 ezreket megállítani tartásdíjnak, ezt el is lehet felejteni. Kb 50-60 eFt a reális, ez van. 🤷🏻‍♀️

Ahhoz meg senkinek semmi köze, hogy apuka mire költi (utazásra, nőkre egyebekre) a pénzét, amit megkeresett! Az valóban érdekes, hogy 7 évig a kérdezőnek eszébe se jutott a gyerektartás, most meg folyamatosan azt hangsúlyozza, hogy bezzeg utazni van pénze, nőkre van pénze. Nagyon nem ez kéne legyen a főmotiváció, ettől függetlenül is fizetnie kell (kellett volna) a havi x összeget. Ez most amúgy is lényegtelen, ha most kéri, akkor most kéri, ő dolga. De mi továbbra sem ismerjük a teljes történetet, nem tudjuk mi van a háttérben, mi történt valójában. Ha már terhesség alatt lelépett, akkor az is simán benne van a pakliban, hogy nem tervezett gyerekről van szó, mert ugyan előfordulhat, de valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy apukának is minden vágya volt a gyerek, tudatosan rajta voltak a témán, majd mikor összejött, akkor inkább fogta magát és lelécelt. Ez így nekem nem teljesen kerek, de persze bármi előfordulhat. Igazából az összeg megállapítása szempontjából ez nem is lényeges, a bíróság majd megállapít egy összeget (ami hangsúlyozom még egyszer nem mész több százezer Ft, mint amire kb a kérdező számított itt..), amit apukának fizetnie kell, ennyi.


Afelől viszont “megnyugtathatlak”, hogy nem fogják 7 évre visszamenőleg kifizettetni vele a Gyt-t, ebben ne is reménykedj! Senkit nem fog érdekelni, hogy te 7 évig “elfelejtettél” pénzt kérni az exedtől, ez már egyéni szoc.problem. Maximum fél évre visszamenőleg hajtják be rajta, de 7 évre semmiképpen sem.

2021. dec. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!