Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha 36 hetes...

Mit tennél, ha 36 hetes terhesen elhagyna a párod?

Figyelt kérdés
Hová költöznél? Hogyan folytatódna az életed?
2021. dec. 30. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Magamba néznék, hogy miért tette. Ok nélkül senki nem jut el idáig. Kettőn áll a vásár.
2021. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Hazaköltöznék Magyarországra ideiglenesen. Itt, ahol élünk, ahhoz túl drága az élet, hogy egyik pillanatról a másikra egy fizuból meg tudjak mindent oldani egy újszülöttel. Mo.-n van saját lakásom, oda mennék, a szüleim/barátaim tudnának segíteni. Idővel, amikor rendeződtek a dolgaim, elképzelhetőnek tartom, hogy visszaköltözzek oda, ahol most élünk.
2021. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Ez lenne a legkisebb gondom, hogy hova! Van saját lakásom, és családom.

Az lenne érdekes, hogy miért.

2021. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Bepakolnám lassan a kórházi csomagot a szüléshez…

Viccen kívül: hova? Nyilván te tudod milyen lehetőségeid vannak, szülők, testvér, legjobb barátnő, anyaotthon, stb.

Hogyan folytatódna az élet? Hát a gyereket elvetetni már nem lehet, így mindenképp meg kell szülni és jó esetben hazavinni. Utána végiggondolni milyen az élethelyzet, mennyire sürgős újra munkába állni, ha nagyon, akkor bármennyire is sajnálnám, de szülés után röviddel elkezdenék egyeztetni a környék bölcsijeivel. Mindemellett jó lenne jogi úton (bíróság vagy gyámhivatal) intézni a gyerekkel kapcsolatos dolgokat, mint felügyeleti jog, láthatás, tartásdíj, stb, hogy ne x év múlva érjen meglepetés ezekkel a dolgokkal kapcsolatban.

2021. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Mennyi sérült ember, aki szerint azért, mert elhagyja a párja terhesen a kismamát, a kismama a hibás.


Általános igazság a kettőn áll a vásár, valóban.


De kapaszkodjatok meg: van olyan, hogy a pasi a szemétláda.

Mindhárom verzió létezik és meg is történhet, nem kell egyből ítélkezni.


Én egy hetes babával maradtam egyedül, mert lebukott, hogy végig szeretőt tart és elküldtem. Az ok: nem bírta a terhet, hogy problémás volt a terhesség.

A hogyan tovább: felálltam, új életet kezdtem és szerető családban élek azóta is, a fiam pedig kapott egy új apukát.

Mindig van kiút. :)

2021. dec. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Első blikkre haza költöznék 1-2 hétre vidékre anyuékhoz és bedobnám az aduászt, hogyha már elhagy, akkor az a minimum, hogy ő hagyja el a közös lakásunkat és nem nekem kell a lakhatáson stresszelnem szülés előtt/után pár héttel.

Lehet szülni is anyukámmal mennék inkább vidéken.

Aztán pedig felépíteném a saját kis életünket kettesben, mi mást tehetnék?

2021. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te kérdező, ha ilyen helyzetbe vagy mit cselekszel?
2021. dec. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!