Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a gyerekeim...

Mit tegyek, hogyha a gyerekeim "nagyon kamaszok", és egy családi programra már azt kell mondani, hogy kötelező, különben nem jönnek?

Figyelt kérdés

El vannak engedve mindig mindenhova, nem mondhatják, hogy bezárva élnek a kis szobájukba. De ami sok az már sok!

Itthon voltam én is egész héten, 24 órából 23-mat a szobájukba töltenek, hozzám se szólnak, és akkor még én vagy a sz4r4l4k, mert be merek menni őméltósága szobájába, hogy beszélgessünk kicsit. Olyan, mintha a házban egyedül lennék teljesen. Sehova nem jönnek velünk.


2022. jan. 2. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Mi tegnap kötelezővé tettük a 13 évesnek a társasjátékot. NAGYON szenvedett. Estére lenyugodott, és közölte nagy kegyesen, hogy TALÁN holnap is csatlakozik. 3:)

Ez van, túl kell élni. Néha hagyjuk, néha ráerőszakoljuk magunkat. Remélem, túléli ;)

2022. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk nincs kötelező. Érthető, hogy most nem ránk vágynak. El kell fogadni. De azért van néha közös program. Nincs bajuk vele, talán mert nem kötelező, meg olyan, amit ők is szeretnek.
2022. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az nem jó irány, ha MINDIG ráhagyjuk a kamaszra, hogy semmiben ne vegyen részt. A végén azt fogja hinni, hogy teljesen természetes dolog semmibe venni a családját. És évekkel később már nem lehetünk benne biztosak, hogy újra eszébe jutunk. Jobb azért néha a kamaszkori spleen legmélyén is figyelmeztetni őket, hogy értjük mi, de azért mindennek van határa. :)))
2022. jan. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, nekem még közel vannak a kamaszéveim, és nem állok ennyire kétségbe esetten ehhez a kérdéskörhöz. Teljesen természetes, hogy az ember ilyenkor nem a szüleivel akar lógni. Ez amúgy élettanilag is bizonyított tény, hogy az ember ebben a korban ily módon próbál leválni és önállósodni. Ezért van az, hogy általában a kamaszoknak eltolódik a bioritmusok, jóval később fekszenek majd kelnek, mint előtte vagy majd felnőttként. Én biztos nem tennék semmilyen programot kötelezővé, az senkinek nem jó, ha van egy ember, akivel már az elindulás is nehéz (vagy a tervezés - lásd a kérdésed), akkor csináljon, amit akar, úgy biztosan mindenki jól érzi magát.
2022. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem erőltetni kellene a dolgot, hanem olyan családi programot szervezni ami a gyereket is érdekli és leköti és akkor saját magától is jön.

Az, hogy bemész a gyerek szobájába, hogy most beszélgessünk, szerintem nagyon gáz minden szempontból. Ennek is egy természetes dolognak kellene lenni pl közös étkezések, házimunka, vagy bármilyen közös tevékenység során.

2022. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
Én mindig szívesen mentem anyáékkal mindenhova, most is, csak már viszem az unokájukat is 😅, persze nincs ellenükre. Viszont bátyám kamaszkora kezdetétől ilyen volt, voltak is belőle viták. Szerintem ez már nem változik. Ha most "cikinek" tartja, akkor később is annak fogja tartani.
2022. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Hát pedig ha bemászkálsz a szobájukba és beülsz, hogy márpedig te most beszélgetni akarsz, az rohadtul irritáló. Ideje hobbi és barátok után nezni. Ne a gyerekektől várd, hogy szórakoztassanak.
2022. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!