Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A totyogós saját kis nyelvét...

A totyogós saját kis nyelvét hogy kell kezelni?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon sokat beszélő 2 év alatti gyerekem, annyi a baj, hogy amit mond az csak neki érthető. Mondok egy példát, eszik és magyaráz közben ilyeneket, hogy:


Akika, kajka. Indajkada. Fütyhoj. Gyugy. Gagyigogyikaj. Egedetiataj.


Én jelenleg ezekre bólogatok nagyokat meg próbálok a kajáról beszélni, hogy igen ez uborka, az meg alma, de persze fogalmam sincs miről beszél. Jól teszem hogy bólogatok, mintha érteném, vagy hátra vetem ezzel a beszédfejlődését mert "hát anya megérti mikor azt mondom gajga akkor a gajga helyes kifejezés".


Mindeközben vannak szavai is persze, de beleszövi a babanyelvbe. Mondatba foglalja csak helytelenül.


Ez meddig fog tartani?


2022. jan. 3. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy egy picit tulgondolod ezt a dolgot? Tök mindegy, mit mondasz neki. Mindegyik gagyog egy ideig és mindegyik elkezd beszélni.
2022. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Kicsit túlaggódod. Nálunk is be nem állt a gyerek szája, csak sajnos senki nem értette, hogy mit mond. Az apja mégis úgy tett, mintha értené, mindig bólogatott, helyeselt, meg visszakérdezett, hogy "és utána mi történt?". Aztán a gyerek, amikor elkezdett rendesen szavakat mondani, de még semmi szókapcsolatot, egyszer meglepett bennünket. A vacsoraasztalnál a férjem elmesélte a napját, a gyerek meg visszakérdezett, hogy "és utána mi történt?"
2022. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a beszéd megindulásának természetes folyamata. Nem várhatod, hogy rögtön Arany János szavaival szólaljon meg.

A lényeg, hogy te értelmes szavakat és mondatokat mondj neki, azokat helyesen használd és szép kiejtéssel mondd ki.

2022. jan. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy túl gondolom, hanem biztos 🙃


Azért megkérdeztem inkább, nehogy valami orbitális hülyeséget csináljak amit meglehetett volna előzni ha kinyitom a szám és kérdezek 🙂


#2 nagyon aranyos a történeted!

2022. jan. 3. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig kb úgy kezeltem, hogy tényleg? Nahát! Igen fiam! Ügyes vagy. És az/ez? Mondd csak.

Aztán vagy mondta tovább, vagy nézett rám, hogy lüke vagyok 😅

Szerintem egyszerűen végig kell hallgatni, érdeklődést mutatni, és beszélhetsz neki akármiről, vagy az adott helyzetről közben.

Én sokszor elmondtam neki azt is, hogy fogalmam sincs mit mondott, de jó hallgatni, és örülök, hogy mondja.

2022. jan. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Középkorban (talán) - pontosan nem tudom mikor - volt egy kísérlet az ősnyelv kutatására. Úgy gondolták, hogy van egy közös ősnyelv, csak ugye mindenki megtanul a saját nyelvén beszélni, ezért felejtődik el.

Ezért fogtak X csecsemőt és ki lett adva a dajkáknak, hogy nem beszélhetnek hozzájuk, hogy ne tanulják meg a nyelvet és az ősnyelven beszéljenek.

Hát nem akarom írni, hogy milyen károkat okoztak és nyílván, nem kezdtek el beszélni.


Ezzel csak azt szerettem volna írni, hogyha csak bólogatsz/válaszolsz/verset mondasz fel/receptet diktálsz/állatokat sorolsz/dicsérsz stb. az ő kis gügyögésére, halandzsa nyelvére, azzal az ég világon nem ártasz és nem is hátráltatod a beszéd fejlődését.


Csak így tovább!

2022. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A következő fázisban te már fogod érteni, mert rátanulsz a szabályos hangcserékre. Ilyenkor az a fontos, hogy te helyesen beszélj hozzá, ne vedd át a babanyelvet. A helyesléstől, érthetetlen beszédre válaszolástól nem lesz baja, sőt! Teljesen jól csináljátok.
2022. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolsz, a kommunikáció lényege a kapcsolatteremtés, tehàt termèszetes és helyes reakciód, hogy beszélsz hozzá. Ez is motivàlja a beszédtanulásra. Beszélgess vele minél többet, nevezd neg a dolgokat, előbb-utóbb értelmes szavakat is fog keverni a babanyelvbe. A mi 1,5 évesünk legalábbis ezt teszi- a folyamatos halandzsa mellett persze. :)
2022. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!