Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 kg fogyás lehet mérési...

1 kg fogyás lehet mérési hiba? Vagy ekkora különbséget a teli pelus/has nem okoz?

Figyelt kérdés

A bölcsiben minden hónapban megmérik a gyerekeket, és ma azzal a hírrel fogadott a gondozó, hogy hát a kislányom lefogyott 1 kilót. Magasságban sokat nőtt, ezt elismerte, de a mérleg kevesebbet mutatott, mint egy hónappal ezelőtt.

Amúgy husis és aktív, ránézésre egészséges kislány, jó étvággyal, szóval nekem eszembe se jutott aggódni a súlyán. Egyébként nem is aggódnék, csakhogy pont most határoztam el magam és választottam le éjszakára a szopikról, így már csak reggel ébredéskor és este elalváskor kap egyszer-egyszer cicit még. És most beleültette a bogarat a fülembe a gondozó, hogy hiába a jó étvágy, azért éjszaka eddig elég sokat szopizott, simán lehet, hogy mégsem eszik eleget? Rosszat teszek neki a leválasztással? Az is eszembe jutott még, hogy valami emésztési baja van, és hiába eszik normálisan, egyszerűen nem szívódik fel vagy valami. Hasmenése meg ilyen klasszikus kiütéses allergiás tünetei nincsenek semmitől, viszont ekcémája szokott lenni (mondjuk az antibiotikum-kúra után jött csak elő durvábban), szóval nem tudom.


A férjem szerint 1 kilót simán jelent az, hogy teli pelussal vagy ebéd előtt-után mérik-e a gyerekeket. Tényleg lehet ekkora eltérés emiatt? Összességében ~10 kilós gyerekről beszélünk, azért nehogy már abból kb fél kiló a pisi legyen :D


Februárban megyünk legközelebb a státuszra meg oltásokat beadni, akkor nyilván megkérdezem az orvost és a védőnőt is, de addig is érdekelne mások tapasztalata is.


2022. jan. 4. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem mérési hiba


Amúgy is ekkora gErekeket pelus nélkül vagy azt levonva meztelenül kell mérni.


Nekem ilYen súlynàl fogyott a fiam 60dkg-ot valóban, hónapok alatt hozta be..sima megfázásnál nem volt étvàgya.


Nem izgulnék amúgy ezen..

2022. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!