Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, egy ilyen babakocsi...

Őszintén, egy ilyen babakocsi egészséges egy kisbaba számára?

Figyelt kérdés

mostanában egyra többször látom, hogy ilyen típusú kocsiban tolják a babákat.

[link]

és amúgy belefér a baba(6 hós koráig kb), addig végig csak ebben kocsiztatják(ismerősöm is van ilyen). hát én el nem hiszem, hogy ez kényelmes és egészséges egy baba gerincének. nekik vízszintes helyzet kell, nem pedig az a félig ülő, összenyomott tartás, ami egy ilyen hordozóban van. az okés, hogy kocsiban ilyenben van vagy ha csak elrohanunk boltba vagy dokihoz, de babakocsinak hónapokon át? ezek a legdrágább kocsik, de ha fizetnének se venném meg. csak én gondolom így?


2010. szept. 8. 08:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem egészséges, ha naphosszat benne van, de egy séta alatt nem lesz baja.
2010. szept. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nekem quinny buzzom van, de mózes hordozó sportrész is van hozzá! 5 hónapos koráig a mózest, utánna a hordozót, majd a sportrészt használtuk. Úgy gondoltam mint te, hogy az egyenes fekhely kell neki.

De 5 hónaposan már akart ülni kilátni ezért jött a hordozó, 6 hónaposan ült magától, jött a sportrész.

A pierre cardenhez is van mózes! Szerintem nekik is van!

De ez olyan kérdés, hogy sokan kengurúban sétáltatják a babát, azt is ugyan így meglehet kérdőjelezni az mennyire egészséges mert abban sem fekszik hanem ül vagy áll?!

2010. szept. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ez baromi kényelmetlen és egészségtelen egy pici babának! Én is egyre több anyukát látok, aki órákon keresztül kering a városban az ilyen, hordozóba puffintott gyerekével. Pedig a hordozónak nem ez a rendeltetése, hanem hogy az autóban biztonságban legyen a gyerek, vagy ha kocsival mennek valahová, aztán babakocsiba kell tenni agyereket, ne kelljen az egész mózeskosarat vinni. Sajnos sok anyuka csak azt nézi, mennyire divatos ez az elrendelés és nem gondol a gyereke gerincére. Aztán majd csodálkozik később, hogy ugyan miért fáj a 10 éves gyerekének a gerince... eszébe se fog jutni akkor, hogy ő tehet róla... Az én gyerekeim 5-6 hónapos korukig vízszintesben voltak a mózeskosárban, mert úgy tartottam jónak. Egyiknek sincs gondja a gerincével,pedig ők már kamaszok...
2010. szept. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Mindegyik egészséges hiszen nem kerülhetne forgalomba

de!

ehhez olyan utak is kellenek. Nálunk olyan utak vannak hogy a térkövek 25-30fokos szögeket zárnak be egymással konkrétan össze vissza állnak ilyen utakon igencsak lehetetlen lenne tolni egy babát.


Én ezt csodálom ..

[link]

2010. szept. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Igaz én nem értek ehhez csak beolvastam de az utolsónak: szerintem nem mindig van a gerinces dologban összefüggés engem anyum kiskoromban még elnem kezdtem ülni, járni mindig fekve tartott ilyenem nem is volt vagy kiságyba vagy vízszintes babakocsiba voltam. Most mégis itt vagyok 19 évesen egy komolyabb gerinc ferdüléssel.
2010. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
bocsának utolsó előttinek szolt...
2010. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a hordozo resze a babakocsinak. Nekunk is hasonlo van (nem pont ez a neve egy kicsit masabb) es ezt le lehet venni a helyere csattolni a mozest vagy a rendes sportreszt. A sportresz is viszintesbe dontheto. En a mozes reszet hasznaltam 5 honapos korig de ha mentunk pl vasarolni kocsival akkor ebbe volt a baba. A hasznalati utasitasba azt irja, hogy 2 orat lehet benne utanna ki kell venni max 1 orara es viszintes helyzetbe helyezni. Ha viszont az ismerosodnek csak ez a resz van a babakocsihoz akkor tenleg nagyon nem jo. Ebbe nem lehet orakig a baba. Viszont ha csak neha van benne akkor nincs gond. Nekunk ebbe volt a kocsiba es a rovid ideig. Ha setalni mentunk akkor a rendes mozezst/sportreszt tettem ra a vazra.
2010. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Off: Carmen! A bébikomp is forgalomban van és bizony asz sem túl egészséges... Persze, ha normálisan használják, nem órákig van benne a gyerek, nem okoz gondot... csak ésszel kellene használni, ami sokaknak nem megy..
2010. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
persze ha néha van benne nem lesz baja. csak sokakat látok, hogy bevásárlóközpontokban órákig ilyenekben tologatják. ahol lakunk ott is rendszeresen látom a kismamákat és egyre többeknek van ilyen, csak ebben tolják. múltkor gondozáson is mesélte egyik anyuka a másiknak, hogy a babája milyen jókat alszik ebben és milyen praktikus, mert nem kell mélyre hajolnia hozzá.
2010. szept. 8. 08:48
 10/21 anonim ***** válasza:
8.45-ös. Nem a gerincferdülésre gondoltam, hiszen azt a gerincet tartó izmok gyengesége okozza,ami lehet a hirtelen növéstől, kevés mozgástól is. De: ha pici korban,mikor a csigolyák még puhák, állandóan össze vannak nyomva, az sajnos deformálódik, rosszul fejlődik. Aztán később, mivel deformál, kopik, iszonyúan fáj...
2010. szept. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!