Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, egy ilyen babakocsi...

Őszintén, egy ilyen babakocsi egészséges egy kisbaba számára?

Figyelt kérdés

mostanában egyra többször látom, hogy ilyen típusú kocsiban tolják a babákat.

[link]

és amúgy belefér a baba(6 hós koráig kb), addig végig csak ebben kocsiztatják(ismerősöm is van ilyen). hát én el nem hiszem, hogy ez kényelmes és egészséges egy baba gerincének. nekik vízszintes helyzet kell, nem pedig az a félig ülő, összenyomott tartás, ami egy ilyen hordozóban van. az okés, hogy kocsiban ilyenben van vagy ha csak elrohanunk boltba vagy dokihoz, de babakocsinak hónapokon át? ezek a legdrágább kocsik, de ha fizetnének se venném meg. csak én gondolom így?


2010. szept. 8. 08:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%

08.46-nak is ..


Igen mindennek csak úgy van értelme ha ésszel használják.

2010. szept. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Kedves Carmen! Nekem olyan kocsim van amit belinkeltél, és abban rendesen ül a lányom:) igaz így fura mert nincs rajta a kupola, de jó kis kocsi mert van benne egy szivacs betét ami téliesíti,nem kell alá plédet pakolni, nyárra meg ki lehet venni.
2010. szept. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

Nem a babakocsit fikáztam!!!


Nagyon tetszik nekem !!

Csak nem tehetem meg hogy ilyet vegyek mert rosszak az utak és nem tudnám tolni benne ott ahol lakunk!


Sajnálom ha félreérthető volt. Tetszik a kocsi!

azért irtam hogy csodálom ...

2010. szept. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Mindegyik egészséges hiszen nem kerülhetne forgalomba"

ez nem igaz


de meg lehet kérdezni egy ortopéd orvost...


Ésszel, mértékkel szabad használni az ilyeneket.

2010. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%
1-2 honapos babat nem szabad orakig ebben tolni, de 3 honapos kortol nyugodtan lehet hasznalni, nem csak az autoban, hanem az utcan is. Nekunk is van, en is esszel hasznaltam, de az en fiam 3 honaposan bizony mar nem maradt meg a mozesban, mert mindent latni akart. Tehat valaszthattam: vagy hasznalom a hordozot, ami egyebkent ugy van kikepezve, hogy az a baba hatat megfeleloen tartsa, vagy hasznalom a mozest, amiben csak uvolt, mert az eget meg a fakat bamulni mar nem volt elvezet. Attol en is kiakadok, amikor egy ujszulottet tesznek orakra a hordozoba, mert szegeny teljesen osszecsuklik. De egy 3 honapos mar igenis jol erzi magat benne, jobban mint a mozesban. Szoval mi megvettuk, hasznaltuk, praktikus volt, es nem hiszem, hogy artottam vele a babamnak.
2010. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%

Nekem TS-es van, használtam a hordozóval is és használtam úgy is, hogy belefektettem a babÁt a kocsiba, ami vízszintesig dönthető

Másfél a kicsi, még mindig ugyanaz a kocsink van, nem egy batár, nem is kellet lecserélni.

Csak gyerekülét vettünk, amikor 10 hónaposan kinőtte hordozót.

Én a mózekostrat tartom feleslegenek arra pár hónapra, egyik gyereknél sem vettem olyan babakocsit. Van lábzsák is.

Aztán 4-5 hónaposan félig fekvőbe raktam kocsit, a kicsinél meg 6 hónaposan ülőbe, mert felült.

Lehet van olyan gyrek, amelyk fekszik még 6-8 hónapsan is, és nem kar kinézni de nekem egyik sem volt ilyen, ordítottak, ha teljesen lefeketettem a babakocsit már 4-5 hónaposan


Bébikompot, kengurut is lehet kapni és én már kezdek elgondolj kozni, azon, hogy kicsit túl vannak ezek a téma lihegve:

Komp- nem komp

kenguru-hordozó/mei tai

hordozó-pihenőszék

2010. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim nem sokat lettek volna el ebben a babakocsiba, ugyanis mind a kettő csak hason aludt. Még jó hogy nem ilyen kocsit vettünk (bár az is igaz hogy nem is akartunk ilyet) mert akkor asszem megörültem volna.
2010. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nekünk nem pont ilyen volt, de babakocsi hordozóval, és mivel a babakocsi nem dönthető vizszintesig, így csak a hordozóba lehetett tologatni 6 hónapos koráig. Sokat sétáltunk vele, és egyáltalán nem volt benn összegörnyedve a lányom, mert annyira meg van döntve, hogy inkább fekszik, mint görnyed.

Persze ezek most nem menők meg egészségesek, akkor kifejezetten ajánlották, de igaz valahogy a hordozókendőket meg a mai tei-eket is el kell adni és reklámot csinálni nekik. Mondjuk én meg a hordozókendőben láttam néhány babát úgy összegörnyedve, hogy na az tuti nem volt neki kényelmes, meg egészséges!

2010. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem hasonló kocsim van!De tudni kell,hogy ezek 3 funkciósak!Tehát a vázra ra lehet tenni a mózest,a sportrészt és ezt a bébihordót!Ha csak sétálni megyünk mindig a mózesben viszem!De ha megyünk pl.Cora,Tesco akkor a bébihordóban viszem ,mert ugye csak azt tudom bekötni az autóba!Meg viszem a vázat és csak ráteszem a bébihordót!Így azárt könnyebb,mint kézben cipelni!Szerintem akiket Te láttál azok is valami hasonló megfontolásból használják így!



[link]


Nekem ilyen van!

2010. szept. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekünk is pont ilyen van, és eszembe nem jutott volna divatból a hordozóban sétáltatni órákig a babám, de ha más már nem jöhet szóba.... a mózest kinőtte, 5 hónapos korában, már nagyságban sem nagyon volt jó, meg őt sem érdekelte már a belseje. A sportrészbe még nem mertem beleültetni, mert csak 6 hónapos kortól ajánlják, és abban is megvan a dőlésszög, ráadásul széles is, így eldőlt volna benne a babám. Így kénytelen voltam a hordozót használni. Nem sétáltunk benne több ideig, mint mikor lemegyünk anyósékhoz vidékre kocsival. 6 hónaposan pedig már beültettük a sportrészbe és a hordozót most cseréltük le 9 hónapos korában autósülésre.

Szerintem ez még nem is annyira süppedős, láttam hordozókat, amikben szinte elveszik a baba. És valóban. Nem hiszem, hogy annyira ártana a gerincének, mivel a teljes gerincén fekszik, nem a fenekén ül, és terhelődik a gerince függőleges helyzettől.

És az meg tényleg könnyebbség (most látom a gyerekülésnél) hogy ha mentünk valahová vásárolni, vendégségbe, nem kellett az egész kocsit vinni, csak az alját. Most meg vihetjük a sportrészt is, ráadásul ha elalszik a gyerkülésben, kelthetjük fel, hogy áttegyük a babakocsiba... :o( Ez utóbbi rendszeres....


Én magával a kocsi vázával nem vagyok megelégedve, úgyhogy én emiatt nem vennék mégegyszer ilyet.

2010. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!