Melyik név tetszik?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 08:04
A kérdező szavazást indított:
Péter
Sámuel
Samu
Máté
Boldizsár
Bálint
63 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
A Samu és a Sámuel nem, a Boldizsár határeset, a többi szerintem jó.
2022. jan. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Elsővel nagyjából egyetértek. Azzal a különbséggel, hogy tőlem a Boldizsár is határozott nemet kap. A többi mind teljesen normális, elfogadható név.
2022. jan. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
A Samu, Sámuel kivételével mind jó!
2022. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Bálint és Péter...így hívják a fiamat is.

Samu, Sámuel és Boldizsár nem tetszik.

2022. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Derjaderja ***** válasza:
93%

Nekem csak a Sámuel és a Bálint nem tetszik.

A Boldizsárt én kedvelem, hagyományos de különleges.

Viszont személyes okokból egyértelműen a Péter (az első barátom, a mostani párom, és az egyetemi nagy szerelmem is Péter, plusz minden Péter jó arc volt eddig, akikkel találkoztam).

2022. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Máté,Bálint.
2022. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Máté, Bálint.

Péter és Boldizsár olyan határeset számomra. Előbbi azért mert az én generációmban kb minden második fiú Péter volt. A Boldizsárról nekem mindig a "szerecsenkirály" ugrik be, nem egy élő ember. De ez is szubjektív.

(Sajnos unokaöccsém Sámuel, Samunak becézva és ritka idegesítő kölyök. Ettől nem tudok elvonatkoztatni. De pl a Soma már tetszene)

2022. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végül egy listától eltérő név ütötte fel a fejét. Valószínűleg az lesz a befutó. 😅
2022. jan. 5. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Ezek közül nekem egyedül a Sámuel tetszik, a Samu elfogadható, a Boldizsár határozottan nem tetszik, a többi pedig tucatnév, így szóba sem jöhetne.


Mi lett végül a választás?

2022. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Máté és Bálint tetszik nagyon, Boldizsár határeset, Péter,Sámuel,Samu nem tetsznek; de amúgy Péter és Sámuel jó nevek, csak nekem nem tetszenek, Samu nekem így komolytalannak, gyerekesnek tűnik hivatalos névnek adva, így anyakönyveztetve, ez nekem a Sámuel beceneve.
2022. febr. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!