Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel hogy lehet...

Kisgyerekkel hogy lehet megértetni, hogy más pénztárcájában nem nézelődünk?

Figyelt kérdés

9 éves.

Folyton jönnek a megjegyzések, hogy jaj te már megint vásároltál? Megint mennyi pénzt költöttél el? Vagy ha látja, hogy valamim új, rohan az anyjához, hogy "nézd már anyád, megint új cuccai vannak"...


Sajnos kikerülni nem tudom, mert a nagyszüleimnél élnek, és akármikor megyek, a gyerek fixen otthon van. Olyan hevesen reagál, mintha előle venném el a pénzt. De ezt már mondta is, többször. A nagyim, hogyha megyek hozzájuk, mindig ad pénzt. Mondtam már, hogy nem kérem, tartsa meg, költse el magára, de ragaszkodik ehhez. Valószínűleg azért is, mert a fia (az apám) egész életemben egy tábla csokit sem vett, gyerektartást sem fizet a mai napig. A nagyim pedig így próbálja ezt kompenzálni, vagy nem tudom. Volt már, hogy a kislány látta ezt, és utána mama azt hallgatta, hogy neki is adjon pénzt. Adott neki egy ezrest, erre elkezdett vele veszekedni, hogy nem, ne olyat adjon, hanem olyat, mint nekem (húszezrest). Meg utána amikor a következő alkalommal mentem, elkezdte mondani, hogy nekik azért nincsen pénzük, mert én elszedem.


Az tény és való, hogy nagyon más körülmények között élünk, és mások a költekezési szokásaink. A kislány ruhái általában barátnőktől, családtagoktól vannak, amiket már ők kinőttek, nem használnak. Én pedig imádok vásárolni, szeretem a drágább, tervezői darabokat is, nem csak a Zara - H und M vonalon mozgok. A kislány pedig ezen mélységesen fel van háborodva... Tudom, hogy valószínűleg az anyja keze is benne van ebben, mert magától egy 9 éves olyasmit nem mond, hogy "na már megint jöttél ide pöffeszkedni?!", vagy hogy "tudod te, hogy más a táskád árából hónapokig eléldegélne?". De közben ezt visszásnak érzem, mert az anyja rezzenéstelen arccal mondta a lánya óvodai ballagásánál, mikor kérdeztem, hogy milyen ajándéknak örülne, hogy hát vegyem meg az iskolatáskát, tornazsákot, tolltartót. Vagy tavaly születésnap előtt simán megvetetett volna velem egy 60 ezres biciklit a gyereknek... Szóval az nem gond, hogyha rájuk költöm, ha magamra, vérszemet kap a gyerek.


2022. jan. 14. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán megmondani neki, hogy'semmi közöd hozzá, nem te keresed".
2022. jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha 2 éves lenne, megérteném, hogy nehéz elmagyarázni. Egy 9 évesnek nemet kell mondani, és kész. Ha nem érti meg, akkor mentálisan sérült.
2022. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
te most komolyan egy 9 évessel harcolsz?
2022. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem harcolok. Ott nyilván ezeket a beszólásait figyelmen kívül hagyom.

De igen, baromira irritál az, amit művel.

2022. jan. 14. 09:52
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Totál zavaros az egész.

Kik laknak a nagyszüleiknél? Te milyen rokonságban vagy ezzel a rejtélyes 9 évessel és az anyjával, akihez odarohan? Ha mindkettőtöknek a nagyszülei, akkor ti testvérek vagytok? Vagy unokatestvérek?

És ki lakik kivel? És kinek van meg az apja és kinek nincs?

2022. jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Elég ha a szülei rosszindulatúak. Sajnos a gyerek ezt mind hallja.

Gondolom ugyanezt mondhatta neked.

Nincs nevelve.

Eleve ha mi itthon valakiről beszélünk a férjemmel az én 9 éves szintén lányom nem megy oda az illetőhöz és nem mondja el neki. Nem is tudhatná hiszen mi burkoltan beszélünk róla, hogy a gyereknek ne legyen meg a véleménye általunk az illetőről. Nem szokta megkérdezni, hogy apu kire mondta, hogy ingyenélő stb.

Pedig van a családban néhány olyan ember mint a tiédben. Sajnos a páromból is kifakad néha de kultúráltan mondja el a véleményét és nevet nem mond elég ha én tudom kiről van szó.

Persze mindenkinek van véleménye a másikról.

Ne vedd fel, főleg ne egy 9 évestől. Ezt hallja és ha nem kap kellő nevelést akkor persze, hogy mondja.

Nem hozzájuk mész hanem a mamádhoz.

Hogy ő a saját pénzéből mennyit ad neked az az ő dolga.

A primitív emberekkel ne foglalkozz.

2022. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Unokatestvérek vagyunk, az ő anyja az apámnak a testvére.

Én külön élek már, 20 éves vagyok. Egyetemre járok, kb 2-3 hetente járok haza, a szülővárosomba csak.

2022. jan. 14. 12:01
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
ja, a szokásos külön élő egyetemista, egyedi rgongyokkal. haladjunk.
2022. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos/szerencsére nincs minden városban egyetem. Így nagyon sok fiatal, aki egyetemre megy, bizony már 18-19 évesen különköltözik.
2022. jan. 14. 12:08
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tőle elvárni. Sok felnőtt sem fogja fel, hogy nem turkálunk a mások pénztárcájában. Tipikus magyar nőstény
2022. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!