Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon fontos, hogy különféle...

Nagyon fontos, hogy különféle készségfejlesztő játékokat vegyünk a gyerekeinknek? Vagy ez is csak a szülők pénztárcája elleni támadás?

Figyelt kérdés
Szerintetek, ha nincsenek a gyereknek mindenféle ilyen játékai, akkor kimarad, lemarad valamiről? Csak azért kérdezem, mert elnéztem az ilyen játékok árát és iszonyatosan drágának tartom őket. Szerintem ezek nélkül is szépen fejlődnek a gyerekek..vagy mégsem?
2009. okt. 7. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem sok jàték van itthon.Egy két csörgö,egy jàtszöszönyeg,amit kinött(7 honapos)meg egy két FA JÀTÉKÀ(SZINES GOLYOKKAL ELLÀTVA)JOBBAN ÖRÜL AZ ÜRES FÉL LITERES ÀSVÀNYVIZES FLAKONNAK,VAGY A POPSITÖRLÖS ZACSINAK,MEG AZ UJSÀG PAPIROKNAK.kÉSÖBB LEHET HOGY NAGYOBB SZEREPET FOG JÀTSZANI MONDJUK EGY GYURMA KÉSZLET,VAGY KIFESTÖ,DE MOST SZERINTEM NEM KELL TULZÀSBA ESNI.nEKI MOST MINDEN HASZNOS,AKÀR HA UTKÖZBEN A FÀKAT MEGSZEMLÉLI,DE NEM KELL A LEGMODERNEBB,BESZÉLÖS,ZENÉLÖS,FORGOS MICI MACIT MEGVENNI,elnézést a nagy betükért,a kicsi a kezembe van:)
2009. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dehogy. De hát aki szeretne venni valamit, s van pénze, miért ne vegyen?
2009. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak reklámfogás!A lányom felnőtt 15ezres tanuló kutyus nélkül is, és járássegítő nélkül is!Teljesen normális játékai vannak!kockák, pónik, babák, babakocsi, konyha, és kellékei!És sok sok kifestő!Az nem kerül sokba, és imád festeni, színezni, és persze a mesekönyvek!

Szerintem épp elég, sőt pakoláskor néha sok is!

2009. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én néhányszor mondtam olyat, hogy a FP "mongyon le". A saját tapasztalatom az volt, hogy jóval későbbi életkorban tudott a fiam ezekkel a játékokkal rendeltetés szerűen játszani, mint ahogy a játékon lévő életkori javaslat. Egy pakolás korszakát élő 9-10 hónapos néhány kisebb nagyobb műanyagtálat, pille palackot stb ugyanannyira értékel mint ezeket a képességfejlesztő kütyüket. Eleinte mi szülők illetve a nagyobb tesók játszottunk ezekkel a játékokkal. Jókat röhögtünk közben, hogy második gyerekkorunkat éljük, de muszáj kipróbálni mert nekünk még nem voltak ilyen játékaink. Én is elkövettem azt a hibát, hogy az első ilyen kütyüt megvettem, a többit már ajándékba kaptuk. Nem tartom egy háztartás széria tartozékainak ezeket a játékokat, a gyerek fejlődése nem ezeken múlik.
2009. okt. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze, nem arról van szó, hogy ha valakinek van rá pénze, ne vegye :)) Csak azt látom, hogy a játékgyártók teljesen arra mennek rá, hogy a szülőkben lelkiismeret-furdalást keltsenek, ha nem veszik meg az ilyen-olyan zenélő-beszélő, meg miegymás csodákat. Pedig nem is biztos, hogy annyival többet érnek, mint ha mondjuk az anyuka mondókázik, énekel a gyereknek vagy egyszerű, mindennapos dolgokból sk készített játékokat kap a pici..
2009. okt. 7. 18:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod a helyzetet, nem KELL venni és nem is KELL, hogy lelkiismeret furdalásod legyen. Énekelj, mondókázz, adj a kezébe fakanalat, műanyag tányért, műanyag kanalat, szilikon tortaformát, bébiétel fedelét, ezek csak példák, de bármit ami nem veszélyes rá nézve. Az én lányom pl. sokkal jobban elvan ezekkel, mint a csodajátékokkal. :)
2009. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi lányok! A kislányom 13 hónapos, imádja a zenét, mondókákat. Rengeteget énekelek neki, ő is dúdolgat a maga módján. Pakol mindent ki-be, már néhány szót szépen mond. Nem hiszem, hogy azzal, hogy nem vesszük meg ezeket a játékokat, bármiről is lemaradna. Megerősítettetek!
2009. okt. 7. 19:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes amit írsz, hogy a szülők pénztárcája elleni támadás. Bár kérdés az, ha a szülő megvesz egy fejlesztő vagy bármilyen más drága divatos játékot úgy, hogy nem a gyerek választotta, hanem a szülő mi alapján dönt?

Én bevallom sokszor azért veszek játékot a gyereknek, mert nekem tetszik. Én megvettem a Toby robotot. Szereti a lányom, de nem mindig használja, nekem meg jól esik ránézni, hogy ott van a játékok között. Amolyan gyerekszobai dekoráció.

Másrész meg azt tudom még elképzelni, hogy a szülő egy dolgot azért vesz meg mert neki nem lehetett és most birtokolhatja.

2009. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm! Így is felfoghatjuk, de akkor most a gyerek érdeke az ilyen játék vagy a szülőé?
2009. okt. 8. 10:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok. Én textiljátékkészítő vagyok. Nézem ám, hogy sok olyan játék van ami ma már semelyik korosztálynak nem szól. A kicsinek azért mert nem tud még játszani vele, a nagy meg már nem érdekli mert dedós. Szerintem itt a szülők tudatlanságát használják ki aki nem ismeri jól a gyermekét az a megveszi azt amire azt mondják a gyereke korosztályának való, vagy így meg úgy fejleszti. Sokan még azt sem tudják, hogy a fejlesztő játék önmagába semmit sem ér. A szülőnek is ott kell lennie mellette magyarázni türelemmel
2009. okt. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!