Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyerek miért érzi...

Felnőtt gyerek miért érzi úgy, hogy amít a szűlő megterent minden az ővé?Miért gondolja hogy a szülő30+ az ő pénztárcája? Tisztelet a kivételnek!

Figyelt kérdés
A szülő pénztárca?
2021. szept. 8. 11:21
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
86%
Van aki így gondolja biztos, de a többség közel sem. Értelmetlen kérdés, csak provokálni akarsz.
2021. szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Nem akarok provokálni a saját életemből vettem a példát, ami elkeserítő és arra voltam kíváncsi kinek mi a véleménye!
2021. szept. 8. 11:29
 3/46 anonim ***** válasza:
10%

1# akinek nem inge...

van ilyen szóval ne trollkodj..

2021. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdésem alá alapba odaírtam!
2021. szept. 8. 11:32
 5/46 anonim ***** válasza:
36%
Pedig elég jellemző. Sőt olyanoknál is azt látom, akik már dolgoznak, hogy a sajátjukként kezelik a szülő pénzét.
2021. szept. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
5/5 kösz hogy lemerted írni Az elötted lévő 1/5 nagyon szíven ütötte a kérdésem.Hogy lehet védekezni ez ellen? Pedig amíg megengednek maguknak az ilyen fiatalok bocs de undorító.
2021. szept. 8. 11:56
 7/46 anonim ***** válasza:
38%

Egyrészt gondolom kamasz a gyermek, másrészt el lett kényeztetve. Sajnos egyre gyakoribb.

Sokan bele esnek ezekbe a nevelési hibákba.

Illetve sokan örökölték egyes viselkedési mintájukat. Akár nagyszülőké akár déd szülőké.


Akkor van gáz ha a két szülő dacból egymásnak ellent mondva egymással vitatkoznak a gyerek viselkedése, vagy annak hiánya pedig sokadlagos lesz. Elvált szülőknél ez felerősödik jó alaposan.

Mindig megkapott mindent, nem sok mindent kellett letennie az asztalra. Nem tudja mi az hogy munka, dolgozni. Nagyzsülők is nagyon el tudják kapatni ha úgy van.

2021. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
98%
Írja hogy felnőtt emberről van szó. A védekezés a nyílt megbeszélés: szólni kell hogy ne nyúlkáljon a pénzedhez, ne költsön más zsebére. Ha nem hajlandó rá, akkor mehet amerre lát.
2021. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
98%
Van olyan gyerek, aki úgy érzi, hogy ha éppen kell neki a szülő pénze, akkor az neki "jár". Meg olyan szülő is van, aki ugyanezt csinálja, pumpolja a gyerekét. Sőt, a kettő sokszor együtt fordul elő. Apám pl. ilyen ember, a szüleitől nyugdíjaskorában elvette az összes pénzüket, és tőlem is elszedte a pénzemet, hogy nőkre költse. Pedig még csak 18 voltam, de kihasználta, hogy hagytam magam. Te ne hagyd magad! Önző és nárcisztikus ember az ilyen, és minél tovább segítesz neki, annál inkább hagyod, hogy a fejedre nőjön.
2021. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
77%

A védekezés az, hogy normális embert nevelsz a gyerekedből.

Ilyenkor a kedves szülő nézzen a tükörbe: ki nevelte ilyenné azt a gyereket?

Ez rád is vonatkozik, kérdező!

2021. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!