Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem oltattad (még) be a...

Miért nem oltattad (még) be a gyerekedet covid ellen?

Figyelt kérdés
Mivel nem veszekedés a célom, hanem tényleg az arányok érdekelnek, elég szavazni, és kérlek, csak akkor írj választ, ha valóban van érdemi plusz mondanivalód. Aki beoltatta (már) a gyerekét, kérem, most ne válaszoljon!

2022. jan. 16. 07:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%
Azért azt te sem gondolhatod komolyan, hogy majd az itteni válaszokból megtudod az arányokat. Nem olyan nehéz kitalálni: félnek az oltástól, gyerekét az ember jobban félti, mint magát. Ráadásul szinte biztos átesett már rajta ha közösségbe jár.
2022. jan. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
74%

Én azért nem (5 éves amúgy), mert még nincs meg a bizalmam. Magamnak beadattam, férjem is, de a gyerek az más. Mi felelősséget vállalunk a testünk felett, de a gyerekemnek nem érzem ugyanezt. Voltunk amúgy már betegek az oltás előtt, fiam nem volt tünetes szerencsére.

Én még nem látom kidolgozottnak ezt az oltási rendszert. Bárki felveheti az oltást más néven, mert nincs igazolványhoz kötve, van ahol botrány van mert nagyobb dózist adtak be, ezek mellett nem érzem a bizalmat. 1 év után már lehet más lesz a véleményem, de most még nem merem beadatni. Nagyon azt érzem hogy még az elején vagyunk ennek az egésznek és még nincs hatékony háttere.

2022. jan. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
53%
Nem száradt volna ki ha itatták volna rendesen. Ne keverjük össze a szülők hülyeségét egy kísérleti vakcina súlyos szövődményeivel. No meg inkább egy kiszáradás, mint egy szívmegállás, tüdőembólia, meddőség, és még sorolhatnám. Azt már biztosan tudjuk hogy a gyerekek min. 99%-ára nem veszélyes a covid. Azt, hogy a vakcina mennyire lesz az, majd a következő években kiderül. Gratulálok annak, aki önként adja kísérleti célokra a gyerekét.
2022. jan. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
39%
Harmadikos a fiam. Úgy voltam vele, hogy előbb nézetek nála antitestet, hogy volt-e covidos és utána meglátjuk. Pénteken meg is nézettűk, van antitestje, volt valamikor covidos. Viszont kedden oltatom, mert oltás nélkül az állandó karanténok miatt szinte nem járhatna iskolába.
2022. jan. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
Amugy igen attol is sok fugg, h az iskola ezt hogy kezeli. Nalunk eleg lazan veszik ha van kovidos, addig nem lepnek mig a hivatalos rendszerben meg nem jelenik, ez kb. 5 nap szokott lenni. Utana sem kerul az egesz osztaly csak a szoros kontaktok, igy kb. 4-5 napra kerul karanteba 3 gyerek.
2022. jan. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%
Mert átesett rajta tünet nélkül. Akkor minek??
2022. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
69%
Mert nem látom értelmét. Egy oltott is ugyanúgy lehet beteg, sőt bele is halhat. Fertőzni is tud. Egyik kétszeresen oltott munkatársam pont a héten dőlt ki, megfertőzve mindenkit, akivel érintkezett. Háromszorosan oltott rokonom állandó ájulás miatt kórházba került. Kertszomszédunk agyvérzést kapott. Rengeteg oltatlan embert ismerek, nemhogy lélegeztetőre, de még kórházba sem került egyik sem. Köztük én sem. Lassan 10 hónapja voltam covidos, de még mindig több ellenanyagom van, mint az oltott ismerőseim átlagának. Leteszteltük. Mindezek alapján szerintem jogosan kérdem, hogy mi a francnak oltassam be magam és főleg a gyereket ? Aki egyébként már volt covidos. 1 napig tartó láz volt a tünet. Komolyan ezért nyomassak bele hat adag bizonytalan hatású szart ? Még nyugdíjas, tüdő -és szívbeteg apám is simán túlélte. Elképzelni nem tudom kik halnak bele. Ha látnám, hogy valóban annyit számít az oltás, mint amennyire be van harangozva, azonnal rohannék is oltatni. Ám eddig nem sikerült meggyőzni. Egyetlen értelmes érvet nem hallottam, hogy a fentiek alapján minek oltassam be magam.
2022. jan. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
82%

Mert decemberben elkapták, és abban maradtunk a dokival, hogy majd januárban beszélünk a továbbiakról.

A férjem meg a nagyobbik már mind oltva vagyunk, és se nekünk, se senki ismerősnek semmi mellékhatása nem volt eddig leszámítva az első 1-2 nap lázat vagy karfájást.

2022. jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%

A covidot labon kihortam 1 napos lazzal. 2x is az elmult 2 evben.


Nalunk a meloban kotelezo volt oltani 2 hetig fekudtem otthon lazasan betegen.


Tuti mindegyik gyerekem atesettt rakta mar, minimum akkor mikor en voltam. Tunetek mem voltak. Szoval nem adatok be oltast nekik. Felesleges

2022. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 8. Nyilván azt se kívánnám a fiamnak, de mikor én átestem ő teljesen tünet mentes volt. Na ha akkor nem kapta el (vagy de, csak nem volt tünete) akkor soha. És az még tavaly tavasszal volt. Most a csapból is az folyik, hogy már nem olyan durva a vírus
2022. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!