Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korától van a...

Hány éves korától van a gyerekednek (rokon gyereknek, ismerős gyerekének) mobil telefonja, okosórája?

Figyelt kérdés

Rokonaim, ismerőseim gyerekei közül

Amikor elsőbe ment, kapott mobilt (busszal jár más településre suliba)

5 éves ovisnak okostelefont vettek: szinte minden nap van az ovi területén kívüli programjuk, heti 1-2 alkalommal szitter viszi haza oviból és van vele estig.



2022. jan. 19. 07:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
8 évesen kapott. Külföldre költöztünk, egyedül járt másik varosba taxival. Így láttuk jónak
2022. jan. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Anyám munkahelyén, a 20 nagycsoportos gyerekből 2 kapott karácsonyra könyvet, az összes többi okostelefont! Botrány szerintem. Meg is látszik a gyerekeken, egy fél órás foglalkozást nem bírnak végig ülni, egyszerűen semmi nem köti le őket, ami nem műszaki cikk, nem tudnak figyelni, se kép se hang. Évről évre látványos a retardáció. Tehát minden évben mikor jönnek új gyerekek az oviba, mindig rosszabb mentális és érzelmi állapotban vannak, mint az előző garnitúra. Ott a temérdek játék az óvodában, és halálra unják magukat a gyerekek, úgy ülnek le játszani a játékokkal, hogy fogja és nyomkodja, mintha tablet vagy telefon lenne. Tragikus.
2022. jan. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy van egy ikerpár unokatesóm, ők 11 évesen kaptak tavaly okosórát meg telefont. A telefont iskolába nem vihetik, meg nagyon máshova se, az órával tudnak telefonálni. Karácsonykor itt voltak nálunk egy napot, ide se hozták például.
2022. jan. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

2! Azta... Anyukám is óvónő, szerencsére itt még nem szokás ez...

Amúgy márciusban lesz 6 éves a lányom, nincs telefonja. Miért is lenne? Semmi épkézláb okot nem tudnék mondani mellette. Mindig mellette van az egyik szülő. Ha meg oviban van, akkor az ovi elérhető telefonon.

2022. jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Az Én fiam másfél éves, értelem szerűen neki nincs, hiszen nincsen rá szüksége, a miénket sem adjuk neki oda.


Rokonoknál már a 3 éves gyereknek is van, addig is nyugton van elvvel :/

2022. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiam lassan 9 éves, a tanév elején kapott okosórát (nem tud netezni rajta, kb. 3 betáplált számot tud hívni), mert szeptembertől busszal jár a szomszéd településre.
2022. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4! És erre mit mondasz: https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

Ilyen esetben is feleslegesnek tartod?

2022. jan. 19. 11:23
 8/11 anonim ***** válasza:

A nagyfiamnak akkor lett, amikor már egyedül járt suliba és onnan haza, tehát negyedikes korától. Addig teljesen felesleges lett volna, mert mindig volt vele felnőtt. Én úgy vagyok vele, hogy telefonja akkor legyen a gyereknek, amikor konkrétan telefonra van szüksége. Nem játszani, hanem arra, hogy elérhető legyen, és ő is el tudjon érni másokat.

Játszásra volt otthon tablet, azzal már elsős korában is játszhatott, de telefont erre nem vettem volna neki.

Okosórája kb. 12 évesen lett, de nem nagyon hordja.

A kisebbikem még ovis, neki sem tervezek hamarabb telefont venni, mint a bátyjának. Játszani megkapja néha a miénket, meg majd lehet, hogy megint fogunk venni egy tabletet otthonra, de nem kimondottan neki egy sajátot.

2022. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kilenc évesen vettem neki egy okosórát.


Nem mindig tudok elmenni érte, ha a kisfiam nem kel fel időben.

Ezen azt is látom, hogy hol jár.

Igazából 2 utcányira lakunk az iskolától de én így vagyok nyugodt.

A telefont nem szereti nem is akar.

Az enyémen néha szokott játszani de nem hiányolja.

2022. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen esetben is feleslegesnek tartom. Ugyanis úgyis észreveszik, mint ebben az esetben is.

Valamint az óvodába semmilyen értéket nem vihet.

2022. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!