Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez a védőnős dolog kötelező?...

Ez a védőnős dolog kötelező? Tehát feltétlen muszáj kijönnie a védőnőnek miután hazahoztam a babát? Ha nem engedem be mi lesz?

Figyelt kérdés

Mert nekem biztos, hogy pont rá nem lesz szükségem abban a pillanatban, nem vagyok fogyatékos, hogy mindent meg kelljen mutatni, el kelljen magyarázni.

Félre ne értsétek nem vagyok terhes, csak kíváncsi vagyok. Ez is egyike a felesleges dolgoknak ugye, ja még gondolom ha végzett akkor tarja a markát, ugye?


2010. szept. 9. 12:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%

1. a védőnői szolgáltatás ingyenes

2. nem mindegyik kioktató stilusban adja elő

3. ha még babád sincs nem ismered a védőnődet honnan tudod hogy milyen lesz veled ha már megvan a baba.


4. sokan visszautasitják. csak egy példa:

"Itt (szubjektíve) meg kell jegyeznem, hogy nekem a második babámmal már nem volt "kiskönyvem", mert elegem lett a védőnői szolgálat "áldásos" tevékenységébol, ami nagyjából végtelenül ostoba és ósdi dezinformáció-terjesztésből, ránézésre történő szakmai lenézésbol és az oltások miatti feljelentgetésből állt. Akinek ehhez hozzám hasonlóan nincs gusztusa, az ne menjen el kiskönyvért, mert attól kezdve a tisztelt Szolgálat kullancsként fog rátapadni, hívás nélkül jön a lakásába kioktatni és nem lehet tolük megszabadulni (tisztelet a kivételnek). Az anyasági segélyhez szükséges 4 db pecsétes igazolást a nőgyógyász is kiállíthatja egy közönséges A4-es papíron. Szóval van védőnő és van önvédő nő..."


Noll Andrea www.nandu.hu

2010. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem tartja a markát bármilyen hihetetlen is számodra. És nem a szülés után találkozol vele először, már ahogy terhes leszel meglátogat és onnantól fogva végig tartjátok a kapcsolatot. Egyáltalán nem felesleges a munkájuk,sokat segítenek. De ha te nem szeretnéd akkor lehet kérni,hogy hozzád ne menjen.
2010. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Neki kötelező. Terhesen viszont írásban le lehet mondani az otthoni látogatásról, a védőnő aláírat egy papírt a "programról", amin ott van a lehetőség erre.

És NEM, nem tartja a markát!!!!!!!!!!


Én első látásra utáltam a védőnőnket, de hamar megváltozott a véleményem. Fiatal, nemrég végzett, tehát sokmindent tud, de gyereke is van, tehát tapasztalt anyuka, ja, nem mellesleg kedves, segítőkész, nem oktat ki, ha hülyeséget kérdezek, nem erőszakos, megbeszéljük a látogatás időpontját előre. És sokkal kényelmesebb, ha ő jön hozzánk, mintha a tanácsadóban kellene várakoznunk a babámmal.

Szóval ne döntsd el előre, mert nem tudhatod, milyen lesz, vannak jó védőnők is :)

És egy anyukának mindig van kérdése... Nézz csak itt szét. A védőnő pedig -jó esetben- szakszerű választ ad :)

2010. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nem tartja amarkát, a mienk nagyon rendes.

Majd, ha ott leszel egy picivel, lehet másképp gondolod, jól jön a jó tanács, hogy mit miért, hogyan...

Főleg, első babánál.

Nem kötelező, de ajánlott, és szerintem hasznos is.

2010. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőnél minimum 1x meg kell jelenni, mivel ő adja a várandós kiskönyvet, amely elkísér a baba megszületéséig. A védőnők feladata a kismama, majd a megszületett baba fejlődésének kísérése.

Védőnőt választani nem lehet, tehát ki ilyet, ki olyat kap. Mivel mi magunk sem vagyunk egyformák, így ők sem, de a munkájukat nekik is el kell végezniük. Fizetni nekik SOHA nem kell, mivel egészségügyi alkalmazottak,így az államtól kapják a fizetésüket.

Véleményem szerint még a legtapasztaltabb anyukának is lehet olyan kérdése, amit a védőnő könnyen meg tud válaszolni!

2010. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Más országban nincs is ilyen és mégis fel tudják nevelni a gyereket.
2010. szept. 9. 13:03
 7/22 anonim ***** válasza:
3 gyermekem van, anyukám is segít, könyveket és a netet is sokat bújom, de mégis mindig van mit kérdeznem a védőnőtől :)
2010. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ha nekik nem kell fizetni, akkor az orvosnak minek fizettek a szülésért?
2010. szept. 9. 13:05
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagynéném védönö és látom mennyire fontos a munkája.


Nem tartja a markát ök szerintem akik még egy doboz csokit sem kapnak.


De ök azok akiket szenteste is felhívnak hogy fáj a baba hasa mit csináljanak... nincs olyan ünnep nap mikor ne hívták volna.


Önekik kell figyelmesnek lenni és a körzetükben kiszürni azt hogy egy baba se haljon éhen, mindegyik megfelelö körülmények között nöjön fel és pl titkolt terheségeknek is utánna kell járniuk.


de nagynéném segített már olyanban is hogy az 5 gyerekes anyának gyüjtöttek hogy a városba abortuszra tudjon menni, mert beteg is volt és szegény is.


ha nagyon bizots vagy magadban és nem kell lemndasz róla.

de sociális munkások attól még meglátogathatnak. akár szomszédi bejelntésre stb...

ha nem tudsz megfelelö környezetet biztosítani a gyeremknek akkor elveszik és erre oda figyelnek, mert ha furcsa is évente több gyeremek hal éhen még magyarországon is, vagy olyan körülmények között él hogy szomorú. és ne hidd hogy kívülröl ez látszik. van olyan család aki igen szuper autóval jár nem kisebbség, söt jómodu család de a gyermeket folyamatosan veri és alultáplálja.


szóval nagyon fonots a munkájuk söt a nagyon maga biztos anyukák szoktak az elsö nap sírva telefonálni hogy menjen már a védönö mert nem tudja mi baja van a gyereknek.


Szóval nem tudom te mit dolgozol de biztos nagyon fontos munkád lehet.

2010. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartja a markát,és nem feltétlenül olyan,mint akit te leírsz.Miért kéne fogyatékosnak lenni ahhoz,h esetleg ne legyél teljesen biztos minden gyerek körüli dologban??Pláne,h nincs is gyereked,fogalmad sincs mennyi minden felmerül.És igen,egyedül is utána tudsz nézni,de a védődőnek ez a szakmája,ebben van igen nagy gyakorlata.

Terhesség alatt pl ő írja ki-sok helyen-a laborvizsgálatokat,hallgathatod nála a babád szívhangját,gyorstesztet csinál minden alkalommal vizeletből,súlyt mér,válaszol a kérdéseidre,segít ha kell valamiben.Nekem még a harmadik gyereknél,pontosabban ikreknél is segített,pl mivel én nem akartam mérleget,hetente a hóna alá csapta,és eljött megmérni a babákat,a saját megnyugtatására!Pedig tudta,h én nem aggódom,és nem szeretek méregetni,de biztos akart lenni abban,h minden rendben van.

Egyébként nem tudom le lehet-e teljesen mondani,mert a státuszvizsgálatok egy részét is ők végzik,és ők jelentik az ÁNTSZ felé az oltásokat.Többek között.

2010. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!