Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes Avent IQ elektromos...

Érdemes Avent IQ elektromos mellszívót venni?

Figyelt kérdés
Van olyan jó, mint amilyen drága? kézi mellszívóként is jól működik?
2008. dec. 15. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:

szia,


Az olcsóbb is ugyanazon az elven működik. Ugyanazt tudja mint a drágább.

Én egy olcsóbbat vettem, de egyszer sem használtam, mert a csajszim kiszívta a tejcsit az utolsó cseppig, nem is kellett fejnem...

15 hós csajszi anyukája

2008. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én pumpás mellszívóval egyáltalán nem tudtam fejni és kézzel is csak nagyon szenvedve. Nekem a kisfiam az első másfél hónapban valamiért nem tudta bekapni a cicimet, ezért fejni kellett neki, hát kín szenvedés volt. De akkor már megvolt a pumpás mellszívó, és nem volt pénzem másikra. Pedig úgy terveztem, hogy sokat fejek majd és sok tejet teszek el a fagyasztóba, hogy ha gond van, vagy valamiért másra kell bíznom x órára, akkor is meg lehessen etetni, és milyen jó lett volna, mert nagyon sok tejem volt, de mivel nem tudtam kifejni, ezért sokszor begyulladt a mellem, viszont 4 hónap után elapadt.

Szóval én majd, ha lesz következő baba, először egy elektromos mellszívót veszek majd (a kórházban olyan volt, és azzal simán ment minden) és használni is fogom.


De persze nem lehet egyértelműen megmondani, hogy neked jó lesz-e, de ha nincs is rá szükség, akkor még újként el is adhatod, ha pedig használtad, akkor is akad rá vevő, sokan szívesen megveszik használtan is, csak ki kell fertőtleníteni és lehet használni másnak is.

2008. dec. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem ez lesz az első gyerek, a naggyal rengeteg tejem volt, és sokszor kellett fejnem. Ezért gondolkodok most egy komolyabb változatban. Elsősorban ez a konkrét márka érdekelne, ezért kérem, olyan írjon, akinek van vele tapasztalata.
2008. dec. 15. 17:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, és tapasztalatból mondom: van különbség köztük, és nem mind ugyanazon az elven működik. Pontosan azért érdekelne ez a típus mert kézi mellszívóként és elektromosként is használható. Csak hát veszett drága......
2008. dec. 15. 17:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Medela Mini Electric van. Igazából semmi bajom vele és én nagy hasznát látom. Nekem szülés után tíz nappal indult be a tejem, akkor sem volt elég annak ellenére, hogy vagy a baba, vagy a mellszívó lógott a mellemen. (Hormonális probléma miatt nem jött korábban a tej és emiatt kevés.)

Mire már volt valamennyi, addigra a babám úgy megszokta a tápszer evést üvegből, hogy nem volt türelme szopni, így én kénytelen vagyok fejni a tejet és adom a babának üvegből. Szóval naponta 7-8 alkalommal használom ezt a pumpát, használtan vettem, de még most sincs semmi baja, elég hatékonyan működik.

Az biztos, hogy ha kézit vettem volna és nem elektromosat, akkor már leszakadt volna a kezem, mert ennyit nem lehet szerintem kézzel kipumpálni. Vagy ha lehet, akkor nagyon fárasztó.

De az avent elektromosa is nagyon jó, legalábbis a barátnőm szerint, én még nem próbáltam ki. Ha legközelebb vennem kellene és lenne pénzem többet költeni rá, akkor lehet, hogy azt próbálnám ki, mert sok aventes cuccunk van és eddig minden jónak tűnik, szóval szerintem elég megbízható márka.

Az elektromosban egyedül a hangja zavar.

Annyit még hozzátennék, hogy furcsának tartom az első hozzászólást. Ha jól veszem ki, akkor anélkül veszi egy kalap alá az összes mellszívót, hogy egyszer is használta volna bármelyiket. Ez olyan, mintha én mondanék véleményt a szörfdeszkákról (igaz, még sohasem szörföztem).

2008. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem avent isis iq elektromos mellszivom van.

oszinten szolva megcsak a kezi reszet probaltam, az tok jol mukodik, az elektromosra meg nem jottem ra hogy kell, de majd remelem a noverkek a korhazban megmutatjak :D


amugy hasznaltan 12 ezer forint volt, szerintem nem olyan remesen draga.

2008. dec. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hol jutottál hozzá ennyiért?!

Mert én a vaterán meg a teszveszen nézegettem, hát, 20.000 alatt nem láttam egyet sem. Szerencséd van, jól kifogtad.....

2008. dec. 16. 09:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak jót hallottam róla. Én nem használtam mert alig volt tejem és megvenni se tudtam mert nem volt rá pénzem. De ha megteheted vedd meg szerintem. Max ha nem kell, ezt ugye előre nem lehet tudni igazán, akkor eladod.
2008. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ebayen vettem, sajnos ott olcsobb, mint a vatera/teszvesz.

neztem ujonnan is kulfoldon 20 ezerbe kerul es nem 34be alapból! :( :)

kicsit kesobb kaptam meg, de szerintem megérte!

2008. dec. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!