Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ajándékot hozott az...

Milyen ajándékot hozott az újszülött baba a nagytestvérnek?

Figyelt kérdés
Természetesen átvitt értelemben értem,hogy a baba hozta. És hány éves volt a nagy akkor?
2022. jan. 28. 19:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%
Életemben nem hallottam ilyet, komolyan. És butaságnak tartom.
2022. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez abból a szempontból jó ötlet a nagyra nézve, hogy akármennyire is felkészítik őt a szülei a kicsi érkezésére, mégis trauma, hogy van ott egy apróság, aki "betolakodik" az addigi megszokott életébe. Az ajándék nem lekenyerezés, csupán egy gesztus a "kicsitől", hogy szemléltessék, nem ártó szándékkal jött hozzájuk.
2022. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%
Aranyos dolgok ezek, de nálunk föl se merült. Nem is gondoltunk rá. Nyilván azért, mert a rokonságban sem csinált ilyet senki. Nálunk 3,5 év volt a különbség.
2022. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
61%

Én se hallottam még ilyesmiről, de nagyon jó ötlet! Én nem adok folyton ajándékot, meg játékot, mikulás/húsvét nem ok az ajándékra.


Mindig nagy trauma a nagyobbik gyereknek ha kistesója születik, még ha örül is neki, lehet megingatja a kis önbizalmát. Tök jó hogy a nagy is meg a kicsi is ad egy családavató ajándékot, megalapozza a jó kezdetet.


Babát, plüsst vagy valami figurát vennék, hogy a nagy is babázhasson velem, a nagy pedig egy nyunyót adna üdvözlésként.

2022. jan. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
62%

Amikor a középső született, ő egy nagy plüss kutyát "hozott". Számunkalra ez nem lekenyerezés volt. Nagyon várta a nagy. 3 éves volt ekkor.

Mikor a 3.született,ő a középsőnek Bing nyuszit hozott, a nagynak Elzát. Mindkettő nagyon várta a kicsit.

2022. jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
47%
A két fiú között 4 év és 4 hónap van. A kicsi egy trolibuszt hozott, amit eredetileg karácsonyra szántunk. A nagy pedig korábban vàlasztott babajátèkot a kicsinek. Várta a kistesót, de örült a trolinak is és annak is, hogy végre odaadhatta az általa választott babajátékot.
2022. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!