Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy szülőnek...

Hogyan lehet egy szülőnek gyerek, gyerekek mellett szabadideje, én-ideje, hogyan tud lelassulni? Főleg, ha a nagyszülők nem elérhetőek!

Figyelt kérdés

Egyelőre szingli vagyok, dolgozom, tanulok és igyekszem sokat sportolni.

Egy gyereket talán szeretnék, de igazság szerint már attól is félek...


Amikor nem is tanulok, akkor is mire hazaérek a melóból, edzettem, házimunkáztam (pedig lusta vagyok, sokszor van kosz, online vásárolok, robotporszívóm van stb) és leülök vacsorázni, addigra már 2 óra múlva aludnom kellene. Rendszeresen fekszem túl későn a szabadidő-hiány miatt, mert csak késő este jutok oda, hogy azzal foglalkozzak, ami igazán érdekel és nem tudom abbahagyni, nem szívesen hagyom abba.


Gyerekes ismerőseim mind hajszoltak, kimerültek. Nincs idejük sportolni, de a hobbijaikra sincs idő. Nem alszanak eleget. Lényegében elmegy a napjuk a munkával, utazással, gyerek hurcolásával, gyerekkel való tanulással és háztartással. Hétvégén maradék háztartás, kis tanulás a gyerekkel, rokonlátogatás, kirándulás. Egyikük arra panaszkodik, hogy éjfélig tolja a dolgait (és a munkája egy részét is haza kell vinnie), másikuk arra, hogy már hónapok óta nem olvasott egy oldalnyi regényt se, harmadikuk kádfürdőt szokott venni és ott olvasgat a mobilján, ennyi az össz én-ideje. Persze mind tudjuk, hogy sok házasság haldoklik, a gyerekek is feszültek meg ilyesmik.


Aki sportolni szeretne, ezer hobbija van, magának való és kell neki a hobbi, érdeklődési kör "előtt" ücsörgés napi szinten, az hogy oldja meg, ha mindkettő szülő teljes állásban dolgozik és persze utazik?


2022. jan. 30. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Másképp kell beosztani az időt,a gyerek ritmusa és igényei eléggé meghatározóak főként az elején. A párnak nagyon össze kell dolgozni, hogy menjen a dolog.
2022. jan. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Van időd sportolni és magadra? Létezik olyan, hogy a pár össze tud dolgozni?


Lassú életet igénylő ember hogy bírja ezt?

2022. jan. 30. 12:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt semmilyen segítségem, csak a férjem. Pl. úgy választottam időpontot fodrászhoz, hogy tudjon otthon lenni. Bevásárolt, ha kellett. A házimunkát egyedül is meg tudtam csinálni. Napirend szerint éltünk, így jobban be lehetett osztani az időt. Nyilván az énidő kevesebb, de el kell tudni dönteni, hogy mi a fontos és mi nem. Mi hármasban is nagyon sokat mentünk kirándulni nagyon szerettem. Nekünk sosem volt konfliktusunk amiatt, hogy gyereket vállaltunk. Biztos szerencsém is van, mert nem minden férj belátó.
2022. jan. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Lassú életet igénylek, egész jól megy az 1 éves mellett, de nem hazudok, soha nem lesz már olyan, mint gyerek nélkül. Viszont gond nélkül be lehet jaratni egy új életritmust, ami mindenkinek megfelel. A partnernek óriási a szerepe benne. Plusz az en gyerekem elfoglalja magát egyedül elég gyakran, illetve neki az is játék, ha jön velem házimunkát végezni. Gyakran a napi énidőm alvásidőben van, olyankor egyszerűen nem takarítok és rendelünk, sokkal fontosabb ezeknél, hogy mikor felébred a gyerek, én kiegyensúlyozott legyek és jókedvű. De tény, hogy a terhességemre mint életem legszebb, legboldogabb idejére emlékszem vissza: csupa-csupa énidő, minden arról szólt, hogy nekem kényelmes legyen, stb. Ehhez kepest elég nagy pofára esés, mikor ott a pici... engem ez az óriási kontraszt viselt meg, de nagyon. Nem könnyű, nem azt mondom. Nem ugyanolyan, mint egyedülállóként, azt gondolhatod. De nem kell éjszakázni se meg ilyenek.
2022. jan. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van időm heti pár alkalmat egy-egy óra edzésre. De ehhez az kell, hogy az apuka partner legyen. Hazaérünk melóból, akkor együtt csinálunk mindent. Vagyis megosztjuk a házimunkát, a gyerekekkel való teendőket. Sokat számít, hogy nem hárul rám minden. Rokonok nekünk se laknak a közelben. A párom este leül egy kicsit játszani a gépen. Neki ez a hobbija. Én meg heti pár alkalmat elmegyek edzeni vagy futni. De ha a gyerek tud már biciklizni, akkor simán lehet mellette futni.
2022. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes a gyerek. Az első hét katasztrófa volt.

Utána megbeszéltük a férjemmel, hogy minden délután félóra- 45 perc az enyém.

Addig ne is lássam, csináljon vele amit akar. Ezt be is tartja, amikor hazajön munkából, játszik vele, le se teszi, nagy örömmel foglalkozik vele.

Addig belefér egy rendes hajmosas, vagy sport, esetleg olvasás, stb.

Nem nagy idő, de lehet számítani azzal, hogy az minden nap ott lesz.

Nálunk egyik nagyszülő se elérhető. Ha mamára oda lehet bízni napkozbenre, az azért megint más.

2022. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

6 vagyok.

Kettő dolog még:

Egyik, hogy a gyereknek két szülője van. Apa ős vegye ki a részét a dologból, óriási különbség azért egy rendes férj, aki nem vadidegenként tekint a mosogépre pl.

Másik pedig, hogy azt azért el kell fogadni, hogy olyan mint előtte, sose lesz. Vagy esetleg 25 év múlva.

Lesznek korlátok. Pl nem járok spinning edzésre, mert olyan időpontban van, amikor nem tudom hova tenni a gyereket, de járok futni: a házunk mellett van egy 200 méteres pálya, zárt udvar. Gyereket kirakom a napra a babakocsiban a pálya mellett, én meg nyomom.

A főzésből lentebb adtam, sokat rendelünk. Bevásárolni ritkábban járok, egyszerre veszek sokmindent.

Ilyesmi. Nem kell és nem is lehet várni, hogy minden ugyanolyan legyen. Gyerek nélkül kifejezetten nagyvilagi életet éltünk, rengeteg program, stb. De el nem cserélném ezt a mostanit semmire :)

2022. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!



Én ritkán főzök (pedig speckó diéta miatt kellene), online rendelem a bevásárlást, robotporszívó dolgozik és szalad a lakás. Szóval ezeknél szingliként is spórolok meg időt.


Szerintem a csoportos edzéseket nem is bírnám. Viszont időhiány miatt főleg otthon edzek és pont ezen szeretnék változtatni...


Nem biztató, amit írtok.

Én extrém módon igénylem a lassúságot, az egyedüllétet és hogy ne kelljen előre betervezni a dolgokat. Ha ezek nem teljesülnek, összeomlok.

Ezen felül évek óta tanulok munka mellett és zömében keményen. Így nekem eddig is kimaradt a bulizós, utazós, hobbizós, nem-otthon sportolós huszonéves kor.

2022. jan. 30. 14:53
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Tanulni gyerek mellett embertelen dolog, ezt el kell fogadni. De szerencsés esetben az ember már “kitanulja magát”, mire jön a gyerek.

Az egyedüllét meg…én azt szoktam mondani, hogy egyedül vagyunk a gyerekkel :)


Viszont bocs, de: egyedül élsz, nem főzöl, van robot porszívó (ami egy kincs), mégis szalad a lakás. Valamit te csinálsz rosszul. Egy ember felfordulást se nagyon tud csinálni.

2022. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem főzök minden nap, hanem mindig úgy, hogy másnapra is legyen belőle. Ezzel sok időt spórolok. Házimunkán osztozunk a férjemmel, én rendet rakok, ő porszívóz, a mosást is ő intézi általában.

Nagyon szeretek olvasni, rejtvényezni, szoktam azt csinálni, hogy beülök a gyerekszoba közepére olvasok, rejtvényezek, a gyerekek meg játszanak, ha kell félrarakom, majd ha megint épp elvannak egymással újra nekiáok.

A nagyobb gyerekeket bevonom a rendrakásba a szobájukban főleg, így azzal is gyorsan haladunk. Szeretek a laptopomon is játszani, vagy a ps-sel, ezeket akkor szoktam, mikor a gyerekek este már alszanak. Persze nem minden nap, de heti 1x vagy 2x belefér.

2022. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!