Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/187 anonim ***** válasza:
72%
A mai 3 éveseknek is ugyanolyan joguk van a dackorszakhoz, mint neked volt. Én azt vettem észre, hogy azok kritizálják foylton a mai gyerekeket és mai fiatalokat, akik elégedetlenek a saját életükkel. Besavanyodott nyanyák, szingli nők, vagy akiknek nem sikerült egy jó karriert összehozni. Én kisgyerekekkel dolgozom, és nagyon sok kedves, értelmes, jószívű gyerek van közöttük. Ezerszer inkább ők, mint az ilyen kritizáló megmondóemberek, mint te.
2022. jan. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/187 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de nekem is volt dackorszakom, de olyat nem csináltam, főleg nem egy idegen lakásába, hogy kiverem a cirkuszt és főleg nem azt hogy megütőm és megharapom a saját édesanyámat. Engem egyszer sem ütöttek meg a szüleim, de ha ilyet csináltam volna, akkor biztos hogy az összes tejfogam kirepült volna. És jó, elfogadom, hogy van csomó kedves és jól nevelt gyerek, de RENGETEG van aki nem ilyen. És ez csak és kizárólag a szülő hibája mert mindent megengednek neki.
2022. jan. 24. 01:34
 3/187 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagy anyuka , szoval nem tudod mirol beszelsz, majd akkor tegyel fel ilyen kerdeseket, amikor megtapasztalod ezt a sajat gyerekeddel. Könnyű úgy itelkezni, hogy te nem nevelsz gyereket.

Hozzatennem egyebkent, hogy ez nem mindig neveles kerdese am, egyik gyerek ilyen, masik amolyan.

Engem inkabb az szomorit el, hogy annyira hamar akarnak felnoni a gyerekek, legalabbis az en kornyezetemben. Amikor a 8 eves szerint mar gáz babazni es o telefont ker karacsonyra. Meg amikor 12 evesen ugy oltozik a kislany, hogy kiesik a szemem. En 12 evesen meg siman babaztam, de az atlag 10 eves korosztaly is, pedig en is z generacioba tartozom szerintem (27 eves vagyok), szóval nem olyan reg volt ez.

De tudom, valtozik a vilag, csak elszomorit, mert en szeretnem, ha a gyerekeim tenyleg gyerekek lennenek meg 10 evesen, viszont nyilvan ezt nem en dontom csak igy el.

2022. jan. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/187 anonim ***** válasza:
90%

Én is 23 éves vagyok, és ez amiről beszélsz, nem modern probléma, mindig is voltak ilyen gyerekek. Már az óvodában is volt egy csoporttársam, csak a baj volt vele, halál komolyan, túlzás nélkül: Arra emlékszem, hogy csak ritkán hozták oviba, de akkor végig ordított. Emlékszem ahogy verte magát a földhöz, hogy küszködtek vele, ijesztő volt . Fogalmam sincs mi baja volt, de sose maradt délig sem bent az oviban.

Nyilván mindig is voltak ilyenek, ez egyértelmű.

2022. jan. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/187 A kérdező kommentje:

Attól mert nem vagyok anya, még megtudom különböztetni a jót a rossztól. Ez a viselkedés, amit a gyerek leprodukált nálam az NEM JÓ. Nem tudom hogy te anya vagy-e vagy sem, de baromi kíváncsi lennék hogy éreznéd magad, ha valakinek a házában a 3 éves kisfiad megütne és megharapna. Szerintem három éves korban már nyugodtan el lehet beszélgetni a gyerekkel, hogy mit szabad és mit nem, illetve megmondani neki hogy mik a határok.

És persze, nekem is volt 1-2 problémás ovis és osztálytársam, de most minden 2 és 3 gyerek ilyen. És ami a legszomorúbb az az hogy a társadalom azt mondja, hogyha próbálod megnevelni a gyerekedet, Isten ments nemet mondasz neki, akkor automatikusan rossz szülő vagy. Akkor pedig, hogyha adsz neki olyan 11-12 éves korában némi házmunkát, mint pl. mosogassa el 2 egy héten az edényeket, vigye ki a szemetet vagy csak tegyen egy kis rendet a szobájában, akkor az más a gyerek jogainak a megerőszakolása.

Éppen most láttam pár héttel ezelőtt, hogy Svédországban a gyerek feljelentheti a szülőt, ha felemelte a hangját. Ez így nagyon nem lesz jó...

2022. jan. 24. 01:58
 6/187 Adammaister válasza:
35%

Ugyan én is veled egykorú vagyok kérdező de szerintem ez mind nevelés kérdése lehet ezt sokmindenre fogni de szerintem legfőképpen ez a probléma.

És ugye nem csoda ha egy hasonló gyerek olyan lesz mint amit utána írtál a 11-18 évesek.

Nekem ez a véleményem.

2022. jan. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/187 anonim ***** válasza:
80%

Csak az első bekezdést voltam hajlandó elolvasni.


3 éves gyerekről írsz. Teljesen átlagosan viselkedett. Egy 3 éves gyerek hiába beszél már, nem tudja még megfogalmazni rendesen a problémáit és nem tudja kulturáltan kiadni a haragját. Egyszerűen fizikálisan jön ki amit érzelmileg érez. Rá kell szólni valóban ha üt, harap. Elkapni a kezét. Szavakt adni az érzelmeink, így idővel megtanulja szóban kifejezni, hogy anya én unatkozom és jobban szeretnék otthon játszani. Neki nem program a beszélgetés, és teljesen normális hogy rövid idő után megunja az adott játékot. Attól, hogy egy 3 éves dacos gyerek odacsap mérgében még nem fogja 10 évesen verni az anyját.


Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen helyzetben a legjobb amit a szülő tehet, az az hogy kiemeli a helyzetből. Ez meg is történt, hiszen hazavitte.


Ha lesz esetleg gyereked majd rájössz.

2022. jan. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/187 anonim ***** válasza:
29%
Mindenkinek joga van elbaszni a saját gyerekének a nevelését. Ha ő neki az jó, hogy a gyereke már most nem tiszteli és megfelel neki téged ez miért zavar?
2022. jan. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/187 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is pl 3 éves a gyerekem, utálom, ha hisztizik. Meg nem ütöm, de erélyesen rászólok. Nekem pl nem is nagyon hisztizik. Tegnap pl azt hittem kifeszülök, hogy játékot akart venni. Levett egyet a polcról a párom meg tukmált még egyet neki erre a gyereknek mindkettő kellett. Mondtam hogy egy megy vissza a polcra 2 nincs. A párom szintén mint egy gyerek nekiállt hisztizni hogy gyerek és ha nekem ez akkora baj majd ő fizeti ki. Fogtam otthagytam őket a boltba, mert a tököm ki volt azzal, hogy arra nevelem a gyereket, hogy ne legyen telhetetlen. Érdekes módon én játszom vele, és ugyanúgy szeret. A baj saját magamnál tapasztalva nem is a gyerekkel lenne, hanem hogy a két szülő széthúz ebben a témában a gyerek meg kihasználja ezt és az engedékenyebb fele húz. Sok probléma van nálunk ebből.
2022. jan. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/187 anonim ***** válasza:
56%

7es, ha neked az a normális hogy egy három éves harapja meg rúgja a saját anyját, elég gáz lehet a helyzet nálatok. Normális, megfelelően nevelt gyerek ilyet nem tesz.


(Igen, van gyerekem, mielőtt ezzel jönnél)

2022. jan. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!