Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szülés után...

Mit tegyek, ha szülés után felszakadtak a régi sebek? (Molesztáltak gyerekként)

Figyelt kérdés

December óta depresszióba vagyok, a negatív, rossz gondolataimat jelentős százalékban sikerült sporttal elhesegetnem (futópadom szoktam futni 10-20-30 percet).

Minden happy reggel, délben is, de délután-este felé rossz a hangulatom, utána már a sport sem segít. A férjem is állandóan egy búval b szott nőt lát, mert este 5-kor ér általában haza.

A szoptatással is voltak bajaim, azt abba is hagytam, de akárhányszor ránézek a gyerekemre, a szülés jut eszembe, a szülésről meg az. Pszichológus, pszochológus, tudom, de a legdrágább pazichológus is csak két hónap múlvára tudott időpontot adni. Addig mi legyen? Mert így se nekem, se a gyereknek, se a páromnak, se a tágabb családnak nem jó így.


2022. jan. 31. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Ha valódi bizalmi kapcsolatotok van a férjeddel, akkor kezdjetek el beszélgetni erről a témáról.
2022. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Kibeszélném magamból, őszintén. Ez segít a legjobban.
2022. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Teràpia
2022. jan. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy mi történt, ki volt, hogy éreztem, hogy éltem meg, de a részletekbe nem avattam be a férjemet, meg senkit se.
2022. jan. 31. 18:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De gondolom, a férjed próbálna segíteni támogatna, ha beszélnél neki a részletekről. Vagy ha vele valamiért nem akarsz beszélgetni, akkor egy bizalmas barátnővel vagy rokonnal?

Vagy keress a neten ilyen csoportot, fórumot stb.

Arra azért gondolj, hogy bejelentkeztél pszichológushoz, és ha messze is van az időpont, elindítottad a dolgot, tehát teszel a lelki egészségedért saját magad és a párod érdekében. Ez nagyon jó és bátor lépés volt.

2022. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Menj el családsegítőbe, ott kell leni ingyenes pszichológus, vagy a védőnőnek valami ötlete, mert egy szülés utáni depivel sem lehet hónapokat várni.
2022. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor meg a családsegítő rám szállna.
2022. jan. 31. 19:13
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem hinném, van nekik elég gázos családjuk.
2022. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
A csaladsegito nem "szállna rád", viszont varolista ott is van altalaban, szóval az semmivel sem gyorsabb, mint akár a magán, akár a tb-s ellátás.
2022. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha neki nem mered elmondani, akkor írd ki magadból. Akár hagyományos módon, egy füzetbe, akár digitálisan. A gyógyulás útján az első lépés, hogy elkezdesz szembesülni a történtekkel, tehát beszélsz róla vagy leírod, esetleg egy anonim fórumon beszélsz sorstársakkal, olvasol a tiédhez hasonló történeteket.

Sok kitartást, meríts erőt a szeretteidből.

2022. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!