Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy vagy kettő keresztnév? Miért?

Egy vagy kettő keresztnév? Miért?

Figyelt kérdés

Milyen érvek miatt döntöttetek egy vagy kettő keresztnév mellett? Utólag jó döntés volt? Szereti, használja mindkettőt?

Kislány lesz és nem fog rokon után nevet kapni, tehát sajátja lesz az egy vagy két keresztnév is.



2022. febr. 3. 11:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
Kettőt adtunk, egyszerű oka van: a férjemnek elég lehetetlen, A betűvel kezdődő vezetékneve van és mivel nem magyar ezért külföldön ugye fordítva fogják használni a neveiket a gyerekeink. Az első gyereknél muszáj volt beékelni valamit az első keresztnév és a vezetéknév közé, mert összeolvasva egy konkrét szót ad így ki a két név ami nem gáz, csak elég idétlen. Emiatt kapott az első gyerek második nevet, ezzel kiküszöbölve a problémát, ugyanis nagyon ragaszkodtunk ahhoz a bizonyos keresztnévhez. A második meg azért kapott kettőt mert ha már az elsőnek is kettő van, akkor legyen egységes. Egyszerű, nem kacifántos neveik vannak egyébként.
2022. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

Akiknek 2 neve van a 99%-uk nem használja az egyiket, nagyrészük még utálja is.


Nálunk a családban mindenkinek egy neve van, a gyermekünknek is egy lesz.

Egyetlen egy esetben tartom érthetőnek a két nevet, ha nagyon gyakori a vezetéknév és a kereszt év is, de nálunk a férjemnek szerencsére kimondottan ritka vezetékneve van.


Kislánynak még kellemetlenebb a 2. név amikor férjhez megy, vagy kilométer hosszú lesz a neve, vagy 2x kell nevét változtatnia ha fél akarja venni a férje nevét is, mivel házasságkötésnél keresztnevet nem lehet elhagyni. Még az esküvő előtt külön díjért kell kérni a névváltoztatást, hogy az egyik keresztnevet elhagyhassa, le kell cserélni az összes okmányát, azért hogy az esküvő után csinálhassa az egészet újra a vezetéknév változás miatt. (és manapság kezd divat lenni, hogy a férfiak is felveszik kötőjelesen a feleség nevét, úgyhogy akár fiúkra is igaz lehet ez.)


Én inkább megkímélem ettől a gyerekem.

2022. febr. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
12. De most menő a két keresztnév. Abba nem gondolnak bele, hogy mi lesz 20-30 év múlva.
2022. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg sajnálom a Kovács-Szíjjártó Annabella Zselykéket amikor majd hozzá szeretnének menni a Kerékgyártó-Hídvégi Zétény Zalánokhoz.


A gyereknek a névadás az nem valami művészeti ág, aminek a lényege az önmegnyilvánulás, hanem az a név amivel egy embernek le kell élnie egy életet, amivel mindenhol be fog mutatkozni, amit minden papírjáa rá kell írnia.

Kovács Zselyke es Kerékgyártó Zalán ugyanolyan szép (ha nem szebb) és nem fogják soha hiányolni a többi nevet, ha nem kapják meg.

2022. febr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%
Durva, hogy egyesek milyen vérmesen tudnak fröcsögni arról, ha valakinek két neve van. Húú, de felháborító, hogy ilyen gyűlölettel kelljen csámcsogni a témán :D Én meg azt mondom, hogy inkább legyen egy gyereknek 2 normális neve, mint egy darab ami Medox vagy valami hasonló, de egyébként nem érdekel, hogy más hány nevet ad, nem ébreszt bennem ekkora dühöngő feszültséget sem az egy név sem a kettő ha meglátom a havi gyümölcsnapi beosztáson a névsort.
2022. febr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
25%
15. Dehogynem. Aki itt fröcsög az csak te vagy. 🤦‍♀️
2022. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%

Egyet.

Mert ha véletlenül olyan munkája lesz, mint nekem, naponta 100x kell leírnia a nevét, akkor azért nem mindegy

2022. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az első lányomnak egy keresztneve van. Én alapból feleslegesnek tartom a kettőt, mert úgyis mindenki az elsőn szólít, tapasztalatból beszélek!

Nekem is kettő volt és kénytelen voltam az elsőt eltöröltetni 10 ezer forintért amint megtehettem, mert gyűlöltem az elsőt és mindenki azon akart hívni, le se tojják a másodikat. Így le van a gond róla.

Második lányomnak is egyet akartunk, de a nőgyógyászom nagyon profi volt a szülés alatt is meg úgy az egész terhességem során, soron kívül megcsinált nekem dolgokat, így az ő tiszteletére második névnek az ő nevét kapta.

A fiamnak sem akartam második nevet, de a párom családjában van az az undorító hagyomány, hogy a fiú az apa nevét kapja, hát köszönöm szépen ebből nem kértem, a 666. Béla lett volna, azon kívül, hogy nem is tetszik, hadd legyen már egy külön személy.

Így is tök nehezen győztem meg, hogy én nem akarom ezt, kompromisszumos megoldásként megkapta másodiknak, de soha senki sehol nem használja, szerencsére.

Nővéremnek ugyanez a véleménye egyébként, mondta, hogy sajnos náluk is másodiknak muszáj volt az Istvánt adni, de azonnal összeugrik a gyomra mikor ezt ki kell mondani 😂 Így ők sem használják, csak a hagyomány miatt van ott.


De egy szó mint száz, teljesen felesleges, ha a gyereknek nem tetszik, majd választ magának másikat!

2022. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
56%
Nekem két kersztnevem van. Az elsőt szeretem, használtam is nagyon sokáig, sőt, ma is vannak sokan, akik így hívnak. Viszont nagyon magyar név, én meg diploma után elköltöztem külföldre. Úgyhogy a határátlépésnél váltottam, onnantól kezdve a második keresznevemen mutatkozom be mindenkinek.
2022. febr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Nekem meg csak egy nevem van, amit utálok nagyon, és örültem volna, ha lenne mire váltani, dehát ugye nincsen. Mindig irigyeltem azokat, akiknek kettô van. Én is észrevettem, hogy a két keresztnevûek az egyik nevüket mindig egy fintorral mondják ki, ha valami miatt ki kell mondani. Most ezért kellene sajnálnom ôket? Mert szegény Kovács Péter Tihamér, utálja a Tihamér nevet? És hogy érezné akkor magát ha eleve csak Kovács Tihamér lenne, amit utál de másik meg nincsen. Mert én meg ebben a helyzetben vagyok.


Persze, persze névváltoztatás, de az embert sokkal jobban kibeszélik, ha nevet változtat egy random névre, mintha csak lead egy nevet (ezt sokan észre se veszik, fôleg ha azt adja le amit amúgy sem használ). A névváltoztatás miatt viszont ezer helyen magyarázkodni kell. Megváltoztatáskor indokolni kell (nem tudom mennyire fogadják el indoknak, hogy egyszerûen nem tetszik a név amit viselnem kell).

2022. febr. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!