Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szja visszaterites tappenz...

Szja visszaterites tappenz esetèn?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lenne pár kèrdèsem az SZJA visszateritessel kapcsolatban, hátha van itt valaki aki tènylegesen èrt hozzá ès tud segíteni, vagy esetlg aki már postán megkapta az összeget.

Várandósság esetèn is az egèsz 2021.èvi befizetett SZJA jár vissza, vagy időarányosan a 91.naptól?

Agusztusban töltöttem a 12.hetet de onnantól 9-es kóddal táppènzen vagyok. Ilyenkor mennyi az SZJA mèrtèke? Számok: 280.000 a bruttóm. 199.500 a nettóm. Táppenz 107.000.

Kèrem aki tudjon segítsen.

Köszönöm előre is. Szèp napot



2022. febr. 4. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Egész évre jár. Nézd meg a munkáltatódtól kapott M30-on a 65-ös sort, ami ott van, annyit kapsz vissza. Táppénz alatt a bruttód 60%-ának (vagy 50) a 15%-a az szja.
2022. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jogosult voltál akár csak 1 napot is, akkor egész évre vonatkozólag megkapod.

SZJA 15% a bruttóból, a táppénz a bruttó fizetés 60%-a, abból is lejön még 15% SZJA. Ez alapján tudsz számolni.

A visszatérítés max nettó 809e Ft lehet, emellé még jön a családi adókedvezmény is a betöltött 91. nap hónapjától. Ha azt havonta vetted igénybe, akkor már levonták, és az afölött maradt összegből jár vissza, ha viszont még nem vetted igénybe, hanem adóbevalláskor fogod, akkor arra kell figyelni, hogy az adóvisszatérítésen felül marad-e levont SZJA, amiből érvényesíthető a kedvezmény.

2022. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen. Mèg egy kèrdès megfogalmazódott bennem. Apukával szeptembertől vagyunk házasok. Ő onnantól kapja majd vissza, vagy neki is jár egèsz èvre?
2022. febr. 4. 17:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egész évre. Aki egy napig is jogosult volt gyerek után kedvezményre, az megkapja egész évre.
2022. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A legdurvább példa jön...

Anyunak nem volt kedve szilveszterezni, nem érezte jól magát, de azt mondta apunak, ő csak menjen. Apunak sikerült úgy becsajozni, hogy újév napján hazament, elmesélte, majd másnap elköltözött. Azóta rá se néz a csalásra, nem fizet egy forintot sem.

Mivel jogosult volt legalább 1 napig a gyerekei után családi pótlékra, visszajár neki is 809e-ig a befizetett adója.


Úgyhogy nyugi, nincs arányosítás, ha dec 31-én töltötted a 91 napot, akkor is az egész évit veszik figyelembe.

2022. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Megkaptam az M30asomat. Ott a 65.sorban a júliusig levont SZJA található. Onnantól táppenzen vagyok 9es kóddal de az M30ason agusztustol ki van 0ázva. De ugye táppènzből is vonnak SZJA. Akkor a 65.soron kivul megkapom a táppenzből levont SZJA-T is?
2022. febr. 5. 17:06
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Megnéztem a saját M30-amat, azon nincs hónapokra lebontva szja, csak járulék (konkrétan oda is van írva). A táppénzből nem vonnak járulékot, azért van ott 0. A 65-ös sorban lévő összeget fogod visszakapni, ahhoz nem kell már mást hozzáadnod.
2022. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7, ne vezesd félre!


Kéredező, azért csak azt látod, mert a munkahelyed nem kigófizetőhely, tényleg csak addig vontak tőled szja-t és járulékot.

Visszajár ez, plusz az álamkincstár is küld igazolást a táppénz összegéről, és az abból levont szja-ról, az is visszajár.

2022. febr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező mennyi a br táppénzed? Köszönöm a válaszod előre is.
2022. febr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!