Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora volt a havi nettó...

Mekkora volt a havi nettó bevételetek, mikor elkezdtetek gondolkodni a gyermekvállaláson?

Figyelt kérdés

2022. febr. 6. 17:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Azóta akkora infláció volt (van), hogy nem mennél semmire az összeggel. Pedig nem volt olyan régen, 7 éve.
2022. febr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
20%
Nincs összefüggés. Aki gyereket akar, az a semmire is szül, nekem meg akkor se kéne, ha Pénztáros Lölő holnap nekem adná az egész vagyonát.
2022. febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Nalunk eleg nagy stressz az anyagi dolgok miatt, viszont szeretnenk nagyon gyereket.

Az atlaghoz kepest nem keresunk rosszul, viszont meg igy sem erzem elegsegesnek ahhoz, hogy normalis eletet tudjunk biztositani egy gyerek szamara (ertem ezalatt a kulonbozo foglalkozasokat, ruhaztatast, egyeb jarulekos koltsegeket, tanulasra sporolast, stb.)



Kettonk netto bevetele 660 ezer forint jelenleg. Lakashitelunk ebbol elvisz havi 145 ezret.

2022. febr. 6. 17:17
 4/34 anonim ***** válasza:
76%

Mi is annyit keresunk kb ketten a parommal, kicsivel alatta. Mi meg nem gondolkodunk a gyermekvallalason, de ha mar minden felujitas kesz lenne a hazon es kiutaztuk volna magunkat, akkor ennyi penzre vallanank minden gond nelkul gyereket.


24/L es 27/F

2022. febr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
16%
5 évre elég megtakarítás
2022. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
72%
Kevesebbet, mint amennyit most a férjem egyedül megkeres. De ezzel tényleg nem mész sokra, 8 éve gondoltunk rá először, és 6 éve született a fiunk azóta rengeteget változtak az árak is, a bérek is.
2022. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
79%
Férjem 650, én 350 körül. Lakáshitel 60ezer.
2022. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
64%

Amikor terhes lettem kb 350et kerestünk ketten. Ugye ez most lecsökkent a csed, gyed miatt. Nincs hitelünk, tudunk félretenni is néha és nem okoz gondot egy váratlan kiadás sem.

Ha arra vártunk volna, hogy mikor lesz a legmegfelelőbb az anyagi helyzetünk valószínű sose szültem volna.

2022. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
81%
Ketten 750 ezret keresünk, nemsokára megszületik a pici.
2022. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
57%

1 millió fölött keresünk mostmár ketten, ennél kb. 200 ezerrel kerestünk kevesebbet, amikor mégcsak tervben volt a baba. Én még így is azt mondom, hogy azért mindenre ez a pénz sem elég. Szóval nem fog teniszezni, mellette költségigényes zenefoglalkozásokra járni, meg még három magántanárhoz. De azért ennyi pénzből azt gondolom tisztességesen fel lehet nevelni 1-2 gyereket. Hitelünk már nem sok van.

Szóval a mi példánk is jól mutatja, hogy szerintem olyan helyzet nincs, hogy "optimális" egy gyerekhez. Aki meg harmad ennyiből él, az nem érti mit beszélek. :D

2022. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!