Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYEREKTARTÁS és GYEREKFELÜGYEL...

GYEREKTARTÁS és GYEREKFELÜGYELET: Számítanak e bírósági ügyekben az egyes felek korábbi tettei, vagy hogy ki volt a válás okozója? Befolyásolhatja-e az ügy kimenetelét? Kizárólagos gyermekfelügyelet kérhető e, ha nincs rá nyomós oka?

Figyelt kérdés
A feleségem hónapok óta megcsal, melyet felvállalt a gyerekek előtt is. Elmondása szerint előre megfontolt szándékkal régóta tervezi, hogy elhagy - elmondása szerint élni akar. A férfi, akivel megcsal egy alá beosztott munkás, aki büntetett előéletű. Hétvégente több alkalommal, akár 3-4 napra ismeretlen helyre távozik, hátrahagyva a gyermekeket, anyaként nem törődve velük. Szeretem, de válni akarok, ő pedig kizárolagos gyermekfelügyelettel fenyegetőzik. Számít-e ez a gyeremekek elhelyezésénél? Soha nem bántottam őket, mindenük megvolt. A háztartás anyagi részének jelentős részét, nagyjából háromnegyed részét én finanszíroztam, ez a jövedelmekből is látszik, mégis mindennek a felét követeli, de költségeket továbbra sem hajlandó vállalni (bevásárlás, tankolás, kocsijavíttatás, közös háztartásbeli költségek) Soha nem csaltam meg, nem bántottam őket, hideg zuhanyként ért az egész. A lakásban nem marad, nem tudná fizetni a hitelt. Békésen akartam válni, de nagyon ráment a pénzre, ki akar forganti. Mit tehetek? Gyermekenként mi a reális gyerektartás összege?

#válás #megcsalás #gyerektartás #kizárólagos gyermekfelügyelet
2022. febr. 8. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Ne egyezz bele, követeld a közös felügyeletet!
2022. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Büntetett előélet mit takar?


Keress tanukat arra, hogy bapokra lelép.


Közös felügyelet viszont nem fog menni, ha nem egyeztek meg.

Másrészt világíts rá, hogy ha kizárólag nála lesznek a ygerekek, akkor nincs lelépés.

A költségek jó része rá is hàrul ( autó/ rezsi/ lakhatás)

Gyerektartás lesz.. életét neki kell megoldani, nem neked.


Te szeretnél kizárólagos felügyeletet?

( akkor a fentiek rád is érvényesek)


Szerintem a feleséged ebbe nem gondolt bele, ha simán fenyegetőzik, akkor nem is akarja, mert már megtette volna.

2022. febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2. válaszadó:

Börtönben ült, szabadult - a miértekbe nem mennék bele, de nem egy sima bolti lopás.


Dokumentálva van minden alkalom mikor ment el, mikor jött. Vannak tanúk is, barátok, akik tudják igazolni. Leginkább a 2 gyerek, hisz látják.


Próbálom higgadtan, de ahogy az ő kötelezettségeire terelődik a szó hadakozik és fenyegetőzik. Ő akarta mindennek a felét, mondtam, hogy oké de akkor a költségek is felesbe kell menjenek. Költségek fizetésénél azonnali költözéssel fenyegetőzik, meg hogy elviszi a gyerekeket is.


Ha úgy érzem, hogy mellette nincsenek biztonságban a gyerekek, akkor igen. Hónapok óta nem foglalkozik a gyerekekkel. Ha otthon van akkor sincs jelen az életükben. Gyerektartással nincs gond, hisz a gyerekeim, csak nem az ő életét akarom finanszírozni.

2022. febr. 8. 10:41
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem miért nem egy ügyvédtől kérdezed ezeket?
2022. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

A befizetett költségek számláit tedd el, illetve amiket bevasarolsz a gyerekeknek bolti számlákat. A költségeket rezsit a vagyonmegosztás során vissza tudod kovetelni 5evig. Úgyhogy ha lehet bankkártyával fizess vagy átutalással NE készpénzzel,hogy latsszon hogy te fizetted be.(feltéve hogy külön kasszán éltek-remelem!)

Ha tudod bizonyítani hogy nem törődik a gyerekekkel az nagyon jó, mikor elmegy napokra a bunözõhôz akkor hivj fel valakit ha lehet több embert is különböző időpontokban, hogy legyen tanú arra hogy nem törődik napokig a gyerekekkel. Az hogy a párja bűnöző az neked nagyon jó,be kell hívni tanúnak a tárgyalásra mert akkor úgy ki fogják hallgatni a valoperen hogy az csak na. És a feleségnek baromira nem lesz jo pont.

És keress ügyvédet de ne akarmilyent hanem kérdezz utána, fontos hogy válóperes legyen mert a többi nem nagyon ért hozzá.

2022. febr. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Gyerektartást amúgy lehet hogy ő fog fizetni neked ha te kapod meg a gyermekfelügyeletet! Úgyhogy ne mondj le a gyerekekről kuzdjel értük. Van esélyed bőven. Eszedbe ne jusson lemondani mert a nők azt terjesztik hogy csak az anya kaphatja meg a gyerekeket.

Tartásdíj egyébként nem fizetéstol függ hanem a gyerekek szükségleteit ok, a havi költségektől, ruha étel gyógyszer sport, egyéb. Ezt össz kell adni és Le Kell Belőle Vonni Mindazt az Állam által nyújtott szociális juttatást amit kaptok pl 2 gyereknél 27 ezer családi pótlékot ill 2*20 ezer adójóváírást de ezek magasabb tételek egyedül nevelesnel úgyhogy kb havi 70 ezret. És ami megmarad kb lesz a tartásdíj.

2022. febr. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Fizetéstol a tartásdíj csak annyiban függ hogy nem lehet több a fizetés 50% ànàl.
2022. febr. 9. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha elviszi esetleg a gyerekeket más lakásba akkor rá kell küldeni a gyamhivatalt hogy nem hagyja e egyedül a gyermekeket amíg a bunözõhôz jár, megfelelő körülmények között élnek e, illetve ha nem hagyja a gyerekeket magukra akkor találkoznak e a bortontoltelékkel. Mert ha igen akkor a gyámhatóság intézkedik elveszik tőle a gyerekeket plusz a bíróságon nagyon rossz pont lesz neki hogy ilyen emberekkel élnek a gyerekek együtt. Kitartást és sok bátorságot kívánok.
2022. febr. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

5#


Barátnőmnél a bíróságot nem érdekelte a gyermekelhelyezésnél, hogyan fenyegeti a gyerek apja, pedig hatalmas lementett üzenetek - kinyomtatott paksamétával készült, hangfelvételekkel ahogyan életveszélyesen megfenyegeti. Az ügyvéde is közölte, hogy senkit nem érdekelnek ezek.

Azt sem vették figyelembe, hogy ügyvéd álltal lepapírozott megállapodásuk volt mennyit (kellene) fizet havonta a srácnak, amit hónapok óta nem fizetett. A bírónő röhögött egyet és odébb dobta,mondván ezt nem ő állapította meg, így nem jogerős..

2022. febr. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

2. Vagyok



Menj ügyvédhez most!!!!


Indítsd el te a gyermekelhelyezést.


Gyerektartásnál Magyarországin elég hektikusak.

Sajnos gyermekelhelyezésnél is.


Legyen olyan embereknél nyoma,amikor lelép, akiket, ha behívtok tanuskodni meg is teszik.


Gyerekek csak akkor számítanak, ha elmúltak 14 évesek, amúgy a bíroságon meg sem jelenhetnek.



A bűnöző múlt valóban hátrány, de ha letöltötte, akkor nem biztos, hogy annyira sokat nyom a latban.

2022. febr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!