Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel növelte meg a baba...

Mennyivel növelte meg a baba születése a kiadásotokat?

Figyelt kérdés

Miután a fő dolgokat megvettétek neki, pl. babakocsi, kiságy, pelenkázó, pár ruha, stb, a születése után nagyjából mennyivel költöttetek többet azért, mert van baba?

Leírnátok, hogy kb. mi miatt? (Pl. tápszer, drága pelenka ruha, gyógytorna, akármi.)



2022. febr. 9. 08:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%
Amíg szopott, nem igazán növelte meg más, csak a pelenka, de mondjuk az se olcsó, olyan napi 5-8 fogyott, azzal számolhatsz. Beteg nem volt, semmi speckó nem kellett (talán egyiknek szemcsepp, na meg tengervizes orrspray, de ezek sem nagy tételek). Ruhák olyan 68/74-ig és ágyneműk be voltak tárazva ismerősöktől. Gyógyszertári vitaminokat, fürdetőt használtuk. Többet mostam meg ő is fürdött, kicsit melegebbre vettük a fűtést... :) Árakat nem írok, mert már több éve volt. Most ovisként-sulisként viszont már ugyanannyiba, sőt többe kerülnek, mint mi.
2022. febr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
#1, anyagilag hogyan készültetek? Direkt tettetek félre a gyereknevelésre pénzt, vagy párod/férjed jól keresett, és nem volt ezzel gond?
2022. febr. 9. 09:06
 3/28 anonim ***** válasza:
43%

Én most szültem szeptemberben. Átlag havi 60000 Ft megy el a gyerekre, amit én költök. Van, hogy több, van hogy kevesebb. Ruhák valamit mindig veszek mert imádom öltöztetni es kaptunk ugyan ruhát de azt tovább is adtam olyannak akinek szüksége van rá (zara, reserved, tesco - ez otthon henteregni jó)pelenka (Libero touch), tápszer (Milumil prosyneo ebből jelentős mennyiség fogy) cumi (van egy pár 😅 nuk vagy mam), cumisüveg (mam vagy twistshake), popsitörlő (bioderma) popsikrém (Bepanthen vagy babé) testápoló (bioderma vagy babé) ilyesmik.

Férjem is szokott venni ezt azt külön, nem számolgatjuk.

Mindketten jól kerestünk, van külön erre félretett pénz is, mert a GYED max már nem lesz olyan számottevő pénz a fizetésemhez és a CSED-hez képest.

2022. febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk, ami plusz:

Pelenka, ebből úgy szoktam vásárolni, hogy akciósan, amikor az egységár 50-70 Ft/dbra jön ki. Átlagosan 8-10 pelenka kell egy nap. Nekünk legjobban a rossmann ökopelenka jött be, de ha szemfüles vagy, pampers premium caret is lehet találni ilyen árakon, csak ritkább. Akkor kell sokat venni. Én sógornőmnek szoktam venni ha látok, ők azt használnak, és mi elszámoljuk egészségpénztári számlán, ő meg kifizeti kpban.

Popsitörlő, popsikrém, fürdető. Nekünk ezekből a dmes saját márkásak jöttek be, azok nem olyan drágák (és meglepően jó minőségűek).

Ruhákból használtan szereztünk egy csomót, illetve akciók idején. Az első 3 méretet pár hónap alatt kinőtte, nem volt értelme azokból drágán venni. A 74es ruhák tartanak egy kicsit tovább most.

Anyatejes, tápszerre nekünk szerencsére nem kellett költeni. Lassan kezdjük a hozzátáplálást, de értelemszerűen az még nem lesz akkor kiadás.

Ezek a napi dolgok, nem olyan drága. Játékok/oltások mind választhatók, mi beadattuk a fizetős oltásokat is, játékokból meg még mindig a legizalmasabb a színes textilpelenka és a fakanál, nem a csörgő zörgő dolgok. :D


Mindketten jól keresünk, így mindketten tudtunk költeni rá, de van félretéve tartalék pénz is ha beütne valami probléma.

2022. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Féléves koráig kb. semmivel, vagyis minimális összeggel, talán pár ezer forinttal.


Anyatejes volt és mosható pelust használunk, szóval tápszerre nem költöztünk, eldobható pelenkából mindig volt itthon, de abból se sok fogott, talán két csomagnyi.


A rezsink lehet, hogy emelkedett amiatt, hogy csak megengedtük neki a kiskádat este, és a ruhái meg a mosható pelenkát biztos kitettek plusz 2-3 mosást hetente, de annyira nem tűnt fel a számlán, talán 5-600 forinttal több jött.


Ruhái voltak, kaptunk sokat, azt még egyévesen sem kellett venni, úgy be voltunk tárazva.


Féléves kora környékén kezdtünk költeni, akkor már hozzátápláltuk, és nyilván ahogy váltottuk ki az étkezéseket, már fogyott pluszban kaja, illetve mindig volt itthon friss gyümölcs, az nem annyira olcsó.


Na, egyévesen jött az, hogy többet kellett költeni, mert elválasztottam, hogy jöhessen a kistó, ezért onnantól kellett valamennyi tápszer, nagyobb adagokat evett, már vettünk pár ruhát, cipőt, játékot, elvittük 1-1 programra. De végül is ez sem hatalmas összeg, szerintem havi 30 ezer plusz lehet átlagban.

2022. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
68%

A pelenka olyan havi 10-12 ezer.

Mi ruhákat kaptunk, kb most 2 éves koráig nem is kell vennünk

Anyatejes, most kezdtük a hozzataplalast, ezek nem kiadások.

A fűtés ugyan úgy megy mint eddig, víz/áram sem fogy több.

Egyedül a pelenkát mondanám plusz fix kiadásnak.

Emellett ha gyogyszer kell, oltás, azok lehetnek még drágábbak.

(Lassan 5 hónapos a lányunk)


Fiunk 3 éves lesz. Na ő már több kiadás. Kopnak a ruhák, koszosak lesznek, azok cserések. Egy olyan 5-10ezer elmegy havonta ruhára.

2éves kora ota nem pelusos, ez váltotta fel.

A kaja, hát ugyan azt eszi amit mi, az szinten nem olyan nagy kiadás, alapbol nagyobb mennyiseget főzök.

Játékok. Na ez már nagyobb kiadás, de ez ugyen opcionális.

Ha pl megyünk a havi nagybevásárlásra, mindig kap valamit. 5ezer.

Jön a tavasz, új bicikli. Szülinapjára trambulint szeretnénk. Ősszel kapott hintás csúszdás mászokát.

De ugye ezek nem "letfontosságúak".


Ezen kivül még rá sem költünk olyan számottevő összeget.

2022. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
26%

3 évesnek trambulint ne! Nagy divat tudom, de roppant káros. Inkább vigyétek azon a pénzen többször ugriparkba vagy játszóházba ahol ki tudja futni, mászni magát valamin ami normális konstrukció.

-egy gyógytornász-

2022. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%

Első gyerek: pelenka, popsitörlő (kb 15/hó) és méretenként 10-20E ruhatárcsere, évszaktól függően, nyilván az overál drágább, mint a fürdőbugyi, egy éves korától a cipők is képbe kerültek, az megduplàzta a kiadásokat.


Második gyerek: szívgyógyszer, tápszer, pelus, popsitörlő, havi kontrollok a kardiológusnál, cumisüveg, útiköltség a vizsgálatokra, stb… legalább 60E volt egy hónapra, pedig ruhát semmit nem kellett venni neki.


A harmadik és negyedik hála Istennek egészséges, anyatejes, ruhák megvoltak, szóval megint csak a pelus járásig.

2022. febr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%
Az elejen nem sok, a ruhakat akciosan megvettem terhesen ( kulfoldon elunk itt az akcio az 90 %-s learazast jelent ), szoptattam, 1 eves koraig nem evett mennyiseget masbol csak az anyatej szinte. Beteg nem volt, bar itt ingyen van a gyerekeknek a gyogyszer. Mas nem kellett.
2022. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én mindenkit felpontoztam. Nem tudom mások miért pontozgatnak le, szerintem senki nem írt semmi kirívót, ha írt volna is hasznos. 🤗
2022. febr. 9. 12:41
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!