Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel növelte meg a baba...

Mennyivel növelte meg a baba születése a kiadásotokat?

Figyelt kérdés

Miután a fő dolgokat megvettétek neki, pl. babakocsi, kiságy, pelenkázó, pár ruha, stb, a születése után nagyjából mennyivel költöttetek többet azért, mert van baba?

Leírnátok, hogy kb. mi miatt? (Pl. tápszer, drága pelenka ruha, gyógytorna, akármi.)



2022. febr. 9. 08:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Kérdező de, erre is simán rávagják, hogy felelőtlenek vagyunk.

Egy másik kérdés alatt pibt ma kialtottak ki emiatt felelőtlennek.

Mert nincs többszázezer ft a számlánkon, így ez simán vérlázító sokaknak.

Mert ha jön egy kiadás, vagy kirak a férjem és albérletbe kell mennem meg stb 🤦‍♀️🤷‍♀️


16#

2022. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg,hogy ki mennyit "szán" a gyerekére,már rosszul indulsz.Nem rólad vagy rólunk szól bármi is,ez nem verseny.Valamelyik gyereknek a havi költsége 20.000 körül mozog és kész,mert ő annyit igényel.Valamelyik gyereké több,mert mások az igényei..Gyerek nélkül amúgy is könnyű mindig mindent jobban tudni.:D


Akinek tápszeres a babája kapásból legalább +10.000 a havi költsége.Ez nem rászánás kérdése,kell neki ezért már 20 helyett 30 ezernél jár havonta.

Valamelyik gyereknek érzékeny a bőre ezért nem jó akármilyen anyag,kenőcs,pelenka.Akkor megint nem fogja tudni megvenni talán a drogériás dolgokat,hanem mindenből olyat kell nézni ami (legtöbb esetben drágább és/vagy rendelni kell) bőr kímélő,allergént nem tartalmaz.Valamelyik gyerek fejlesztésre szorul ÉS nem tudhatod,hogy a tiéd nem-e fog.Abból se áll mindent a tb meg ilyesmi,külön fizetni kell.Az bizony havi költség lesz nem úgy mint a ruha.


Nem lehet ezt így nézni,hogy én ennyit fogok szánni a gyerekemre és kész..

Meglesznek az igényei,amihez igazodni kell.De egy átlag keresettel ki fogsz jönni,egy átlagos gyerekkel.

2022. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 after stroke válasza:
88%
Kis gyerek, kis gond, nagy gyerek nagy gond. Az igazi kiadások egyetemista korába n kezdősnek.
2022. febr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
#22, köszi, rosszul fogalmaztam. Pont erre lennék kíváncsi, hogy kb. a "legrosszabb" esetben mivel kell számolni. Tápszer, fejlesztés, érzékeny bőr, stb. :)
2022. febr. 11. 20:48
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Az attól is függ,hogy milyen tápszer.Van 5000ft-is Beba,3000 körüli Milupa/Milumil és van 1500ft körüli Humana.


Eleinte mi Bebát adtunk,mert azt írta fel a doki,aztán refluxos lett és normális tápszer hiányában Humana Babyfit tápszerre váltottunk.

Hogy mennyi megy el az baba függő.Hozzátáplálásig biztos,hogy sok vagy havi 3 doboz..Na de mekkora doboz,az is kérdés :D


Nagyon egyén függő,hogy ki mennyit költ,én tápszerezéssel együtt havi 30.000-ra jöttem ki kb.(tápszer,pelenka,popsi törlő,popsi krém.Érzékeny baba,minden sensitive,illat és színezék mentes -szóval jó drága,nem elég szívás az érzékeny bőr meg rúgnak is belém egyet hogy akkor kihagyom az illatot fizess többet a kevesebbért.:'D)

2022. febr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Mármint van nyílván több tápszer is most csak felsoroltam 3 kategóriát ami drága,mérsékelt és viszonylag olcsó.~~ :D
2022. febr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

#25, na ná, mentes mindig drága, a mindenmentes étel meg lehetne ingyen! :D

Köszi a választ. :)

2022. febr. 12. 00:25
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mindenkinek egyéni, milyen igènyek vannak. Kaptok e màstol ruhakat. Fel lehet nevelni minimàlon, attol sem lesz semmi baja ,ha hasznalt cuccokba jar. Lehet szoptatni, mosni a pelust. Nekunk inkabb a programok amik tobbe kerulnek. Uszas, ringato 4 honapos kortol. Hetvegi gyerekprogramok, babszinhaz, jatszohaz, cirkusz, allatkert, kiallitasok, angol orak.

Nyilvan ez sem letszukseglet

2022. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!