Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet gyűlölni a gyerek...

Hogy lehet gyűlölni a gyerek apját, anélkül, hogy az ne érintené a gyereket?

Figyelt kérdés

Csak a környezetemben tapasztaltak alapján írok.

Volt pár olyan anya ismerősöm, aki hamar külön ment a gyerek apjától és később sem sikerült normalizálni a kapcsolatot. Megvetéssel, haraggal, gyűlölettel beszéltek róla, még sok év után is. A gondom ezzel az, hogy ezek az anyák, a gyerekükkel is csúnyán beszéltek, ha az apára emlékeztette őket, valamilyen külső, vagy belső tulajdonságukkal.

Itt is olyan sokszor látom, ahogy írják egymás között a nők, hogy "az a gerinctelen féreg, idióta apja" stb.

És talán, míg kicsi a gyerek, nem annyira jön ki a genetika, de később bizony a "gerinctelen féreg" apától is lesz örökölt tulajdonságuk.

Ti hogy tapasztaljátok, el lehet különíteni ezt az indulatot a gyerektől?


2022. febr. 10. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen őszintén: nem lehet. Amikor egy az egyben az apja néz rám, bizonyos gesztusai vagy a mimika egyezik, akkor nagyon komolyan kell emlékeztetnem magam, hogy 2 külön emberről van szó. Az enyém ráadásul az apja "természetét" örökölte. Nehéz.
2022. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Tapasztalataim alapján sehogy.
2022. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Hát nézd, én minden gond nélkül, egy mokkaskanalnyi vízbe képes lennék belefolytani a gyerekem apját, de a gyerekem ebből semmit sem tapasztal. Felnőtt vagyok, kontrolalom az érzéseimet, ahogy tudom.
2022. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%

3

Tehát gyűlölöd a gyereket is csak nem mutatod ki.

2022. febr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as. És mennyi idős a gyerek? Tartja a kapcsolatot az apával?

Nem "számonkérlek", csak tényleg érdekel, hogy működik ez ilyen indulattal.


4-es és további válaszolók, légyszi ne személyeskedjünk, olyan sok indulat van mindenhol, ez csak egy vacak kérdés, ne gerjesszük feleslegesen.

2022. febr. 10. 19:14
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
3-as, ez sajnos önáltatás. De, tapasztalja. A gyerekeknek nagyon érzékeny radarjai vannak ilyenekre, főleg az elnyomott, elfojtott indulatokra.
2022. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi válásnal megbeszéltuk, hogy nem beszélünk egymasrol csúnyán a gyerek előtt. En próbálom tartani, remélem ő is. Az hogy magamban mit gondolok, arról nem tehetek, de próbálom ugy csinálni, hogy a gyerek ebből ne sokat érezze, es az ő kapcsolatukat ne befolyásolja.
2022. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

4!


Nem, még véletlenül se gyűlölöm a gyereket. Szeretem. Az apját gyűlölöm, de ezt nem mutatom ki a gyerek felé. Sosem tettem és ezután se fogom.


Kerdezo!


18, és nem, nem tartják a kapcsolatot. Apuka meggondolta magát a terhesség alatt

2022. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

6!


Nem, nem tapasztalja. Megegyszer, felnőtt vagyok, képes vagyok az önkontrollra. Plusz miután nulla a kapcsolat az apukával, így nem is nagyon volt jelen a gondolataimban sem.

2022. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%
Úgy, hogy el kell menni pszichológushoz, akkor talán, esetleg nem kellene azt hallgatnunk, teszem hozzá ártatlanul, hogy te semmirekellő, mint az apád.
2022. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!