Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire normális, ha az...

Mennyire normális, ha az egyik gyerek közelebb áll az anyához mint a másik / mint a többi?

Figyelt kérdés
Ettől rossz anya lesz? Mit lehet tenni? Ilyen esetben lehet irányítani az érzéseket?
2022. febr. 16. 21:23
1 2
 1/11 NTBS ***** válasza:
92%
Teljesen. Az érzelmeket irányítani nem lehet. Ahogy nő a gyerek változhat a dolog. DE ettől senki nem lesz rossz anya!
2022. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
nem, és rossz anya
2022. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez személyiség függő és nem nevelés. Semmiképpen nem a jó/szaranyaságon múlik.
2022. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem érezteted a másikkal/többivel és nem kivételezel azzal, aki közelebb áll hozzád, akkor teljesen rendben van. Ez nagyon gyakori jelenség, ahogy a gyerekeknél is, náluk is előfordul, hogy egyik szülőhöz közelebb érzik magukat, mint a másikhoz.
2022. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem normális. Pl én mint lánygyermek általában mindig közelebb álltam anyukámhoz, mint az öcsém. Persze nekem is megvolt a lázadó korszak, amikor nem nagyon lehetett velem mit kezdeni :D akkor tesómmal álltak egymáshoz közelebb.

Általában szerintem a lányok az anyjukkal közelebbi kapcsolatot ápolnak, de ez sincs kőbe vésve. A lényeg, hogy ettől még nem feltétlen szereti az egyiket kevésbé. Mikor épp tesómmal volt nagyon szoros kapcsolata anyának, nekem meg kicsit levegősebb, akkor se éreztem, hogy kevésbé szeretne. Szerintem nem ettől függ, hogy valaki jó szülő-e vagy sem.

2022. febr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Normális. Mindenkinek van kedvenc gyereke. Legfeljebb még saját magának is hazudik, tagadni próbálja
2022. febr. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Normális, viszont ez nem jelenti azt, hogy fair is. Elrejteni nem lehet, hiába ugyelsz minden lépésedre és nem kivételezel, a gyerekek rohadt érzékenyek, meg fogják érezni. A kapcsolatukra pedig erősen ki fog hatni.
2022. febr. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem teljesen normális. Mert a te gyerekeid, te nevelted ilyennek olyannak, és a környezete milyen hatással volt rá, azért olyan amilyen.


Neked jól esett volna ha az anyád kivételezett volna hátrányosan?

Ha megválaszolod ezt a kérdést megkapod a választ.

2022. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
És igen lehet sőt kell irányítani az érzéseket !
2022. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az első lányom teljesen olyan természetre mint az exem és családja, ezért nem tudom annyira szeretni. Minden megvan benne amit egy emberben gyűlölök, halmozottan ráadásul. Az én családi vonalamból semmi nincs az égvilágon. Mintha még mindig az exemmel élnék csak rosszabb kiadásban. De nem csak én nem tudom őt elviselni de a párom sem, meg az iskolában sem senki. Próbáltuk szeretettel megváltoztatni, aztán radikálisabban, sehogy sem sikerült. A másik két gyermekemet pedig ugyanannyira szeretem, közöttük nem teszek különbséget. Sajnos az első lányom meg feketebárány, de tesz is róla, hogy ez így legyen.
2022. febr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!