Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köteles vagyok egyeztetni az...

Köteles vagyok egyeztetni az exférjemmel olyan kérdésekben, mint pl hová menjen táborozni a gyerek nyáron? (közös a felügyelet)

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy az exférjem dafke olyan programokra akarja küldeni a lányunkat, amit ő nem szeretne. Egyebekben az apuka nem töri össze magát a láthatást illetően, leginkább online tartják a kapcsolatot (heti pár perc).
2022. febr. 24. 19:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Oda küldöd a gyereket, ahobá a gyerek akar menni. Ha az exnek más ötlete van, a láthatási idöre szervezhet a gyereknek mást, aztán a gyerek vagy megy, vagy nem.
2022. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Simán mondhat nemet is azokra a programokra amikre ő nem akar elmenni és persze,hogy elengedheted ahová ő menni szeretne.Én úgy tudom,hogy egyedül határon túli dolgokhoz kell engedély utaztatás téren.
2022. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor nem kötelező egyeztetnem vele hasonló kérdésekben, hogy milyen táborokba iratom be a lányunkat, vagy például, hogy két napot kihagy az iskolából, mert elutazunk hosszú hétvégézni? Ilyesmikre gondolok...
2022. febr. 24. 20:06
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs meghatározva az,hogy mondjuk minden csütörtökön muszáj szerűen csere van akkor nem.

Elmegy táborba és amikor végzett akkor jöhet apa a megbeszéltek szerint.

Ha meg keresi a tábor alatt ugyan úgy fel tudja hívni,azt mondod javarészt online szokott lenni mindenféle találka,legfeljebb ha a lányod most nem érzi alkalmasnak szól,hogy apa majd hívj fel holnap és kész.


A hosszú hétvége ugyan ez,első sorban azért minél nagyobb egy gyerek annál inkább ő az aki meg fogja határozni,hogy mi legyen.Hiszen apuka hiába dönti,hogy ő viszi a gyereket kedden,ha egyszer a gyerek előre megmondja,hogy apa én nem megyek csak pénteken.

Nincs olyan,hogy már pedig jössz..

2022. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 qkker1 ***** válasza:
85%

"Szerintetek akkor nem kötelező egyeztetnem vele hasonló kérdésekben,"


Helyedben én megkérdezném a gyámhivatalt, vagy a családsegítőt, ők tudják a legpontosabb választ adni.

2022. febr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
4: nem az a gond, hogy a láthatások időtartamába kavarna be bármilyen programunk, hanem az, hogy az exférjem ki van akadva, hogy "mi az, hogy két napot nem megy iskolába a gyerek, nem hiányozhat csak úgy stb stb." vagy "Mi az, hogy ebbe meg ebbe a táborba nem akar menni, márpedig menjen...". Az a baj, hogy kitalál valamit, és annak úgy kell lennie, mert csak...(ez volt a hozzáállása a házasságunk alatt is a gyerekhez)
2022. febr. 24. 21:07
 7/20 A kérdező kommentje:
5: igazad van, csak előzőleg személyes tapasztalatokra is kíváncsi lettem volna.
2022. febr. 24. 21:09
 8/20 anonim ***** válasza:
28%

A közös felügyelet azt jelenti, hogy együtt döntötök ezekben a kérdésekben. És hogy meg is tudtok egyezni. Szerintem. Vagyis igen, köteles vagy egyeztetni.

De 5-ös írta jól: a gyámhivatal biztosat tud mondani, mi meg csak találgatunk.

2022. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem kell fizetnie a táborok felét, akkor nem kell megkérdezni
2022. febr. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Valóban, q közös felügyelet azt jelenti, együtt döntötök. Tehát igen, tajekoztatnod kell. Amúgy te mit szólnál hozzá, ha ő a te tajekoztatasod nélkül hopp egyszercsak nem vinné suliba lathatas után a gyereket, mert most 2 napra elviszi Becsbe?
2022. febr. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!