Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elhagytam magam szülés után....

Elhagytam magam szülés után. Ti mikor lettetek a "régiek" hozzáállás ügyileg?

Figyelt kérdés

Majdnem 1,5 éve szültem és azt veszem észre, hogy ahelyett, hogy visszanyerném a régi formám egyre igénytelenebb vagyok.


Szülés előtt edzettem, figyeltem arra mit eszem, így szép ruhákat tudtam venni magamnak, a hajam mindig kivasaltam/begöndörítettem, sminkeltem.


A terhesség alatt cukorbeteg diétára kényszerültem, amit olyan szigorúan betartottam, hogy szülés után azt mondta a férjem, hogy ilyen vékonynak még nem látott.


Na onnantól kezdve elindultam lefelé a lejtőn... Elkezdtem tömni magamba a kenyeret, az édességet, nem mozgok (rá fogom, hogy nincs időm, ami egyrészt logikus, másrészt valahogy biztosan meg tudnám oldani...). A hajam egész nap kontyban, én 15 kg felesleggel...


Nyáron egyszer leadtam 5 kg-ot a keresztelőre, na ott meg is ragadtam, ismét a rossz szokásaim folytatom.


Az a legrosszabb az egészben, hogy hiába lenne 10 dolog, ami motiválna, hogy fogyjak és adjak magamra, nem érzek lelkierőt. Már a szex sem esik jól (de attól nem csökkent a mennyisége). A kislányommal való foglalkozás mellett az ad örömöt, ha tömhetem a fejem vagy sorozatozhatok, amikor elalszik mindenki.


Nem járunk kb sehová, pedig kéne, lehet az adna egy plusz lelki löketet. Rendeltem magamnak szép ruhákat, hogy belefogyjak, de ezt eljátszottam már párszor, azóta a divatból is kimentek.😁


Tudom, hogy ennek mind kapcsolati, mind egészségügyi téren nagyon rossz vége lehet, azt is tudom mik motiválhatnának, de nem működik. Nem érzek kényszert arra, hogy jól nézzek ki (ritkán mondjuk igen), egyszerűen sokszor nem érdekel. (Még leírni is szörnyű...😬)


Írjátok le, kérlek, hogy ha voltatok ilyen helyzetben mennyi idő alatt jöttetek helyre és hogyan!


Köszönöm!



2022. febr. 25. 17:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
A legtöbb ember innen soha nem áll fel. Csak rosszabb lesz minden, ahogy öregszel.
2022. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
16%

Igen ez szörnyű!

Soha nem hagytam el magam, bár mindkét terhesség alatt viszinylag sokat híztam,de igyekeztem leadni. Már a kórházban kimostam a hajam, sminkelek,csinosan öltözök. Magam miatt,ez belső igény. Nekem is borzaszto olvasni,hogy nincs igényed jol kinézni ( önmagában 15 kiló plusz még nem indok erre,azert az nem egy extrém túl súly)

2022. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Én is így vagyok.

Nekem az segített, hogy rátaláltam egy olyan 4-5 tagú baráti társaságra, akikkel öröm edzeni, és minden edzést,találkozást várok.

Egy gyerek mellett nincs sok időd kikapcsolódni, így érthető, hogy nincs semmi kedved edzeni, es inkább sorozatot nézel.


De ha ennyire szereted a sorozatokat, akkor vegyél egy futópadot vagy egy szobabiciglit, és ösztönözzön az, hogy csak akkor nézhetsz sorit, ha közben mozogsz.

2022. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%

A motivációm az volt a zabálás abbahagyására, hogy tetszeni akartam. Tetszeni akartam magamnak a tükörben, az S-es ruhámban, és tetszeni akartam a férjemnek. Azt akartam, hogy ha valaki elmegy mellettünk az utcán, ne mondja meg, hogy már szültem 2 gyereket, vagy hogy ne mondja, milyen igénytelen vagyok.


Te csak egyszerűen nem tiszteled se magad, sem a férjed és a kapcsolatotokat sem. Ezen mi semmivel nem tudunk segíteni, mert csak rajtad múlik. Ha te lexarod, mi is.

2022. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi, amiket írtok! Tényleg!


A futópados jó ötlet! Régen ezt is csináltam, most nem igazán tudtám hová tenni a futópadot, de az jutott tegnap eszembe, hogy veszek 1 kondibérletet, mint régen. Ezt az 1 motivációs módszert még szülés óta nem próbáltam. A covid miatt nem igazán akartam közösségbe menni. (Na azóta eddig 3x is hazahoztuk a "semmiből" a covidot.)



4-es: Már ezzel segítesz, hogy leírod, te hogy látod.

2022. febr. 25. 18:05
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
5 evvel es egy masodik gyerekkel kesobb, 1 eves volt a kicsi. Egy baratnom coachnak kepezte magat, es felajanlott egy 3 honapos coachingot. Akkor talaltam ujra magamra.
2022. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

A terhességo cukor, sokszor megmarad IR-ként. Ha nem tudsz fogyni, vagy csak nagyon nehezen, akkor lehet ez is.


Persze írod, hogy az életmódod sem túl jó. Keress más örömforrást. Kezdj el edzeni, társaságba járni. Az eleje nehéz, de nem szabad megragadnod ilyen állalotban. Ha nem bírod otthon, akkor szeptemberre 2 éves lesz, akár vissza is mehetnél dolgozni. Túl vagy azon a korszakon amikor egy lépést sem tehetsz a gyerek nélkül. Gondold át, hogy mi hiányzik és azt hozd vissza.

2022. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

IR-em alapból van sajna. Ez egy újabb ok, ami miatt össze kellene szednem magam, különben a kistesóig sem jutunk el.


Egész életemben anyuka akartam lenni, ez a része feltölt, ha megtehetném még itthon maradnék, jó lenne nem bölcsibe adni a kis manóm. Valahogy szerintem a társaságba járás lesz a kulcs. Mindig érdekelt mit gondolnak mások a külsőmről. Mivel gyakorlatilag senki nem lát (a férjem a 12 éves kapcsolatunk alatt 3x dícsért meg, pedig régen illet volna), ezért lehet ezért is csökkent az igény. Ha ritkán megyünk pl vacsorázni, akkor igyekszem jól kinézni, de a 15 kg + lelomboz. Lehet a konditerem tükrei pofon vágnak majd, hogy észhez térjek végre.


Egyébként az is nyomaszt, hogy tudom mekkora munka volt abban, hogy ne legyen kövér. Világ életemben utáltam edzeni és imádtam nassolni. Évekig erőltettem csak a fittséget, az eredményét élveztem, de az életmódot annyira nem. Most a kislányom elfoglal annyira, hogy fáradt legyek lelkileg ahhoz, hogy újra "kínozzam magam".

2022. febr. 25. 18:20
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Én is így vagyok, csak engem a férjem állandóan dicsér. +10kg jött rám szülés után, eleinte zavart, de már elengedtem. Lett nagy cicim, kerek popsim. 40-es méretben is vannak csinos ruhák. Sose sminkeltem, most sem teszem, hajam vagy felkötve, vagy félig felkötve, szinte sosincs kiengedve.

Fogadd el magad.

2022. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Legyen=legyek
2022. febr. 25. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!