Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartásról lenne kérdésem!?

Karcsi zoli kérdése:

Gyerektartásról lenne kérdésem!?

Figyelt kérdés

Most született gyerekem! Az apa elhagyott! Nem írta alá az apaságit, azt mondja nem tőle van de egyébként tudja hogy tőle van csak nem érdekli azért mondta.

És jól jönne nagyon az anyagi támogatása de soha nem fog segíteni úgysem. Hogy tudom a gyerektartást elintézni? Mi ennek az egésznek a menete? Hogy működik? Mennyek a rendőrségre és jelentsem fel vagy mennyek a gyámhatóságra? Gondolom kötelezni fogják hogy csináltassunk apasági tesztet...vagy azt fogják mondani hogy én vegyem rá hogy csináltassunk tesztet és bizonyítsam be hogy tényleg ő az apja és csak utána lehet intézni? Soha nem fogom rávenni. És ha meg van az eredmény akkor mi a teendő? Bíróságra meg mit tudom én hova, sokat kell járni? Hosszadalmas procedúra? Sok idő mire döntést hoznak? Vagy még van bármi más ahova menni kell? Amit el kell intézni? Aki tudja, kérem írjon már le mindent részletesen, hova mennyek, mit hogy csináljak, milyen eljárásokra kell számítanom stb stb..mindent az elejétől... Előre is köszönöm ha leírod 🙂 (Nikolett)


2022. febr. 26. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
bíróság, és DNS teszt onnan már nem nagyon lesz választása.
2022. febr. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
82%
Szia Nikolett, a gyámhatóságot kell megkeresned és kérned, hogy jeloljenek ki egy ügyvédet, ski képviseli a gyereket és a nevében beadja a bíróságra a keresetet, melynek tárgya az apaság megállapítása. A bíróság fogja kötelezni az altalad megnevezett férfit a DNS tesztre. Nem neked kell győzködni, egy dolgod van: minél előbb menj el a gyámhatóságra. Ez azért fontos,mert a gyerektartast csak 6 hónapra visszamenőleg kerheted tehát minél előbb lépj! A többiben már fog segíteni a gyámhatóság. Ügyes légy sok sikert!
2022. febr. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 És az ügyvédet nekem kell fizetni?
2022. febr. 26. 03:21
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
A bíróságokon vannak kijelölt napok, amikor ingyen adnak jogi tanácsot, nézz utána. Rászorulóknak amúgy is szokott lenni ingyenes jogsegély. A gyámhatóság látott már pár ilyet, menj el, mindent el fognak mondani!
2022. febr. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

"...gyámhatóságot kell megkeresned és kérned, hogy jeloljenek ki egy ügyvédet, ski képviseli a gyereket és a nevében beadja a bíróságra a keresetet, "


Nos, a gyamhatosagot nem kell bele keverni, és ügyvéd se kell, pláne hogy nyilván nincs rá pénzed. Nem, nem jelölnek ki ügyvédet, hiszen ez nem buntetoper lesz, hanem polgári. Simán irhatsz egyedül is egy beadványt, vagy segítséget kérsz a bírósági fogadónapon

2022. febr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17%
Karcsi zoli nikolett....
2022. febr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!