Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz szülő az,...

Szerintetek rossz szülő az, aki nem fizet gyerektartást?

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 18:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
198 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
14%
Körülményfüggő. Sajnos sok anyuka a gyerektartásra úgy tekint mint kárpótlásra amiért vele van a gyerek. A gyerekre semmi nem jut belőle. Ilyen esetben teljesen elfogadható ha nem fizet a másik fél vagy trükközik.
2021. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
95%
Nem jó vagy rossz, hanem kötelesség. Gyerektartás nem fizetése bűncselekménynek minősül.
2021. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem eléggé függ a szituációtól is.

Mondjuk ha egy becsúszott terhességről van szó, és az apa világosan elmondja, hogy ő nem akarja a gyereket és ennek ellenére az anya megtartja, akkor szerintem elfogadható, hogy nem fizet.

Ezért is tetszik, asszem a svédeknél, a törvény, hogy a férfinak joga van lemondani a gyerekről, és utána neki már semmi felelőssége nincs a gyerek felé.

2021. nov. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
89%

Igen rossz

Én egy Ft gyerektartast nem kaptam az elmúlt 1 évben

Akarta ő is a gyereket

Igaz én mondtam ki hogy vége,ennek nyilván oka volt,de jöhetett a kicsihez,jött is egy pár alkalommal.

Azóta az ő döntése hogy nem akarja látni.

2021. nov. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
91%

3!


A férfiak nagy többsége simán azt mondaná a tervezett gyerekre is, hogy soha nem akarta. Ha nem akar gyereket, akkor gumit húz.

2021. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
91%

"A gyerekre semmi nem jut belőle. "


Éhen hal a gyerek, nincs ruhája és lakása?

Inkább pár "apuka" tekint úgy a gyerektartásra, mintha az valami kegyadomány lenne, és amellett csak éppen a létfentartására költhet az anyuka, mert jönnek azzal a baromsággal, hogy a semmire nem elég gyerektartásból megy nyaralni. Mintha egy anyának nem lenne joga nyaralni vagy fodrászhotz menni

2021. nov. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
59%
#3: Kétlem, hogy ilyen torvény lenne. És mégis miért csak az apa mondhat le? Ezt a hátrányos megkülönböztetés kizárt, hogy a svédeknél működhet.
2021. nov. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
17%

7

Az anya is lemondhat. Nálunk meg csakazanya mondhat le róla

2021. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
95%

"Sajnos sok anyuka a gyerektartásra úgy tekint mint kárpótlásra amiért vele van a gyerek. A gyerekre semmi nem jut belőle"


Nem? A gyerekre eső rezsit, hitelt/bérleti díjat, ruhát, kaját, gyógyszereket, higiéniai cuccokat talán nem fizetik az anyukák vagy mi? Gondolom, arra megy a gyerektartás.


Nincs olyan, hogy nem jogos a gyerektartás, míg a gyerek el van látva.

2021. nov. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
91%

Igen, szar szülő, ugyanis a gyerekről MINDKÉT szülője EGYENLŐ részben köteles gondoskodni: ebben a természetbeli gondoskodás is benne van: magyarán hogy főz, mos, tanul vele az anya, az is. A gyerektartás az esetek kilencven százalékában a gyermek anyagi szükségleteinek a felét SEM fedezi, pedig az anyagi rész több mint felét kéne állni a nem a gyerekkel élő szülőnek, mert a plusz munka egy az egyben a másikat terheli. Úgyhogy ja, szar alak az a szülő aki még az anyagiakból IS kihúzza magát, súlyosan megkárosítja a gyereket.


Azzal meg nem kéne takarózni, hogy apuci nem is akarta a gyereket. De gumi nélkül megdugni a nőt azt akarta? Na kérem: Apuciknak is van választása, csak szeretik játszani az áldozatot, és a nőre hárítani a SAJÁT felelősségüket.

2021. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!