Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha kiderül,hogy nem az ő gyereke?

Ha kiderül,hogy nem az ő gyereke?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos sokszor hallottam már olyanról,hogy valakinek évekkel később derült ki,hogy az általa hitt gyermeknek nem is ő a biológiai apja? Például ha gyermektartást fizet,de a DNS teszt kimutatja,hogy nem ő az apa,akkor az anyának vissza kell fizetnie az addig kifizetett összeget ?

2021. márc. 21. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Bizonyos pénzköveteléseknek van egy maghatározott elévülési ideje (többnyire 5 év). Innen kell kiindulni.
2021. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
NEM, nem kell visszafizetni, mert az nem az anyáé lett, hanem a gyerekre költötte.
2021. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha megtévesztés, kényszerítés... stb. alapján ismeri el az "apa" az apaságot, holott nem is ő a gyerek biológiai apja, akkor bizony egy hosszas pereskedés után a gyerektartás visszakérhető. Ezt a csalárd anyuka szépen kifizeti, illetve a bíróság megítéli, hogy tartozik.

Aztán az meg az ő dolga, hogy a gyerek valódi apjától behajtsa.

Már ha megtalálja a valódi apát, mikor fiatal korában fűvel is, fával is.

Az a fix: fizet. Az addigi tartásdíjat, kamatot, és sérelemdíjat is, ha jó az ügyvéd.

Nekem jó volt.

Most kapok vagy 6,3 milliót kp-ban, vagy pedig az én javamra jegyzik be az "anyuka" ingatlanának tulajdonjogát ezen értékben. Persze, ha szorgalmazom az eladást, ő nem tehet semmit, ha jól értelmezem. :)

2021. márc. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Ti házasok voltatok? Hogyan derült ki,hogy nem a te gyermeked?

2021. márc. 21. 20:37
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Van még olyan hülye ember, aki házassági szerződés nélkül házasodik és még gyereket is akar?
2021. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös: a legtöbb esetben a házassági szerzödésnek nincs értelme, mert a normál szabályzások ugyanazt jelentik külön szerzödés nélkül.

Másrészt sok ember akar gyereket, bármennyire is meglepö számodra!

2021. márc. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Fucsra, akkor csak én gondolom úgy, hogy se gyerek se házasság nem kell, mondjuk számomra a legfontosabb dolog az életbe a pénz, így nem kockáztathatom hogy egy ribi lenyúlja
2021. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen hozzáállással jobb is, ha nem teszed tönkre mások életét!
2021. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3%

Nekem reális gondolkodásom van éppen ezért nem akarok gyereket, mivel nem tudnám neki megadni amit érdekel, sajnos nem vagyok multimilliomos.

A nőkről meg az a véleményem, hogy mindegyik egy rib... Csak a pénz számít nekik, így házasodni éppen ezért nem akarok.

2021. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!