Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jó az apás szülés és...

Miért jó az apás szülés és miért jó az apa nélküli szülés?

Figyelt kérdés
2022. febr. 26. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén nekem mintha ott se lett volna. Az orvosra és a szülésznőre figyeltem. De az is hozza tartozik, hogy nagyon gyors volt, rövid vajúdás, gyors kitolás. Nem hosszú szenvedés. Abban biztos tudott volna segíteni, ha úgy alakul, tartani a lelket bennem.

Neki viszont élete egyik legszebb élménye, azt mondja. Szóval összességében jó, hogy ott volt.

2022. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nevezzük inkább segítővel szülésnek.

Miért jó segítővel szülni? Azért, mert a szülésznő és az orvos nincs melletted végig. Ha kell egy pohár víz, vagy csak mar nem bírsz egyedül kimenni wc-re, kisegít.

Így nem vagy egyedül, van ki szóljon a szakszemélyzetnek, ha gond van.

Egyedül szülni nagyon elhagyatott és kiszolgáltatott helyzet lehet.

Na most, hogy kinek ki segít: férj, testvér, anya... Az egyéni preferencia.

Mivel nekem a férjem a legközelebbi csaladtagom, így fel se merült mas.

2022. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Velem a nagy lányunk is bent volt, ő volt az igazi segítség. Maszírozta a hátam, mikor a férjem jött váltani hamar elküldtem menjen nézze a tv-t. A lányomnak is nagy élmény volt a köldökzsinort is ő vágta el, a férjem mondta a lányét úgy is ő vágta el, a tesó lehet az övé.
2022. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Először apás szülésem volt, majd egyedül.

Az apás azért volt jó, mert ott oxitocinnal nyomattak az elejétől, úgy 2 óra kiesett az életemből, annyira nagy fájdalmaim voltak. Ezalatt ott volt férjem, aki vigyázott rám, mert ha valamit kondtak volna, nemet sem tudtam volna mondani rá. Ő képbe volt helyettem.

Segített mosdóba menni, inni.


Másofik gyerekem egyedül szültem, férjem otthon maradt a nagyobbikkal. Itt pikk pakk zajlottak az események, képbe voltam végig, igy nagyon "nem is hiányzott" 🙊

2022. febr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Lehet sok logikus érvet és ellenérvet mondani, amiket már előttem is leírtak.

De ami számunkra a legfontosabb, hogy ő a gyermek apja és a társam. Aki támogat testileg és lelkileg egy nehéz helyzetben. Tanúja a gyermeke első perceinek, óráinak. Ez neki is ugyanúgy egy katartikus pillanat, életre szóló, boldog élmény.

2022. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nagy segítség volt, hogy ott volt. Oxytocinos fájáserősítésem volt, ráadásul kora hajnalban indult be a szülés, így a fájdalmak és a kimerültség miatt kb nem is voltam magamnál. Adagolta a vizet és a szőlőcukrot, segített mosdóba menni és a zuhanyzásnál is. Neki is nagy élmény maradt, hogy látta megszületni a babánkat. Hamarosan jön a tesó, most is benn lesz.
2022. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Elképzelni sem tudom, hogyan csináltam volna végig nélküle bármelyiket is, neki pedig élete legnagyobb élményei. 😊 Ha lesz még gyermekünk, akkor is bent lesz.
2022. febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Igaz nekem császárom volt, de nem szerettem volna ha ott van velem, akkor se ha természetes szülésre kerül sor. Ő se akarta, úgyhogy nekünk így volt tökéletes, egyikünk sem bánja hogy így alakult.


Persze ő kapta meg mellkasra.

2022. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
91%

Közös döntés a legjobb.


Mi akartuk a feleségemmel. Császár lett a vége, de a 8 órás valjúdás végéig mind a kétszer ott voltam. Csodálatos volt ebben a nehéz időszakban mellette lenni, támogatni, segíteni. Fogni a kezét. Öröm volt elsőként megkapni a gyermekeket...

A nőnek az életében ez a legnehezebb küzdelem. Szerintem a férfinak muszáj mellette lennie. Persze voltunk közösen kórházi felkészítésen és magán felkészítésen is. Szerintem jó kaland.


Persze aki másképp gondolja és ebben van nyugodalma akkor számukra az a legjobb döntés!

2022. márc. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!