Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodai foglalkozáshoz játék...

Vivienx99 kérdése:

Óvodai foglalkozáshoz játék ötletek Sorszám témában?

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni feladat ötletekben Matematika foglalkozáshoz a sorszámok témában? (Nagycsoport)

Köszönöm



#óvoda #óvodai foglalkozás #Sorszámok #Matematikai nevelés
2022. márc. 6. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne sorba állítani a gyerekeket magasság szerint vagy születési hónap szerint.

Sorba rendezni a hét napjait, napszakokat, hónapokat, évszakokat.

Szín szerint sorbarendezni a tavaszi tulipánokat pl az első piros, a második sárga, a harmadik kék és így folytatni.

Mintákkal is lehet játszani ugyanezt.

2022. márc. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontossági sorrend, pl. öltözködéskor (nyilván nem a télikabáttal kezdjük), vagy ha virágot ültetünk el, vagy, ha vásárolunk. Ezzel nem csak sorszámozást (sorrendet) tanulnak, hanem azt is, hogy végiggondolják, hogy ha csinálnak valamit, akkor mit, miért és milyen sorrendben érdemes csinálni az adott tevékenységnél. (Itt komplex oktatás van szinte mindenből, és én szeretem ezt a módszert.)
2022. márc. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
A gyerekek "sorszámozása" - akár magasság, akár születési hónap, akár az ABC szerint, frusztrációt okozhat (én miért nem lehetek első, miért én vagyok az utolsó, stb.)
2022. márc. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Már miért okozna fusztrációt? Ha belegondolsz az iskolában is van tornasor, ahol magasság szerint sorakoznak a gyerekek.

A naplóban is névszerinti sorrendben vannak.

2022. márc. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Igen, de ott nincs meghatározva, hogy sorszáma van.

Egyébként a nem porosz oktatású iskolákban a tornasor ismeretlen fogalom, a tornasor nem magasság vagy bármi tulajdonság alapján való sorbanállás errefelé. Az ABC névsor sem határozza meg, hogy Aladárka az első, mindig és mindenkor, hanem az abc-szerint vannak csak meghatározva, az A-betűbvel kezdődő nevek nem az elsőséget határozzák meg, csak azt, hogy a neve A-val kezdődik.

A naplóban névszerinti sor egy teljesen másik kérdés, azzal nem találkozik az óvódás gyerek. Mire találkozik vele, addigra már nem okoz frusztrációt, mert már 6-7 évesen belenő a számitástechnika világába (is). A kérdés óvódásokról szólt.

2022. márc. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Óvodapedagógus vagyok, bizony az óvodában is van csoportnapló és naponta abból olvassuk fel a neveket (ABC sorrendben), hiszen vezetni kell a hiányzásokat.

Ezen kívül számos olyan alkalom van, amikor szóba kerül a magasság ,pl amikor a magas- alacsony fogalompárok gyakorlásánál egymást mérik le a gyerekek, majd összehasonlítjuk, hogy ki a magasabb- alacsonyabb. Ugyanez történik a születési időrenddel, januárban szokott témakor lenni a hónapok/ évszakok, olyankor mindig megbeszéljük, hogy kinek mikor van a szülinapja és aszerint sorba állnak a gyerekek. Soha senki nem tette szóvá, hogy miért ő az első vagy utolsó, legnagyobb vagy legkisebb.

2022. márc. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

A nem porosz oktatású módszertanban névsorolvasás sincs :D

A porosz oktatási rendszerben pedig egy gyerek sohasem fogja neked elmondani, hogy frusztrált bármi miatt is. A porosz oktatási elv szerint működő intézményekben pedig kevésbé jellemző, hogy bárki is észrevegye, ha a gyereknek problémája van.

Szomorú, ami Magyarországon van. :(

2022. márc. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor bankban, postán, patikában vártunk imádta a fiam a sorszám húzást. Izgult mikor jövünk, figyelt miközben unta is nagyon. Hosszú számok is érdekesek voltak, bezavart, hogy más számsor volt az ablakokhoz, ez is érdekelte.


El tudom képzelni, hogy ilyen helyzetet eljátszanak oviban. Naagy karton dobozból sorszám kiadó gép, melyből egy óvónő kidugja a sorszámot. Hatalmas poén. Utána a sorszám kijelzőt figyelik. Valami körítés mellé, egy téma amivel rögzül.

Ezzel arra is rávennéd őket hogy a legközelebbi sorban álláskor figyeljenek erre.

2022. márc. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!