Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itt komolyan senki nem kapcsol...

Itt komolyan senki nem kapcsol mesét vagy mondókát a tévében az 1- 3 éves korú gyerekének?

Figyelt kérdés
Még csak kismama vagyok,de eddig nem gondoltam,hogy ez mértékkel rossz lenne. Ismerősöknél is mindenki néz,és normalisak a gyerekek,de itt mindig azt olvado.,hogy borzasztó káris,nem szabad stb.
2022. márc. 7. 19:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%

Édesem, itt is kisebbségben vannak azok a normális emberek, akik nem kapcsolnak.

Ha te is nap mint nap látnád, hogy mit okozhat, eszedbe se jutna.

2022. márc. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
De...:D csak max nem vallják be :D
2022. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Itt mindenki szuperanyu, ne vegyél itt senkit komolyan. Mindenki orvos, pszichológus, szakértő, álmukból felverve is kívülről fújják a who tanácsait, mindenki fitt, vékony, csinos, több gyereke van, mindenre jut ideje, férjük is álomférj, több milliót keresnek havonta, soha de soha nem adnak cukrot a gyereknek és soha nem nézetnek velük tv-t.
2022. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

1 évesnek nem kapcsoltam, mentünk ide oda , napi 2x aludt , valahogy nem jött


aztán olyan 1,5 éves kor után jöttek a szürke téli delutnok, nem volt annyi lehetőség

most 2,5 eves, napi max 1 orat nezhet

2022. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%

Miért szuperanyu az, aki nem kapcsol mesét pl. 1 éves gyereknek?


Én nem szoktam, komolyan. Sőt, nasit még kb. sosem kapott, csak pár alkalommal házi sütiből.


Nem érzem, hogy szuperanyu lennék, csak mert nem kapcsolok mesét meg nem adok édességet a gyerekemnek, szimplán nem látom ezeknek szükségét, de mások szerint ezen mi a gúnyolnivaló?


Én ilyenkor mindig azt érzem, csak azért gúnyolódtok, mert akkor nektek könnyebb elfogadni, hogy ti nem így csináljátok, vagy mi okotok arra, hogy ilyen pejoratívan kelljen hozzáállni ehhez?

2022. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Derjaderja ***** válasza:
68%

A lányom 1 éves koráig nem volt képernyő előtt. Mi magunktól se nézünk tv-t, szóval ez nem volt erőltetett.


1-2 éves korig fokozatosan egyre több egyszerű mesét engedtem neki. Max napi fél órát, de nem néz mindennap. Ha egyedül vagyok kettejükkel, akkor néz inkább pl amikor a kicsit altatom.


A kisfiam 15 hónapos, nézhetne elvileg, de távirányító, gomb és szétszerelés mániás, vagy veri a képernyőt/billentyűket, vagy kapcsolgatja vagy tombol ha ezeket nem teheti. Így neki kvázi 0 a képernyőideje ☺


Amúgy én se pártolom a képernyőt és értem az ellenérveket, de ez van, nálunk a lányomnál így alakult. Utána eljátssza meg továbbjátssza a játékokkal a mesét, csomót kérdez a mesék kapcsán, megjegyzi a szófordulatokat. Szerintem amennyit olvasunk meg levegőzünk, nem ettől lesz baja.

2022. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Kb màsfèl eves koràig semmilyen mesèt, tvt nem nezett. Màsfèl ès 2 èves kora közt azt nezte, ahogy az apja Samorostot jàtszik. 2 èves kora utàn engedtük mesèt nèzni, ha ùjra csinàlhatnàm, a nem engednèm.
2022. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Mi 2 éves koráig egyáltalán nem kapcsoltunk tv-t. Mivel nem is volt tv-nk. Nem volt rá igényünk.

Viszont telefonon nézhetett néha Bogyó és Babóca mesét. Sokszor csak így tudtuk megoldani, hogy a hosszú ultrahangos vizsgálatok alatt teljesen mozdulatlan maradjon.


Később, ahogy nőtt, vettünk tv-t, de ő el volt tiltva tőle 3 éves koráig (az idegrendszere nagyon fejletlen volt, a fejlődésneurológus határozottan eltiltotta a tv-től).


Ma már 6 éves nagylány. Testileg majdnem teljesen meggyógyult, idegrendszerileg nem, ugyanis autista. De már nézhet tv-t. Nálunk egyedül a Viasat Nature megy manapság. Mesét pendrive-ról néz, mert jelenleg fél a játékreklámoktól (autizmus gyöngyszemei....)


Szépen lassan haladunk. Talán olyan 4 éves korában látott először mesefilmet (Jégvarázs).

2022. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a legkisebb lassan másfél éves. Néha ha babás reklám. megy a tv-be, vagy állatos, arra felkapja a fejét, nézegeti, aztán megy tovább. Nagyobbik lányom 4 éves, Ő már szokott a telefonom mesézni, nem sokat, hamar megunja. De volt már mikor a pici odabújt mellé, pár percig nézte vele, aztán otthagyta. Én mindig is úgy voltam vele, hogy nem tilthatom, hiszen az emberek már annyira képernyők előtt élik a mindennapjaikat, hogy szerintem komoly hátránnyal indulna egy gyerek, ha azt se tudná, mi az. Én a mértékletesség híve vagyok.

Nemrég volt farsang az oviban. Az én lányom szimplán hercegnő/királylány volt. De ahogy néztem a képeket, meg mesélt itthon, renfetegen öltöztek olyannak, ami tv műsorhoz, filmhez kapcsolódik. Azt nem tudom, hogy a gyerekek maguktól akartak Thor, pókember, batman meg hasonlóak lenni, vagy anyuka/apuka hatására, mégis én nagyon úgy érzem, hogy ezek egyáltalán nem 4-5-6 éveseknek valók, de ezek szerint ők pl biztos néznek ilyeneket ennyi idősen.

2022. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
De,csak nem vallják be.Nekem 4 gyerekem van,szokott menni a mese a tv-ben,és azt látja a 1,5 éves is. Már ha érdekli pár percre,mert amúgy magától megunja ennyi idő alatt,és hoz valami játékot,hogy játszunk, vagy mesekönyvet lapozgatni.Egész nap nem megy azért a tv,de teljesen normális gyerekeim vannak,semmi bajuk a bogyó és babócától,meg a magyar népmeséktől. Szerintem az a lényeg, hogy ne ez legyen az egésznapos program,és lehetőleg olyan műsor menjen,ami neki való.Biztos,hogy le leszek pontozva,de nem baj.
2022. márc. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!