Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért 2-3 naponta kell fürdetn...

Miért 2-3 naponta kell fürdetni a pelenkás gyereket, amikor egész nap pelenkába van, sokáig ül pisibe, kakiba?

Figyelt kérdés
2022. márc. 8. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Az az ajánlas, amire gondolsz, nem azt mondja, hogy víz se érje. Természetesen megmossák a pelenka alatti területet, csak nem pancsiznak.

Ekcémás vagy érzékeny bőrű gyereknek nagyon jó.

2022. márc. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Alfelet mosni kell akkor is, meg áttörölni át szokták naponta, akkor is ha merítőfürdés nincs.
2022. márc. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Mièrt ülnènek egèsz nap pisiben, kakiban!?! Amint az ember èszreveszi, hogy ,,kapàs van" kicsereli a pelenkàt.

Nem muszàj minden nap fürdetni. Ha nagyon kakis, akkor rögtön megmossa az ember. De ha szàraz bőrű, ekcèmàs, nem szeret fürdeni, akkor minek fürödjòn minden nap?!?! Elèg 2-3 naponta, de akàr hetente is.

Az èn gyerekem imàdott fürdeni, az első naptòl kezdve. (Otthon fürdettük először 16-18 òràsan) Nem volt kórhàzi ,,csap alà lógatòs" èlmènye. Izzadòs is, mint èn vagyok. Ezèrt minden nap fürdött.

2022. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
En furdetem minden nap. 1, esti rutin resze, 2, alulrol alapnak erzem kicsi kora ellenere is, 3, bukik sokat, csupa hanyas szagu a kis feje allandoan
2022. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Totál úgy és amiatt csinálom, mint a 4es.


Számomra igénytelenségre, lustaságra vall, ez a hozzáállás.

Ha bőrbaja van, arra ott van nem egy gyogykrém... nem a gyprs fürdetéstől alakulnak ki ezek

2022. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

5!

Így van, rengeteg gyógykrém van, tele mindenféle kemikáliával. Megszületik szegény csöpp baba és máris mindenféle kencékkel akarod kenegetni? Nyilván nem a sok fürdéstől alakulnak ki, de rásegít.

Ekcémás kisbaba anyukája vagyok, mióta 2 naponta fürdetem a napi helyett sokat javult a bőre. Persze mellette kenőcsözöm is, de szerencsére így kevesebb krém kell

2022. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Én minden nagydolog után csap alatt lemosom. Tehát amikor még pelusba ment a nagydolog, akkor sem ült egész nap a kaki a
2022. márc. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Én is fürdetem, hiába lenne jó a bőrének, de én sem tudok úgy lefeküdni.

A napi rutinunk.

2022. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk az a szokás, hogy ha bekakil, akkor a csapnál mindig megmossuk a fenekét. Este és reggel megint meg van mosva az alsó fele és ahol kell még. Nem kell minden nap egy újszülöttnek fürdenie. Többet árt, mint használ. Nálunk egy pár hetes csecsemő például csak heti 1 nagyobb fürdést kap. Így nincsenek bőrproblémák. Fürdetőkrémet se használunk.
2022. márc. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
Amíg csak feküdt, addig én is csak kétnaponta fürdettem. Ellenben minden kaki után öblítettük alulról már akkor is és azóta is. Nekem ez így higiénikus. Onnantól kezdve, hogy forgolódni, kúszni, mászni, erőt kifejteni kezdett, már evidens a mindennapos fürdés, a napi rutin része. De ígyis "lecsapatom" kakis pelus után. Nem tudom. Nekem ez természetesebb, egyszerűbb, jobb, mint egy rakás törlőkendővel törölgetni/kenegetni.
2022. márc. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!