Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyák hogy oldjáto...

Egyedülálló anyák hogy oldjátok meg az adott helyzeteket?

Figyelt kérdés

Kisfiam (17 hónapos) nagyon eleven, egész nap pörög és rossz alvó.

Egyszerűen nem tudok elmosogatni, hajat mosni vagy bármi, mert mászik fel a kanapé tetejére, a radiátorra, a szekrényre is felkapaszkodik. A székre felmászik, majd fel az íróasztalra. Semmi veszélyérzete.

Amerikai konyhás lakás, így nem tudom "bezárni" sem. A fürdőszobában is már lábujjhegyre áll és lenyomja a kilincset. Egy másodpercre sem lehet egyedül hagyni.

Teljesen kivagyok már, hogy folyton a nyomában kell lennem. Fáradt is vagyok, mert este későn fekszik le és reggel korán kell, sokszor felébred. Nappal nagyon keveset alszik.

Járókából, ágyból stb. kimászik (vagy félek, hogy kiesik).

Semmi segítségem.

(Voltunk orvosnál, még érnie kell az idegrendszerének, járunk ezzel kapcsolatban fejlesztésre.)

Tudom majd jobb lesz, de van valami tanács? Ti hogy oldjátok meg?


2022. márc. 8. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Ez teljesen természetes, miért kell ezzel orvoshoz meg fejlesztésre járni? Ilyen idős korban még nem lehet hiperaktivitasról beszélni.

Sajnos ezzel mind így vagyunk.

Esetleg ha gondolod bölcsiben van lehetőség alkalmankénti gyermekfelügyeletre is. Tehát akkor viszed és annyi időre, ahogy szeretnéd. Addig ki tudsz takarítani, főzni, bevásárolni, stb...

2022. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
3%
Ha egyedülálló vagy, akkor hogy tartod el magatokat? Dolgozol?
2022. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Detto nálunk is, csak itt 19 hónapos van. Mindehonnan leeső, zero veszélyérzet, stb.

Nem tudok tanácsot adni, én engedek babamesét, gyerekdalokat neki, az leköti egy időre.

Nem tudok mit csinálni, 8 órában dolgozom itthonról mellette, muszáj néha lekötni.

2022. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

Nekem 19honapos.

Én megneveltem 🤷‍♀️

Nem mászik fel sehova, kb barmit megcsinálok mellette.

2022. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Nekem 17 hós a kislányom, ugyanezt csinálja. Én azt szoktam csinálni, hogy viszem magammal mindenhová és bezárom kulccsal az ajtókat,hogy hiába kilincsezik, akkor se tudja kinyitni.Konyhába a székeket felteszem az asztalra, hogy ne tudjon felmászni, sok sok játékot hagyok lent a földön és megy a tv is. Ha főzök, mosogatok vagy bármi más abba őt is belevonom, sokat beszélek hozzá, énekelek neki, felveszem, tehát úgymond elterelem a figyelmét a rosszaságról.

Hajmosást akkor oldom meg mikor ő már alszik

2022. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Semmi kirívó. Szinte minden gyereknek van ilyen korszaka. Viszed magaddal, zárod az ajtókat, bevonod amibe lehet. Nem kell ehhez tv. Adhd-s gyerekem van, akinél ez extra mód megvolt.
2022. márc. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Ennek mi köze az egyedülállósághoz? Úgy gondolod más mindennel megvárja míg a férj hazáér és akkor mos hahat, kormozik, takarít, főz, stb?

Talalekonynak kell lenni, meg életre vakónaj.

Egyébként miért baj ha pl hajmosas kozben a lábadnál matat valami jatekkal? Nem kell bezarni sehova egy ennyi idost, vele együtt kell csinalni, vagy legalább, hogy ráláss

2022. márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

De kva empatikus itt mindenki. :D Kicsit nehezen boldogul a kérdező, egy alapvetően idegörlő élethelyzetben és mindenki jön leköpködni, hogy ha ők is bírják a sz.rt, akkor menjen neki is. :D Jól van akkor.


Kérdező szüleid, testvéred, lelkes barátnőd nincs, aki 1-2 órát segítene egy héten? Bébiszitter? Bölcsi? Nyilván külső segítséget kell vhogy bevonnod, ha egyedül nem megy, de ezt leginkább te látod, mi a legreálisabb megoldás. Az itt károgókkal meg ne törődj, ez egy nehéz időszak, de túl leszel ezen is. Kitartást!

2022. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Este/reggel, mikor mèg/màr alszik? Egy mini màszòparkot ha raknàl neki a nappali sarkàba, azt hasznàlnà vajon szivesebben, mint a bùtorokat?
2022. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Erre találták ki a járókát. Fogod, belerakod egy játékkal, és addig elmész valahova. Vagy erre van a "babakarám" is, vagy az a cucc, amit felszerelsz az ajtófélfára, ilyen kapu, nem tud kijönni akkor sem, ha akar. Néha bezárod biztonságos helyre, és meg van oldva. Nálunk az egyik szobában csak egy falhoz fúrt szekrény volt, meg egy 30 centi magas ágy. Onnan lehetetlen volt sérülést okoznia magának, még az ágykeret is puha volt.


Egyébként nagyrészt jött velem mindenhova, és "lefoglaltam" hülyeségekkel, vagy ha szaladgálni akart, hagytam neki. Mondjuk könnyen beszélek kicsi lakással, szinte beláttam az egészet. 19 hónapos, ha minimalista a lakásod, egy gumilabda nagy örömöt tud okozni, az a méret, ami nem fér a szájába! Az enyém pl imádta, ha becsuktam az ajtókat az előszobában, csak sima folyosó volt, sima falak. Amíg főztem bedobtam a gumilabdát, ő meg utána szaladt és visszahozta, vagy dobálta ő is magának..

2022. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!