Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeden vagyok a 1,5 éves...

Gyeden vagyok a 1,5 éves gyerekemmel, most ismét babát várok, ilyenkor mit kell mondani a munkahelyemen, hogy táppénzre tudjak menni?

Figyelt kérdés
Egyszerre kaphatom a gyedet és a táppénzt is? Illetve később ugyanúgy kapom majd a nagyobb gyerek után a gyest és a kicsire a csedet, gyedet?
2022. márc. 10. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk ezt így…

Igen és igen.


Amúgy millió ilyen kérdés van, máskor használd a keresőt, bár amikor kiírod a kérdést is feldobja…

2022. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Kérvényezni kell a fizetés nélküli szabadság megszüntetését, legalább 1 napot aktívan állományban kell lenni (ez 1 nap szabit is jelenthet, nem kell dolgozni), majd nőgyógyász javaslatára veszélyeztetett terhesség indokával lehet a háziorvossal táppénzre íratni magad. Jár tovább a GYED, mellette kapod a táppénzt.

Elvileg legális, gyakorlatilag viszont a munkáltató ellenszenvezhet az ötlettel, mert a táppénz 1/3 részét a munkáltató fizeti. Így készülj arra, hogy nem biztos, hogy jó arcot fognak vágni hozzá, még ha el is intézik ettől függetlenül.

2022. márc. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

2.


Leszàmítva az 1 nap àllományt igazad van, bár a munkáltatók szeretik, valószînűbb a bèrszámosoknak könnyebb úgy..

( nem voltam szabin, sem sehogy a táppénz előtt, màr megkaptam a papírokat is, hogy hogy volt)

2022. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2. 3.


Köszönöm szépen!

2022. márc. 10. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!