Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első babámmal gyeden...

Az első babámmal gyeden vagyok, ha második gyesbe születik le kell mondani a gyest és hogy fogják majd sz számolni a Tgyást meg a gyedet és most mennyi lesz a gyes 2 vagy 3 év? Bejelentett munkahelyem van.

Figyelt kérdés
Hogy járnék jobban ha ki veszem a szabit ami gyed után jár vagy ne vegyem ki?
2010. szept. 9. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mikor születik a baba. AZ igénylésnél megvizsgálják, hogy a szülést megelőző évben volt-e 180 bérezett napod. Ha nem volt, akkor több lehetőség is van. Ha azért nem volt, mert az igénylést megelőző évben nagyobbrészt gyeden voltál, akkor a tgyás és gyed alapja a szerződés szerinti béred lesz (vagy ha az előző tgyás és gyed alapja a szerződéses bérnél magasabb volt, akkor az lesz az alap).

Ha azért nem volt 180 bérezett nap, mert az igénylést megelőző évben nagyobbrészt gyesen voltál, akkor a tgyás és gyed alapja a minimálbér lesz.

Akkor érdemes kivenni a szabikat, ha belecsúszol a gyesbe, mert a minimálbéren alapuló ellátások nem túl magasak -ha meg kiveszed a szabikat, akkor a tényleges jövedelem, vagyis a szabik alatt kapott bér lesz a tgyás és gyed alapja.

Ha gondolod, írd meg mikor jár le a gyed és mikor szülsz, szívesen kiszámolom neked, hogy neked melyik lesz az alapja, és hogy érné meg.


A jelenleg hatályos szabályozás szerint még 2 évre járnak juttatások. Most tervezik a változtatást, de ha visszaállítják a 3 évet, az rád is vonatkozni fog visszamenőleg.

2010. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
KEDVES VÁLASZOLÓ! KÖSZÖNÖM.Gyes most szeptember végén lejár baba nincs,gondolgodom hogy legyen ,voltam Tgyáson és 1.5 évég gyeden 1 évig leszek majd gyesen már beadtam a papirakot.Azon gondolkodom ha esetleg ugy döntunk hogy legyen tesó és esetleg nem jön össze és nem szülök amig 3éves lesz,akkor mi lesz?hogy rosszul járok_e ha kiveszem a szabit ami jár amig itthon voltam ,hát nem tom nehéz.köszi
2010. szept. 9. 11:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia első válaszoló?

Tudnál nekem is segíteni tgyás, gyed, gyes ügyben? Írhatnék privit?

2010. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze szívesen segítek, nyugodtan írj.


Kérdező:

Ha most szeptembertől leszel gyesen, akkor két lehetőség van:) Vagy most rögtön összehozzátok a tesót, és megszületik még 2011 július 17. előtt, vagy ha csak később tudjátok összehozni, akkor meg vedd ki a szabikat, így az akkor kapott jövedelem lesz a tgyás és gyed alapja. (azzal a kivétellel, hogy a tgyásnak is van felső határa, max. 102900 bruttó lehet, mint a gyed)

Azért írtam így, mert ha a tesó megszületik 2011. július 17-ig, akkor a gyedet után még 2011-ben igényled, így az irányadó időszakod 2010 lesz, amikor azért nincs 180 bérezett napod, mert nagyobbrészt gyeden voltál.

Ha a gyed igénylés átcsúszik 2012-be, akkor neccesebb a helyzet, mert 2011-ben az év nagyobbik felében gyesen voltál, és abban az esetben a tgyás és gyed alap a minimálbér:(

De ha 2012-ben igényled úgy, hogy 2011-ben kivetted a szabikat, akkor mindenképpen az a jövedelem lesz az ellátások alapja, amit a szabadságod idején kapsz.

2010. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.További jó napot!!!
2010. szept. 9. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!