Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukákat kérdeznék! Baj,...

Anyukákat kérdeznék! Baj, hogy unalmasnak tartom az életem? Mit tehetnék másképp?

Figyelt kérdés

Van egy kisbabám és itthon vagyok vele, de már a terhességem kezdetétől itthon vagyok.

Várandós próbáltam kimozdulni, de az utolsó trimeszterben már nagyon nehezen járkáltam.


Szinte állandóan itthon vagyok. Ki tudok mozdulni, szoktak jönni hozzám/hozzánk is, de valahogy mégis egyedül érzem magam.

Amikor a férjem is itthon van, nyilván nem azt akarja hallgatni milyen unalmas napom volt és/vagy mi bajom van.

(Ahol most lakunk albérlet nagyon ramaty állapotban van, és jelen pillanatban nem is tudunk sehova se elmenni.)


Én imádtam menni, imádtam a szabadságot mindennap más programom volt. Amióta kiderült a terhességem max a boltig mentem el, ami 10 percre van gyalog.

Annyira unalmas, minden napom ugyan úgy telik el. Felkelt a baba, reggeli stb.


Valószínűleg szeptembertől kezdődik az egyetem levelezőn és azt várom, hátha lesz valami plusz az életemben. Valami újat tanulok.


Ne értsetek félre! Imádom a kisfiam! Jó látni mennyi mindent taníthatok neki, hogyan fejlődik. Szeretem a férjemet is nagyon és ő is engem.


Csak ki akartam ezt írni magamból!



#baba #Otthon let #Kevésimpulzus
2022. márc. 15. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Üdvözöllek a valóságban!
2022. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Miért csak a boltig? Normális esetben terhesen simán lehet dolgozni, mozogni.A csaszarom előtti éjszaka még dolgoztam, nem untam carra magam terhesen, aztán gyerek mellől is dolgozom fél éves kora óta.Mondjuk úgy hogy én az első 2.5 évben jobban le lettem strapálva mint gyerek nélkül.El nem bírom képzelni hogy unatkozhat valaki otthon
2022. márc. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem jártok kirándulni vagy programozni a babával. Én hordtam az enyémet mindenféle úszásra, tornára, ami az ő szocializációját is segítette és nekem is jót tett. Vagy mentünk a babás barátnőkkel játszótérre, kávézni alvás időben stb.
2022. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

De a babával miért nem mozdulsz ki? Itt a tavasz, már egész jó idő van, menjetek valamerre. Én a kisebbik fiammal nagyon sokat jártam a Mecsekbe sétálni, fölraktam a hátamra és mentünk. Nyilván vele nem a durván meredek túrákra indultam el, hanem lájtos sétára, de az is jó volt. Mentem vele egyedül is, meg más anyákkal is, Facebook csoportokban könnyen lehet sétatársakat találni.

Otthon is annyi mindent lehet csinálni, nyelvet tanulni, rajzolni, olvasni, horgolni, ez utóbbit a fiam mellett tanultam meg a nulláról például.

2022. márc. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos ilyen a kisgyermekes élet, amíg otthon vagy a babával/ totyogóval. Iszonyú nagy monotóniát jelent, és iszonyú nagy monotónia tűrést követel. Ahogy telik az idő otthon, úgy egyre inkább így lesz. Ezt sajnos el kell viselni vele. Szerintem arra gondol a kérdező, hogy minden napnak ugyanaz a rutinja. Igen. Egy (időre) vég nélkül etetés - altatás- pelenkázás - sétáltatás körforgásban találja magát az ember. El nem múlik az érzés, de lehet rajta enyhíteni.

- Ha sétálni mentek, keress időről időre más útvonalat, más úti célt.

- Keress olyan üzleteket, ahol te is szívesen nézelődsz, és be is jutsz könnyen a gyerekkel. Ezt/ ezeket ejtsétek útba séta közben.

- Ha már jártok játszótérre, ne mindig csak ugyanarra a játszótérre menjetek. Az is ad egy kis változatosságot.

- Ha tudtok, menjetek időnként a nagyszülőkhöz, hogy ne mindig ugyanabban a lakásban üljetek.

- Ha eddig nem volt, keress valami hobbit, amit akkor űzhetsz, ha alszik a babád. (Ha épp nem vagy félholt a fáradtságtól.)

- És ha már túl sok volt, akkor nem muszáj 3 évig otthon ülni, mehet bölcsibe is a gyermeked. Ugyanis a fentiekkel sem lesz semmilyen módon olyan életed, mint, amikor még dolgozni jártál. Amúgy én értem, miről beszélsz. Én 20 hónapja vagyok otthon, és érzem, hogy nem is bírnék már 2 évnél többet itthon tölteni.

2022. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi tart vissza,hogy messzebb menj a boltból? 🤔
2022. márc. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves #2-es! Egyetemista vagyok, csak diákmunkám volt, a férjem utána nem engedte, hogy dolgozzak. Ráadásul a korona miatt online oktatás lett, ezért voltam otthon. A harmadik trimeszter pedig nyáron lett, nagy hőség, nagy has brutális volt számomra.

Azért untam magam otthon, mert olyan meleg volt a lakásban is, semmihez nem volt kedvem, annak örültem, hogy nem olvastam szét!

Előtte csináltam a dolgomat otthon.

Könyveket nem olvastam, mert bármit megfogtam mindenen elérzékenyültem és sírtam. Tv az nem az én világom. Nekem az is stresszes volt, hogy lemondtam a cigiről. A védőnő és az orvos is az utcám végén van.


Köszönöm #5-ösnek a választ! Pont erre gondoltam. Hasonló dolgokat szoktam csinálni. Új útvonal. Viszont eddig nem nagyon tudtam csak úgy sétálni a babával, mert borzasztó hidegek voltak! De próbálok ilyen dolgokat kitalálni. Szívesen olvasnék, mert az volt a hobbim, de napközben nem nagyon alszik a Picúr, viszont legalább este nyugodtan aludhatok. Lehet ezért is van fölös energiám.

Anyukám is ezt mondta, hogy egy jó ideig ilyen monoton lesz az életem.

Akkor megbarátkozok ezzel :D

2022. márc. 16. 09:09
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazából nekem az lett volna fontos, hogy nem csak én érzem így, hanem más is volt-e már így ezzel.
2022. márc. 16. 09:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Vannak így jó páran. É

Az első idők a legnehezebbek, kitartás.

2022. márc. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

Huh hát nem akarlak megijeszteni de lesznek még neked problémáid az életben...

Mindenesetre fogadd meg az itt elmondott tanácsokat, mozdulj ki mert be fogsz gyepesedni nagyon

2022. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!