Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelenkákról pro és...

Mosható pelenkákról pro és kontrát? Ha lehet olyanok akik használták, vagy nagyon közelről látták a működését.

Figyelt kérdés

Hogyan kezdjük, mit kell hozzá venni, mit, mennyit?

Hogyan mossuk, tároljuk?

Mosás után milyen gyorsan szárad, ez télen azért nem mindegy, amikor rosszabb esetben napokig szárad minden.

Kislánynál okoz e problémát? Milyen gyakran kell cserélni, hogy ne csípje ki a babapopsit?

Akik ilyet használnak, tanácsokat kérek, hogyan mikénteket. Kérem az árnyoldalakat is, teszem azt mindenhol pelenka szárad, meg ecetes vödrök... ne csak a jót.


Életből vett, nem rózsaszín, tapasztalatot kérek, olvasni, googlizni tudok, tapasztalat érdekelne. Akik használták, bevált, ha nem és áttértetek eldobhatóra miért? Akik eldobhatóról tértek át moshatóra miért, hogyan vált be, különbségek...


Második gyerkőc, kislány lesz, és elgondolkodtam, hogy érdemes e egyáltalán kipróbálni, használni. A fiamnál a pampers bevált, gyártótól bolti ár feléért vettük, problémánk nem volt eddig vele.


2010. szept. 13. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Én nem használtam,nem is fogok,de a szüleim elmondása alapján iszonyú! Állandóan mosni (de előtte a kakát valahogy leszedni róla,mert igy nem tesszük a mosógépbe),hipózni,áztatni,teregetni. A pelenkacsere is bonyolultabb. Erre kell valami gumibugyi,ami rajtatartja a babán. Gondolhatod,hogy pepálik a baba bőre és a textilpelenka nem vezeti be a nedvességet,szóval a gyerek tocsog a pisiben. Próbáld ki,hogy egy összehajtott textilpelenkára ráöntessz vizet és megtapogatot. Szóval ha van annyi pénz,hogy eldobhatót vegyél,akkor ne gondolkozz rajta!
2010. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
pepálik=bepálik
2010. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

ha féláron tudsz hozzájutni az eldobhatóshoz, akkor miért akarsz moshatósat??

Én úgy tudom elég drága, kb 20 pelus mindennel együtt 70ezer körül van...azt mondják hosszú távon megéri, és környezetbarát.Szerintem baromi sok egyszeri kiadásnak, arról nem beszélve, hogy csak 20 pelus!!Ja és ha nem veszel hozzá környezetbarát mosószert, akkor semmi értelme, mert ugyan úgy szennyezed a környezetet, csak nem pelussal, hanem vegyszerrel...

A másik, hogy elmész valahova és bekakil a baba...bemész a WC-be és elkezded öblögetni a kakis pelenkát, hogy aztán beletedd egy zacsiba és hazáig hurcibáld a csomagot??

Bocs hogy nem tapasztalatot írtam, de az szerintem nem is lesz sajna, mert szerintem nem fogom kipróbálni.

Nekem kicsit olyannak tűnik ez mint ha valaki nem használna libress-t vagy always-t, hanem vattát még mindig...Amúgy meg baromi sok munka van a pelenka mosással!És igen, ha télen nem szárad meg időben, vagy a baba többet kakil, mert ez is benne van a pakliban, akkor az ciki..

2010. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!