Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a kapcsolatod a gyereke...

Milyen a kapcsolatod a gyereked apjának/anyjának kisebb gyerekeivel?

Figyelt kérdés

Kisebb gyerek alatt a te gyerekeidtől fiatalabb gyerekeket értem, akik a te gyerekednek mostoha vagy féltestvérei (az exed oldaláról).

Milyen kapcsolatod van velük? Szoktak hozzátok menni, vagy csak a te gyerekeid mennek az apjukhoz/anyjukhoz, és ott találkoznak velük?


2022. márc. 17. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen, mivel semmi közöm hozzájuk.

A gyerekem az apjuknál találkozik velük. Hozzám miért is jönnének?

2022. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Derjaderja ***** válasza:

Én visszafelé tudom mondani. A párom volt feleségéékkel nekünk jó a kapcsolatunk, ő felel meg a kérdésnek (a gyereke apjának kisebb gyerekei), küldünk Karácsonykor kisebb meglepetést a kicsiknek (náluk is vannak), egyszer voltunk együtt Állatkertben, hogy megnézzék a kislányomat. Később jött a covid, de szívesen menne szerintem megnézni egymást megint.

De azért rutinszerűen nincs más "átjárás" a két család között, csak a nagy fiú láthatása.

2022. márc. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom nincs, de van egy kicsike féltestvérem, aki korban a gyerekem is lehetne. Anyukámnak elég jó kapcsolata van vele, néha vigyáz is rá, szerintem kicsit unokapótlék neki :) Kiköpött úgy néz ki, mint a bátyám kiskorában. A kicsi is nagyon szeret hozzá menni. Nálunk ilyen téren elég modern a család, minden családi eseményt együtt tartunk, gyakran együtt is nyaralunk.


A másik kérdésedre illő a férjem, aki szintén jó, bár nem olyan szoros kapcsolatban van az idősebb féltestvérei anyukájával. Családi eseményeken, vagy ha átmegy a testvéreihez szoktak találkozni, náluk is az a szokás, hogy gond nélkül együtt családi eseményeznek és ezen részt vesz anyósom, apósom, a férjem féltestvéreinek anyukája és az ő új férje. (Szerintem ők azért különlegesek ebből a szempontból, mert 60-as korosztály.)

2022. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor visszük vissza a nagyobbakat, akkor az exe kifejezetten érdeklődő és kedves a lányunkkal, aki a "kicsi gyereke az apának". Már fel is vetette, hogy ha szeretnénk, tudnak rá vigyázni, ha épp dolgunk van. Erre még nem volt alkalom, mert az hosszabb szoktatást igényelne még (2 éves), de egyáltalán nem zárkózunk el a lehetőség elől. Neki és a párjának már valószínű nem lesz gyerekük, legalábbis azt mondják, hogy nem szeretnének.
2022. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én így nőttem fel, középső gyerek vagyok a szituban. Apámnak 3 gyereke van 3 nőtől. Én is aludtam bátyámnál és az anyukájánál és bátyám is aludt nálunk.

A húgom jóval fiatalabb, többször vigyáznunk rá. Anyumat simán megkéri apám, hogy menjen el a gyerekért az iskolába.

2022. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!