Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Muszáj a kisebb testvért...

Muszáj a kisebb testvért mindig bevenni a játékba?

Figyelt kérdés

A fiam barátjának van egy húga. A fiúk 9-10 évesek, a kislány 4-5.

A kislány állandóan azt szeretné, hogy bevegyék a fiúk a játékba. Én nem értek ezzel egyet, de a kislány anyukája szerint ez így helyes.

A fiam meg már kivan ettől, lassan a barátjával sincs kedve ezért találkozni.


2021. aug. 17. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Keress a fiadnak másik barátot, mert semmi értelme azzal a gyerekkel játszania, ha olyant is be kell venniük a játékba, akit nem akarnak.
2021. aug. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem, meg van mondva mindig a gyerekeimnek, hogy most a tesótokhoz jön a haverja, hagyd őket játszani. Ha bevesznek, jó, de ha nem akarják, akkor én nem fogom erőltetni.

Még így is összejött az a hülye helyzet, hogy az elsős fiam elszerette a harmadikos nővére elől az egyik haverját :D

2021. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem!

Ez elég jellemző hiba, úgy is mondhatnám bornírt ostobaság a szülők részéről. Eleve ha két gyerek egymással akar játszani, milyen alapon kényszerítjük, hogy egy harmadikat is bevegyenek? Arról nem is beszélve, hogy egy ellenkező nemű, náluk 5 évvel fiatalabb gyerekkel sokkal kevésbé tudnak játszani, mint egymással.

Én a fiad barátját sajnálom nagyon, mert így akárkivel barátkozna a saját korosztályából, előbb-utóbb lekopnak a barátai, és nem miatta, hanem az anyukája miatt (aki erőlteti, hogy bevegyék a játékba a kistestvérét).

Próbáljátok azt, hogy a fiút hívjátok magatokhoz. Remélem, anyuka nem olyan pofátlan, hogy akkor hozza kéretlenül a kistestvért is.

Egyébként a kislány viselkedése a maga szempontjából abszolút természetes. Ketten játszanak a szeme előtt, logikus, hogy csatlakozna. Hadd jegyezzem meg, hogy nálunk is hasonló a felállás (kicsit kisebb korkülönbséggel): közel 8 éves fiam és 4 éves lányom van. Van egy egyke fiúgyerek barátja a fiamnak. Ő, talán az egykesége miatt is, sosem akarta, hogy a kislányom is játsszon velük. Nálunk szerencsére sosem volt ebből komolyabb probléma: némelyik játékba bevonták, de utána mi is lekötöttük a kislányt, így nem volt neki gond, hogy most a fiúk magukban játszanak. Tehát ha anyukával lehet értelmesen beszélni, föl lehetne vetni neki, hogy egy kicsit beleveszik a fiúk a játékba, de aztán hadd lehessenek kettesben. A legtöbb anyuka erre nem nyitott, mivel amíg hármasban vannak, neki nincs gondja egyikre sem, de ha a kislány magára marad, akkor neki kell foglalkoznia vele, méghozzá olyan érdekes és jó dolgot kitalálnia, hogy ellensúlyozza azt, hogy a fiúkkal milyen érdekes lenne játszania. Itt a gyakorin is sokszor visszaköszön idősebb testvérektől panaszképpen az a szemléletmód, hogy a szülők a nagyobb testvért kb. a kistestvér lekötésére, szórakoztatására akarják használni. Talán mondanom sem kell, ez mekkora ostobaság, és a rossz testvéri viszonynak ágyaznak meg vele.

2021. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Pont így kell megutáltatni a kisebbet a nagyobbal. Én is gyűlöltem a tesómat sokáig, mert csoda, ha wc-re mehettem egyedül
2021. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Csak idióta családokban muszáj. Miért nem játszik vele az anyuka ? Nem a gyereknek kell szülni, hanem magának.
2021. aug. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem, a fiúknak hadd legyen saját időtöltésük, és ezt a kislány is megértené, ha elmondanák neki.

De gondolom, a másik család dolgaiba nem szólhatsz bele, így ha a fiadnak már nincs kedve menni, akkor hívjátok ti a másik gyereket. Vagy ha ez nem megoldható, akkor az anyukának remélhetőleg leesik, hogy nem a legjobb, ha a fia barátokat veszít az ő hülyesége miatt.

2021. aug. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Kérdés, hogy a fiú tesó be akarja venni? Mert ha igen, akkor intézze a három gyerek egymás között.


Ha egyik fiú sem szeretné, akkor meg lehet kérni őket, hogy egy kicsit játszanak a hugival is, azután magukra hagyni a 2 fiút.

Ahogy te is írtad. A hugit sem szabad levegőnek nézni csak mert ott vannak a barátok, de neki sem szabad engedni, hogy mindig zavarja őket.


Vagy ilyenkor áthívni a hugi barátnőjét is és mindenki játszik a saját barátjával.

2021. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Én is utáltam a tesómat emiatt. Egy 8 évesnek nincs mit játszani egy 3 évessel egész nap. Hozzám sem jött át senki pont emiatt.
2021. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!