Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a kisebb...

Miért van az, hogy a kisebb gyerekekre több mindent ráhagynak a szülök, és a nagyobbtól meg többet/mindent elvárnak?

Figyelt kérdés
2021. nov. 12. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Tapasztalat. Az első a próba verzió. Kiderül min nem érdemes pörögni.
2021. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ne általánosíts, normális családokban ez nem így megy.
2021. nov. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk pont fordítva van ez. :) Én vagyok a második gyerek.

Bátyámnak ki van nyalva mindene, egy tojást nem tud megfőzni magának, kisebb korunkban több minden el lett nézve neki.

De már nem bánom, legalább hamar önállóságot tanultam. Nem is élek a mamahotelben. :)

2021. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Szülőként mondom, hogy nem a születési sorrend számít. A pancserebb gyereknek több mindent nézünk el, akitől meg lehet többet várni, attól többet várunk.
2021. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Náluk ugy volt (én vagyok a kicsi) minden szr rám maradt.

Én vittem a háztartást 13-14 éves korom óta. Nővérem meg minden alól vagy felmentést kapott, hogy tanulni tudjon vagy kihuzta magát. Semmiben nem lehetett rá számítani.

2021. nov. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Kiből-mit néznek ki, ugye... egy gyengébb képességűtől nem várnak sokat mások.
2021. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt.

Húgom és köztem 9, öcsém és köztem 11 év van. Tőlem már 8 évesen (amikor anyám terhes lett a húgommal) elvárták, hogy mossak, mosogassak, takarítsak, a 16 éves húgomnak és a 14 éves öcsémnek meg anyám a mai napig elkészíti a kaját az iskolába.

2021. nov. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!