Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha már nem lehet...

Mit tegyek, ha már nem lehet bírni a 2 éves gyerekem dackorszakát? Már beleőrülök.

Figyelt kérdés
2 éves a lányom. Ordít-visít, ha nem kaphat meg valamit. Megfeszíti magát és rúgkapál. Legújabb produkciója: valami nem tetszik neki, lefekszik a földre hasra, beleveri 2-3x a földbe, és elkezd sírni, aztán ordít, visít. Ha nem figyelünk rá, akkor tovább veri a fejét a földbe, ha ráfigyelünk, akkor meg megfeszíti magát, rúgkapál, üt minket. Ha lefogjuk, harap, ordít, visít. Ezt már nem lehet bírni, hogy semmit nem lehet csinálni, már meg kell meredni, mert cirkuszol. Inkább hagyom, hogy felmásszon mindenhova, megfogjon mindent, csak ne ordítson, de még így se jó.
2022. márc. 18. 13:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%

Bezavarom az ágyába ha lehiggadt, jöhet vissza.

Ha mindent ráhagysz a hiszti miatt, azzal mégjobban elfajulnak a dolgok.

2022. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Sokat segít ha megérted, hogy ilyenkor mi játszódik le benne, meg hogy nem ellened csinálja, meg hogy neki éppoly' ha nem rosszabb ez az állapot, mint neked. Ha megérted, hogy a hiszti, sírás feszültséglevezetés is. Ha megtanulsz és tudatosan tudsz alkalmazni bizonyos technikákat, amiktől nem megszűnik a hiszti ugyan - mert ilyen technika nincs, mivel ennek a korszaknak az idegrendszeri fejlődés miatt végbe kell mennie vagy így, vagy úgy -, de kontrolláltabb mederben folyik, közben a gyereked megkapja, amire ilyenkor valójában szüksége lenne (támogató, elfogadó közeg). Tudom, ez mind nagyon nehéz, de nekem ez segített és azóta majdhogynem tökéletes nyugalommal kezelem a helyzeteket. Amikor meg nem, fel tudom ismerni mi az a pont, ahol segítséget kell kérnem. Ellenben arra mindig figyelek, hogy ne a gyerekemen csattanjon a saját tehetetlenségem.

Ajánlom figyelmedbe a Kapcsolódó nevelés, az Együttérző nevelés, a Pozitív fegyelmezés kurzusait! Kitartást kívánok!

2022. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%

Üdv sorstárs 😁 nekem 2.gyerek,így pontosan tudom,hogy

a, ennek ellenszere nincs,ezen minden gyerek átesik.

b, elmúlik.


Addig is kitartást 😊

2022. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%

"Inkább hagyom, hogy felmásszon mindenhova, megfogjon mindent, csak ne ordítson, de még így se jó."


Hát pont ezt nem kéne.

Ne legyen szűk korlátok közé szorítva, de ami tilos, az tényleg tilos legyen.

Ha nem szabsz neki korlátokat, akkor nyugtalan és bizonytalan lesz. A dackorszakban levő gyerek pont azért feszegeti a korlátokat, mert meg akar győződni róla, hogy a korlátok valóban léteznek és nem lehet őket áthágni. Ha nincsenek korlátok, akkor nem érzi magát biztonságban.


Tartok tőle, hogy te az elején nem voltál elég következetes, most meg már nagyon szélsőséges módon keresi a határokat a kislányod. Tetszik, nem tetszik, a gyerekneveléssel járó időt és idegmunkát nem lehet megspórolni.

2022. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Andizsuzsi ***** válasza:
97%

"Inkább hagyom"


Pont ezért csinálja. Pontosan tudja, hogy előbb-vagy utóbb, de inkább előbb, eléri, amit akar.

2022. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%

Hallottál már a követlezetességről? Határokról?

Ha nem akkor kezdj bele, különben a gyereked a fejedre fog szarni, mert ezzel csak azt tanulja, hogy bármit el ér hisztivel.


Anyuka ne a nyuszika vigye a puskát..

üvölt hisztizik toporzékol. Tegye. Ignoráld.

Néha hidd el egy pohár víz sem ördögtől való, se az ha leülteted egy kisszékre és addig ott kell maradnia amíg megnyugszik.

Papolni felesleges tomboló gyereknek, viszont ha lehiggadt elmondhatod, hogy mit miért nem szabad.


És ami a fő gyakorold a NEM szócskát, légy határozott.

2022. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%

"üvölt hisztizik toporzékol. Tegye. Ignoráld.


Néha hidd el egy pohár víz sem ördögtől való, se az ha leülteted egy kisszékre és addig ott kell maradnia amíg megnyugszik."


Ezek milyen káros tanácsok :(

2022. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%
Igen, az a baj, hogy inkább hagyod.
2022. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
59%

Vergődő gyereket mégis hogy ultessen le és magyarázzon neki? Illetve, hogy kell megerto közeget biztosítani?

Kérdező ezt a kérdést épp most akartam ki írni én is. Szintén üvölt a gyerek egésznap.

2022. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
19%

Mi előtte már napokkal, hetekkel beszélünk róla, vannak könyveink az orvos/védőnő látogatásról, eljátsszuk, van orvosi táskája.

Egyébként én 1,5 éves státuszról kijöttem a védőnőtől, mert a gyerek rettegett. Előző nap kapott oltást az orvosnál, azt hitte ugyanaz fog következni. A védőnő meg csak azt hajtogatta, hogy nem baj, jöjjek be, üljek le. Az ordító gyerekkel a kezemben, akitől amúgy sem lehet hallani semmit. Olyan szinten dühített fel a védőnő inkompetenciája, hogy nem vesz észre egy ilyen helyzetet és jópofizni minidig van ideje, de hogy komfortosabbá tegye egy éppen félő gyerek látogatását, ahhoz rugalmatlan volt.

Ezek után kezdtem el csináltuk a fenti dolgokat. A következőnél 2 évesen nem volt már probléma. Annyit csináltunk, hogy én megmértem mindent otthon rajta és csak bediktáltam. Szerintem nagyon kevés olyan 2 éves gyerek van, aki szereti, ha idegenek fogdossák, méricskélik, állítgatják a fejüket. Tök felesleges stressz.


Egyébként a védőnő/orvos látogatás miatti kiborulás nem a hiszti kategóriába esik.

2022. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!