Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvált szülők! A hatalmas...

Elvált szülők! A hatalmas drágulásra, inflációra való tekintettel ti kéritek a másik szülőt a gyerektartás emelésére?

Figyelt kérdés
Lassan a gyerektartás csak a sportot meg az utazási költségét fedezi a gyereknek.. Ti próbáltok erről kommunikálni a másik szülő felé, vagy magától kapcsol?
2022. márc. 21. 12:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
71%
Nem, szerencsére kijövünk így is. Mekkora emelésre gondoltál amúgy?
2022. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam semmi konkrétat, érdekelne mások véleménye..


Nem fenyeget minket az éhenhalás, de már cseppet sem kiegyensúlyozott a helyzet.

2022. márc. 21. 14:50
 3/86 anonim ***** válasza:
23%
Na és apukat sem fenyegeti az ehenhalas, ha kiegyensúlyozza a helyzetet
2022. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 A kérdező kommentje:
Tessék?
2022. márc. 21. 15:13
 5/86 anonim ***** válasza:
29%
Igaz. Apukát is érinti a hatalmas drágulás, infláció. Ha emelitek a gyt-t akkor ő nem kerülhet nehezebb helyzetbe?
2022. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom mi nem érthető. Ha emelteted q tartasdijat, akkor az apuka továbbra is meg tud elni?
2022. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 A kérdező kommentje:
Apuka keresete netto 870e. A gyt 40. Nem, nem viccelek.
2022. márc. 21. 16:16
 8/86 A kérdező kommentje:
Pontosabban 2 éve annyi volt a keresete, azóta már több vélhetően.
2022. márc. 21. 16:16
 9/86 anonim ***** válasza:
81%
Ah, értem. Akkor nyilván meg tud élni emelés nélkül is. De ha 40e a tartasdij, akkor nyilván magától nem fog eszébe jutni, hogy emeljen rajta. Vagy amúgy hozzá járul ezen kívül valamivel a gyerek koltsegeihez?
2022. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 A kérdező kommentje:

Nem járul mással. Szülinapjára kap néha valamit max. 5e Ft értékben, egyébként 3hetente találkoznak 1 délután.


Viszont mostmár jár zeneoktatásra, sportolni, mindenféle egyesületi díjakat kell fizetni, csak erre elmegy havi 20-30e, örülök hogy végre jó közösségeket talált magának. Abban a korban van, hogy lassan részt vehet a sulis külföldi utakon, de nagyon magas összegek.


Anyukám harci kutyaként csahol a háttérben, hogy ez már lassan semmire nem elég, nyissa ki a bukszáját, nekem viszont kicsit nehezebb hajlanom efelé, nem akarok gyengének tűnni, viszont a pénz az pénz.


Milyen időközönként reális egy kis emelés? Kuncsorogni nem fogok, ha nem adna egy forintot se, akkor sem rendeznék jelenetet. Csak közben lett két új gyereke, és amikor a közös gyerek meglátogatja őket akkor kicsit mindig lógatja az orrát, hogy a féltesóknak megint új tv van, új xbox, új VII, külföldön nyaralnak, nekem meg azért egy új bringáért is rendesen át kellett csoportosítanom dolgokat.


Nem anyagias szerencsére, okos, megért mindent, nem nélkülöz, de a habzsidőzsi a túloldalon nem esik neki jól.

2022. márc. 21. 16:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!