Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szombathelyen hova tudok...

Szombathelyen hova tudok menni petevezeték átjárhatósági vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Tapolcán voltunk a meddőségi, egyenlőre minden ok, de kérik hogy rendezzem el a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot. A kórházat hívtam össze vissza beszélnek hogy először el kell menjek szakrendelésre. De miért amikor mindenem negatív már csak ez hiányzik?


Hova forduljak? Hogyan rendezzem el? Maszek is jó lenne csak segítsetek légyszíves merre induljak?



2022. márc. 23. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Tapolca nem adott beutalót? Azzal kellene hívni a területi kórházadat és ők adnak időpontoit.

Viszont ha megteheted, keress egy közeli magán dokit, aki elvégzi a Hycosy-t. Időben is jobban jársz és kellemesebb is.

2022. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De adott beutalót. Felhívtam a kórházat és azt mondták el kell menjek szakrendelésre nőgyógyászhoz, aztán a következő ciklusnál beszélhetünk róla. Na most az megint másfél két hónap. Nem is értem miért amikor ott vannak a leletek már csak egy időpont kellene... Nagyon kiakadtam rájuk.


De igen kerestem maszekot, online kértem időpontot várom a visszaigazolást. Nagyon szép ára van de legalább nem kell talán variálni.

2022. márc. 23. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Mond azt, hogy voltál szakrendelésen. Ha Tapolca is szakrendelés, meddőségi szakrendelés, ha adtak beutalót azzal mehetsz.


Amúgy ha HSG lenne, én inkább mennék magánba hycosy-ra, minthogy röntgenezzenek...

2022. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És mi a különbség a hsg És a hycosy között? Elméletileg ugyanaz vizsgálatra És fájdalomra is nem? Bocsánat de semmit nem tudok róla csak annyit hogy mindenki ijesztget mennyire nagy fájdalommal jár
2022. márc. 24. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt mindkettő. Egyik sem fájt. Kis feszülés, kis mensi görcs. A HSG röntgenes, abban Z a macera h kórházban, műtőben végzik, röntgen gép alatt

A Hycosy rendelőben is működik, UH géppel.

2 perc az egész, nem kell félni tőle.

2022. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, én tegnap voltam hycosyn. Az elején fel kellett feküdni a nőgyógyász vizsgáló székbe, ott az orvos felhelyezte a katétert. Ez olyan volt mint a rákszűrés, nem fájt egyáltalán. Utána átkellett feküdnöm az ultrahangos ágyra, ott az asszisztens a katéteren keresztül nyomta be a folyadékot, az orvos közben hüvelyi ultrahanggal nézett. Kb 5 percig tartott az egész.

Az fájt, ahogy nyomta be a folyadékot, de "csak" olyan volt mint az erősebb menstruációs görcs. Pont ugyanaz az érzés. Kibírható.

Utána este még kicsit görcsöltem, de az már nem volt olyan erős. Az is olyan érzés volt mint amikor menstruálok.


Remélem tudtam segíteni :)

2022. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3as! Köszönöm szépen! Nagyon félek mivel nagyon megfélemlítettek :) , de ez nyugtató hogy a Hycosy ennyivel jobb remélem az lesz nekem is. Jelentkeztem maszekhoz , ott van hsg és hycosy. Nem tudom mi alapján csinálják egyiket s másikat. De ha lehet akkor én is hycosyt választok. Azért ez megkönnyebbülés, Köszönöm :)
2022. márc. 27. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!