Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tulajdonos váltás miatt...

Tulajdonos váltás miatt lassan 4 hónapja nem kapok gyedet, az OEP-re bíztam az ügyet. Mennyi ideig tart a ki vizsgálás?

Figyelt kérdés
Nem tudtam a gyed igénylő papíromat kitöltetni a főnökömmel,mert a volt főnököm nem adott információt az új főnökömről.Sehogy sem tudtam megtalálni ,belefáradtam,és az OEP-hez fordultam segítségért.Kérvényeztem a vizsgálatot,többszöri érdeklődés után csak annyit mondtak hogy folyamatban van az ügyem,türelem!Állítólag kétszer is kiküldték a végzést az állandó lakcímemre(szüleim laknak ott) de ők nem kapták meg.Ezután levélben értesítettem az ideiglenes lakcímről az budapesti OEP-et.Két hét múlva telefonáltam hogy hol jár az ügyem,azt mondták hogy,a héten meg kell kapjam.Nem kaptam...Ezután felkerestem a lakhelyemen lévő OEP-et ,a hölgy készségesen annyit mondott hogy türelem és hogy augusztus 31.-ig fel van függesztve.Na most már szeptember közepe van és még semmi.Nem tudom hogy ezek után mit is tudok lépni,vagy kihez tudnék fordulni,ezt az ügyet nem fogom annyiban hagyni mert azt mondták hogy jogosult vagyok a gyedre!Valaki járt már ebben a cipőben?Vagy egy hozzá értő emberke tudna nekem tanácsot adni?
2010. szept. 13. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem decemberben született a lányom,januárba igényletem a gyást és nagyjábol 3 hete mondták végre a választ a választ.Szintén tulaj váltás miatt volt vizsgálat.Én se egy levelet se egy telefont nem kaptam a tb-töl hanem én telefonálgattam hetente és telefonon mondták meg.Szerintem még mindig igazságtalanül döntöttek.azért nem kaptam gyást mert a szülésem napján megszünt a munkaviszonyom.szerintük akkor nem jár csak ha elötte egynappal szünik meg vagy azóta se.Vicces ez az egész hogy végig dolgozom a terhességem hogy utánna el tudjam tartani a lányom aztán pont ezért nem kapok egy forintot se.És nyolc hónapon keresztül nem képessek értesiteni se a döntésröl.
2010. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm szépen hozzászólásod.Örültem hogy na végre valaki írt.Bár nem a helyzetnek örülök mert ezt jobb ha senki nem tapasztalja meg.Én is decemberben szültem, a gyáshoz való papírokat még a könyvelő kitöltötte,azért ment olyan gyorsan,bár már akkor is húzta a száját.Nem értem,én nem kívánom ingyen,de ezt miért nem tudta már kitölteni.két oldalas a papír,ha pénzért akkor pénzért .így korrekt.most miatta is szívok.remélem hamarosan megoldódik a helyzet mert kezdek be sokallni !Köszi hogy írtál.
2010. szept. 28. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!